Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Rycerze Zakuulu

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rycerz Zakuulu.png
Rycerze Zakuulu
Twórca/Twórcy Valkorion
Wybitni członkowie Senya Tirall
Kwatera główna Zakuul
Przynależność Wieczne ImperiumRycerze Zakuulu to organizacja osób wrażliwych na Moc założona przez imperatora Wiecznego Imperium Valkoriona.

Historia

Rycerze Zakuulu zostali założeni przez Valkoriona przed wielką wojną galaktyczną. Od tego czasu Rycerze mieli za zadanie pilnować porządku, a także chronić imperatora. Przed wybuchem wojny z Republiką Galaktyczną i Imperium Sithów, Rycerze zostali wykorzystywani do treningu z synami imperatora Arcannem i Thexanem. Bliźniacy często bawili się ich kosztem zamieniając ubrania i podszywając się pod siebie nawzajem. Na jednym z treningów obecna była młodsza córka Varkoriona, Vaylin, wraz z matką, Senyą Tirall. Młoda Vaylin zafascynowała się treningiem i kiedy podrosła sama zaczęła trenować. Trening nie szedł jej za dobrze i Vaylin oddała się emocjom i siłą woli zablokowała cios od jednego z Rycerzy. Po chwili zaczęła miażdżyć drewniany kij Rycerza, a potem zbroje wszystkich Rycerzy wokoło. W porę przerwała jej Senya. Kiedy kobieta próbowała odbić swoją córkę z Nathemy, Rycerze odeskortowali ją na planetę. Kiedy miała już wracać wraz z córką, ta nie chciała iść dalej. Gdy zjawił się Valkorion, dwójka jej osobistych Rycerzy Zakuulu podbiegła szybko do Senyi i zabrała ją na pokład statku, po czym odlecieli.

Arcann i Thexan dowodzą Rycerzami Zakuulu podczas jednej z bitew.

Kiedy wybuchła wojna, Rycerze kierowani przez Thexana i Arcanna brali udział w podboju Środkowych Rubieży m.in w ataku na Korriban. Pewnego razu na Zakuula zostali przywiezieni Przybysz i Darth Marr. Marr wyczuł w Valkorionie swojego dawnego władcę i wszczął bunt przeciwko niemu, gdyż nie chciał mu się ponownie podporządkować. Marr wyrwał jednemu z Rycerzy pikę świetlną i zabił kilku Rycerzy, który ruszyli na niego. Marr został potem zabity przez Valkoriona. Po całym zajściu na salę weszła Vaylin, która rozkazała Rycerzom wyjść. Valkorion został później zabity, a nowym imperatorem mianował się Arcann. Przybysz z kolei został zamrożony przez Rycerzy w karbonicie. Kiedy został uwolniony, Rycerzy wysłano do powstrzymania go. Na bagnach Zakuulu stoczyli oni walkę z drużyną Przybysza. Do walki dołączyła potem Senya Tirall i pomogła pokonać Rycerzy. Przybyszowi udało się uciec. Rycerze Zakuulu wykorzystani byli podczas bitwy o Azyl, gdzie starli się z lokalnymi siłami. Rycerzom udało się wygrać. Wzięli również udział w bitwie o Darvannis, podczas, której przegrali z Mandalorianami wspomaganymi przez Przybysza. Kiedy władzę przejęła Vaylin rozpoczęła poszukiwania Senyi i odkupionego Arcanna. Jej poszukiwania doprowadziły ją na Ord Mantell, gdzie urządziła rzeź na Rycerzach Zakuulu lojalnych Senyi. Jakiś czas później wzięli udział w inwazji na Voss, a jeszcze później Vaylin wykorzystała ich do pilnowania porządku podczas Wielkiego Festiwalu, który przerodził się w powstanie, które Rycerze musieli tłumić. Potem wzięli również udział w przegranej drugiej bitwy o Odessen, a potem w również przegranej bitwie o Zakuul.

Rodzaje

Standardowi Rycerze mieli przede wszystkim za zadanie bronić porządku oraz imperatora. Wykorzystywani byli także w bitwach. Nosili złote (rzadziej białe, a jeszcze rzadziej czerwone) zbroje, uzbrojeni byli w niebieskie piki świetlne, a za ochronę służyły im tarcze energetyczne.

Exarchowie wykorzystywani byli do zarządzania gwiezdnymi fortecami. Otrzymywali oni różne ulepszenia, nosili zmodyfikowane warianty zbroi, ich hełmy wyraźnie różniły się od standardowych. W walce korzystali z pik świetlnych. Tak jak klasyczny wariant posiadali tarcze.

Dodatkowo istniał jeszcze odłam Rycerzy Zakuulu zwany Potomkami Zakuulu, którego członkowie posiadali dar widzenia w przyszłość. Uzbrojeni byli oni w różowe miecze świetlne. Kiedy imperatorem został Arcann zarządził on czystkę Potomków Zakuulu, w wyniku którego większość z nich została zabita, a ci którym udało się przeżyć dołączyli do Przybysza.

Źródła


Moc
[Pokaż/Ukryj]