Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dzikie serce

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Empire14.jpg
Dzikie serce
Scenariusz Paul Alden
Rysunki Raul Trevino
Tytuł oryginalny Empire 14: The Savage Heart
Wydanie polskie Egmont Polska
16 kwietnia 2010
(w Star Wars Komiks 4/2010)
Wydanie USA Dark Horse Comics
10 grudnia 2003
Okładka Francisco Ruiz Velasco
Liczba zeszytów 14/40
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena
  • $2.99 (USA)
  • 5,99 PLN (Polska)
Czas akcji 0 ABY


Dzikie serce (Empire 14: The Savage Heart) to czternasty zeszyt z serii komiksów Empire wydawanych przez Dark Horse Comics. Jest to pojedynczy zeszyt, który nie należy do żadnej z mini-serii. Został wydany przez wydawnictwo Egmont Polska 16 kwietnia w Star Wars Komiks 4/2010.

Nota wydawnicza

Wydanie polskie
Jak pamiętamy z filmu Nowa nadzieja, podczas bitwy o Yavin prototypowy myśliwiec typu TIE Advanced x1, pilotowany przez Dartha Vadera, został uszkodzony i wyleciał w przestrzeń komiczną. Komiks pokazuje, co działo się z Mrocznym Lordem Sithów wkrótce po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Na planecie Vaal odzywają się w nim pradawne instynkty i uczucia.(Egmont Polska, 2011)

Streszczenie

Po bitwie o Yavin i eksplozji Gwiazdy Śmierci Darth Vader z trudem uchodzi z życiem. Dzięki swej potędze opanowuje uszkodzony myśliwiec i postanawia jak najszybciej opuścić pole walki. Uszkodzenia statku okazały się na tyle duże, że niemożliwa była jakakolwiek łączność, a praca hipernapędu była mocno ograniczona. Na radarze Vader wykrywa niedużą planetę Vaal, na której znajduje się placówka imperialna. Postanawia więc dokonać na jej powierzchni koniecznych napraw.

Tymczasem na powierzchni planety trzech żołnierzy spędza beztrosko czas wolny. Nie spodziewają się żadnej wizyty, czy inspekcji, więc szydzą z jednego z nich, który chce uzupełnić raporty.

Niedługo później Vader dociera w okolice planety. Jak się okazuje opasają ją asteroidy. Vader bez wsparcia komputera nawigacyjnego próbuje przedostać się przez ostatnią przeszkodę na swej drodze. Udaje mu się, lecz nie obywa się bez kolejnych uszkodzeń. Myśliwiec z trudem ląduje na powierzchni planety, lecz nie nadaje się do dalszej podróży. Vader postanawia udać się do placówki, która jak się okazuje nie jest tak blisko, jak początkowo przypuszczał.

Tymczasem w bazie jeden z przebywających tam oficerów zgłasza swemu przełożonemu, że zauważył statek lądujący nieopodal na powierzchni. Sierżant wyśmiał go, że zapewne był to tylko meteoryt.

W tym samym czasie Vader wyrusza w drogę. Niedługo później natrafia na grupę stworzeń zwanych hyenaxami. Dochodzi do walki. Początkowo Sith nie ma z nimi problemu, lecz po pewnym czasie z uwagi na sporą przewagę liczebną przeciwników pada na ziemię pod ciężarem grupy zwierząt. Udaje się mu jednak przy użyciu Mocy odepchnąć drapieżniki od siebie. Niechcący traci przy tym również miecz świetlny. W tym momencie rzuca się na niego przywódca grupy. Vader szybkim ruchem przywołuje miecz i przecina na pół przeciwnika. Pozbawione przywódcy zwierzęta opuszczają okolicę. W nocy Vader postanawia odpocząć pod jednym z drzew. Niespodziewanie odwiedzają go dwa hyenaxy przynosząc z sobą ciało zabitego przywódcy. Gest ten jest symbolem uznania Sitha nowym przywódcą. Rankiem Vadera budzą odgłosy jego towarzyszy. Okazuje się, że zaatakował ich inny drapieżnik. Sith bez wahania włącza się do walki i wraz z hyenaxami zabija przeciwnika.

Jakiś czas później w placówce najbardziej sumienny oficer przychodzi do przełożonego i mówi mu, że faktycznie miał racje i nie potrzeba się przejmować kontrolami, czy wizytami. W tym samym momencie za jego plecami pojawia się Vader. Bez słowa mija żołnierzy i wchodzi na pokład promu. Chwilę później odlatuje. Przybyłe za nim hyenaxy rzucają się na oficerów i zabijają ich.

Po powrocie na Coruscant Vader jest witany z życzliwością, gdyż wszyscy myśleli, że zginął w bitwie nad Yavinem. Sith nie słuchając ich rozkazuje jednemu z oficerów przywiezienie jego myśliwca z Vaal i uzupełnienie załogi tamtejszej placówki...

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

  • Hyenax (Pierwsze pojawienie)

Modele droidów

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Wydania zbiorcze

Galeria

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
komiksu Dzikie serce.

Recenzje


Empire
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!