Coleman Trebor/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Coleman Trebor
Data i miejsce śmierci: 22 BBY
Miejsce pochodzenia: Sembla
Rasa: Vurk
Wzrost: 213 cm[1]
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Żółte
Kolor skóry: Żółty
Przynależność:
Profesja: Jedi
Coleman Trebor był mistrzem Jedi rasy Vurk, pochodzącym z planety Sembla. Znany był z tego, że od "agresywnych negocjacji" zdecydowanie wolał rozwiązania pokojowe i dyplomatyczne, dzięki czemu udało mu się zażegnać wiele konfliktów o skali międzyplanetarnej. Posiadał miecz świetlny o zielonym ostrzu, w walce zaś posługiwał się szóstą formą.

Biografia

Życie w Zakonie

W 27 BBY, po śmierci Yaraela Poofa, otrzymał jego miejsce w Radzie Jedi. Jako jeden z "rzeczników prasowych" Zakonu i Rady, Coleman Trebor często występował w mediach Republiki. Zajmował się między innymi sprawą Ludi Billane i wypowiadał się w kwestii kart kolekcjonerskich z Jedi. Prywatnie zaprzyjaźnił się z padawanką Jyl Somtay, z którą bardzo często prowadził długie dyskusje.

Walki na Antarze IV

W roku 23 BBY mistrz Trebor, razem z Saesee Tiinem dowodzili grupą Zwiadowców Antariańskich i Jedi podczas walk na Antarze 4.

Bitwa o Geonosis i śmierć

Coleman na balkonie hrabiego Dooku, na chwilę przed śmiercią.

W 22 BBY wziął udział w misji na Geonosis mającej na celu uratowanie Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera i senator Padmé Amidali. Podczas walk na arenie sam, bez żadnego wsparcia, zaatakował hrabiego Dooku, chociaż wiedział, jak doskonałym był on szermierzem. Do walki jednak nie doszło - Coleman został zastrzelony przez Janga Fetta, zanim zdążył zbliżyć się do hrabiego.[2]

W Radzie Jedi zastąpił go Kit Fisto.

Ciekawostki

  • Coleman Trebor został tak nazwany na cześć Roba Colemana, szefa animacji z Industrial Light & Magic. Trebor to imię Robert czytane od tyłu.
  • Postać tego Jedi została w całości wygenerowana komputerowo.
  • Coleman Trebor początkowo miał się nazywać Sar Labooda, ale zrezygnowano z tego imienia, które dano innej Jedi.

Przypisy

Źródła