Yarael Poof/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Yarael Poof
Data i miejsce śmierci: 27 BBY
Miejsce pochodzenia: Quermia
Rasa: Quermianin
Wzrost: 2,64 m
Kolor oczu: Czerwone
Kolor skóry: Biała
Przynależność:
Profesja: Mistrz Jedi
Yarael Poof to Qeurmianin, członek Rady Jedi podczas ostatnich lat funkcjonowania Starej Republiki. Trenował Jedi Rorona Corobba. Wśród Rady Jedi znany był ze swojego talentu do iluzji i sztuczek myślowych. Był jednym z mistrzów Jedi, który głosował za dopuszczeniem Anakina Skywalkera do treningu Jedi. W czasie wypełniania swoich misji miał w zwyczaju korzystać ze swoich mentalnych sztuczek. Wykorzystywał on najgłębiej skrywane lęki swoich przeciwników, dzięki czemu sprawnie rozwiązywał wszelkie konflikty. Był bardzo wyciszony i łagodny.

Biografia

W 32 BBY gdy przybył Anakin Yareal był obecny na sesji rady. W okresie pomiędzy bitwą o Naboo a wybuchem wojen klonów, Poof chronił Coruscant przed potencjalnymi akcjami radykała z Annoo, Ashaar Khorda. W 27 BBY mistrz Poof odkrył plany Khorda, który chciał użyć artefaktu, jakim było Dziecko Shaa, aby zniszczyć Coruscant, a także Korelię i Alderaan. Na Korelię udał się Oppo Rancisis, na Alderaan – Eeth Koth, a sytuacją w stolicy galaktyki miał zająć się Yarael. Khord zamierzał dopiąć swego niszcząc główny generator mocy. Został on aresztowany przez Jango Fetta oraz Zam Wesell, którzy współpracowali z Poofem. Jedi odebrał niedoszłemu zamachowcowi artefakt i użył Mocy, by go zdezaktywować. Prawie mu się to udało - Khord wbił mu nóż w pierś. Jedi zginął, ale ostatkiem sił zniszczył artefakt. Jango zastrzelił zabójcę Quermianina. Miejsce Poofa w Radzie zajął Coleman Trebor.

Pogrzeb Yaraela odbył się w Świątyni. Uczestniczyli w nim członkowie Wysokiej Rady, trzej quermiańscy Jedi oraz Obi-Wan Kenobi i jego padawan Anakin Skywalker.

Ciekawostki

Źródła