Indiana Jones

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Obiekt, który nie jest u nas zarejestrowany, nie istnieje.

Ten artykuł zawiera treści niezgodne z porządkiem zarówno kanonu jak i Legend.


Opisane tu zagadnienia nie należą do kanonu, jak również stoją w sprzeczności z porządkiem wydarzeń z Legend (Expanded Universe).

Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Yoda Stories.

Indiana Jones
Miejsce pochodzenia: Ziemia
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasny
Profesja: Archeolog
Indiana Jones był mężczyzną z rasy ludzi pochodzącym z planety Ziemia. Posiadał on doktorat i parał się profesją archeologa.

Biografia

Poszukiwania wielkiej stopy

W nieokreślonym czasie na planecie Ziemia rozbił się statek kosmiczny. Był to Millennium Falcon pochodzący z odległej galaktyki należący do koreliańskiego przemytnika, Hana Solo, który musiał awaryjnie lądować po tym jak wykonał niekontrolowany skok w nadprzestrzeń, w celu uniknięcia złapania przez siły imperialne. Po niekontrolowanym wylądowaniu Solo i jego drugi pilot, Chewbacca, wyruszyli na eksplorację nieznanego świata, chcąc odnaleźć osady tamtejszych mieszkańców. Po jakimś czasie się im to udało, jednak nie mieli szczęścia, gdyż spotykali wrogo nastawione plemię Indian. Wrogość istot doprowadziła do wybuchu walki, w wyniku której Han został ranny. Rozwścieczony Chewie nie poddał się obcym i po jakimś czasie odniósł nad nimi zwycięstwo. Wkrótce po tym, zaniesiony przez Wookiee'ego z powrotem na Falcona, Solo umarł, a Chewbacca postanowił zamieszkać w okolicach frachtowca i stać się wielką stopą.

Sto dwadzieścia sześć lat później chcąc odnaleźć tajemnicze stworzenie, Indiana wraz z kilkoma Indianami i nastolatkiem Shortem Roundem udał się w miejsce katastrofy statku kapitana Solo, który uważany był za jaskinię. Po odnalezieniu pojazdu oraz zdementowania teorii o grocie, naukowcy udali się do wnętrza Millennium Falcona. Szukając śladów legendarnego stworzenia natrafili na ludzkie zwłoki. Po krótkiej rozmowie i własnych przemyśleniach, doktor Jones postanowił zaniechać swoich poszukiwań tłumacząc, że lepiej żeby ta zagadka nigdy nie została rozwiązana.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Indiana Jones, właściwie dr Henry Walton Jones Jr., to postać fikcyjna stworzona przez George'a Lucasa podczas prac nad Imperium kontratakuje. Jest swego rodzaju alternatywną wersją Hana Solo, żyjącą w latach poprzedzających II wojnę światową. Został on odegrany przez Harrisona Forda.

Źródła