Jagged Fel

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Ten artykuł dotyczy postaci. Zobacz też: Jagged Fel — gwiezdny niszczyciel typu Pellaeon.
Jagged Fel
Data i miejsce narodzin: 7 ABY, Nirauan
Miejsce pochodzenia: Nirauan
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Pilot
Jagged Fel, w skrócie Jag, był Korelianinem, który został wychowany wśród Chissów. Syn Soontira Fela, byłego najlepszego pilota Imperium i Syal Antilles Fel, siostry Wedge'a Antillesa, jednego z najsławniejszych bohaterów Sojuszu Rebeliantów i Nowej Republiki.

Biografia

Druga galaktyczna wojna domowa

Jagged był dowódcą grupy składającej się także z Jainy i Zekka, która miała za zadanie odnaleźć i złapać Alemę Rar. Gdy przylecieli na Ossus, Jag razem z Jainą poszli zobaczyć, co się dzieje w Akademii. Gdy rozbroili wszystkich żołdaków majora Serpy, który był tam na polecenie Jacena, dowódca batalionu zagroził wysadzeniem Akademii razem ze wszystkimi tam obecnymi, więc Fel oddał broń, by nie drażnić majora.

Zreformowane Imperium Galaktyczne

Jagged Fel był pierwszym Imperatorem z dynastii Felów sprawującym władzę nad zreformowanym Imperium. Dokładny okres jego panowania nie jest znany, ale datuje się go na czas pomiędzy 41 a 127 ABY.

Wsławił się wprowadzeniem programu "Zwycięstwo bez wojny", mającego na celu zdobycie władzy nad galaktyką w sposób pokojowy, polegający na pomocy w odnowie biologicznej planet zniszczonych podczas wojny z Yuuzhan Vongami. Spowodowało to podział wśród dostojników Imperium, z których część uważała go za słabeusza, a część — za zbawcę.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Jaggeda Fela.
To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.