Alema Rar

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Alema Rar
Data i miejsce narodzin: 10 ABY
Data i miejsce śmierci: 40 ABY
Miejsce pochodzenia: Ryloth
Rasa: Twi'lekanka
Kolor oczu: Zielone
Kolor skóry: Niebieska
Przynależność:
Profesja:
Alema Rar była rutiańską Twi'lekanką żyjącą w okresie Nowego Zakonu Jedi Luke'a Skywalkera. Urodziła się na Ryloth i wraz z siostrą została zabrana na szkolenie Jedi do Praxeum na Yavin 4. Została rycerzem Jedi i walczyła w wojnie z Yuuzhan Vongami. Na krótko przed misją na Myrkr straciła swoją siostrę, Numę, która zginęła w starciu z voxynami. Od tego czasu Alema stopniowo pogrążała się w ciemnej stronie Mocy, by osiem lat później ulec mentalnej sile Mrocznego Gniazda i stać się mroczną Jedi.

Biografia

Młodość

Alema Rar i jej siostra Numa urodziły się i wychowały na Ryloth. Aby się utrzymać, pracowały jako tancerki na Kala'uun, do czasu odkrycia ich potencjału Mocy przez mistrzynię Jedi Daesharę'cor, która zabrała je do prakseum na Yavinie 4. Dzięki swej wrodzonej gracji, Alema szybko stała się mistrzynią walki na miecze świetlne, wygrywając z wieloma Jedi o dłuższym "stażu" w używaniu Mocy. Jak każda Twi'lekanka lubiła towarzystwo mężczyzn, z czego często też korzystała. Już będąc Jedi, właśnie w przebraniu tancerek, siostry tworzyły i pracowały w siatce wywiadowczej Nowego Zakonu Jedi.

Wojna z Yuuzhan Vongami (25-30 ABY)

W 25 ABY w galaktyce wybuchł krwawy konflikt z wojowniczą rasą Yuuzhan Vongów. Pierwszą z tragedii, jakie spotkały siostry Rar, była śmierć ich mistrzyni na Ithorze.

Drugą była śmierć Numy z rąk Yuuzhan, a dokładniej stała się ona pierwszą ofiarą wyhodowanych specjalnie do polowań na Jedi voxynów. Alema kierowała swój gniew i smutek do wewnątrz, co dało Lomi Plo doskonały punkt zaczepienia do przeciągnięcia jej na ciemną stronę. Alema Rar w późniejszym okresie wojny brała udział w wielu misjach, była też jednym z członków Grupy Uderzeniowej Anakina Solo.

Kryzys Mrocznego Gniazda (35-36 ABY)

Podczas gdy wszyscy członkowie Grupy uderzeniowej odpowiedzieli na wezwanie Raynara Thula poprzez Moc, Alema dostała się pod panowanie Mrocznego Gniazda, którym rządzili Lomi Plo i Welk, Mroczni Jedi pochwyceni wcześniej przez Yuuzhan i uwolnieni w przestworzach Myrkra przez Grupę Uderzeniową w 27 ABY. Najpierw była, jak wszyscy pozostali, częścią Lizil, kolonii której Unu był Raynar, jednak po pewnym czasie Alema stała się częścią kolonii Gorog, stopniowo przechodząc na Ciemną Stronę i zwracając się przeciwko swoim przyjaciołom. Stało się to przez ukryty i blokowany przez nią gniew z powodu śmierci Numy, z którą Alema nigdy się nie pogodziła, a co po mistrzowsku wykorzystała Lomi Plo. Ciemna strona Alemy ujawniła się w trakcie podróży z Qoribu na pokładzie Millennium Falcona. Saba Sebatyne, barabelska mistrzyni Jedi została zaatakowana i raniona przez Welka i zabójców Gorog. Właśnie na pokładzie Sokoła transportowali ją Han i Leia Solo. W trakcie podróży Alema dokonała sabotażu hipernapędu, po przymusowym lądowaniu, odkryciu jej dwuznacznej roli i walce z Leią i Noghri, Cakhmaimem oraz Meewalhą została przez nich obezwładniona i uśpiona. W takim stanie dostarczono ją do akademii na Ossusie.

W późniejszym pojedynku z matką Jacena na gwiezdnym niszczycielu klasy Victory, o nazwie Admiral Ackbar, została ciężko ranna (Leia odcięła jej jedno z lekku) , po krótkiej walce Alema została zmuszona do wycofania się w rój Kilików, przez nagłe pojawienie się Saby i Nogrich. Kolejną walkę z Leią Alema odbyła na planecie Tenupe pod koniec Wojny Rojów. Przegrała ona pojedynek z Leią, gdyż matka Jacena pchnęła ją mocą pozostawiając na pastwę zwierząt. Jej ciała nigdy nie odnaleziono, wiec uznano ją za martwą, lecz udało jej się przeżyć.

Druga insurekcja koreliańska (40 ABY)

Alema, opętana obsesją zemsty przybyła na Coruscant z zamiarem zamordowania Jacena, planując ukarać rodzinę Solo jego śmiercią. W narastającym konflikcie dostrzegła szansę wypełnienia swej krucjaty. Wytropiła Jacena, i podążając jego tropem, trafiła do Studni Mózgu Świata, gdzie Jedi miał spotkać się z Lumiyą. Zaatakowała go, próbując uśmiercić zatrutą strzałką, jednak zamiast w Jacena, pocisk trafił w Mózg Świata, szpiega i wieloletniego przyjaciela rycerza Jedi. Widząc, że jej atak zawiódł, Alema uciekła korzystając z zamieszania, zszokowana kolaboracją byłego przyjaciela z Mroczną Lady Sithów. Póżniej razem z Lumiyą zabiła mistrzynię Jedi Tresinę Lobi.

Okoliczności śmierci (40 ABY)

Grupa uderzeniowa od dawna zajmująca się polowaniem na Alemę składająca się z Jainy, Lei i Hana Solo, a także z Zekka i Jaggeda Fela odnalazła ją na asteroidzie Lumiyi w okolicach systemu gwiezdnego Bimmiel. Jaina, Zekk i Jag dostali się na asteroidę i szukali szalonej Twi'lekanki. Po drodze musieli zmierzyć się z jej widmami w mocy identyfikującymi się innymi innymi istnieniami w mocy. Wszyscy troje zostali rozdzieleni, tak, że każdy walczył z innym przeciwnikiem. Zekk przepędził spod jej rozkazów mroczną kulę medytacyjną Sithów co wyprowadziło i tak już zmęczoną podtrzymywaniem tylu widm mocy naraz Alemę z równowagi, co spowodowało, że Jaina zdołała ją w końcu odnaleźć we wnętrzu kopalni na asteroidzie, ale Zekk o mały włos znowu nie znalazł się pod rządami ciemnej strony Mocy. Ostatecznie Alemę zabił mocno poturbowany Jag przez zmiażdżenie jej kręgosłupa miażdzyrękawicami z beskaru, które Boba Fett wysłał Hanowi. Alema przed samą śmiercią prosiła poprzez Moc Jaga, żeby na zawsze zapamiętał ją taką, jaką była zanim galaktyka obróciła się przeciw niej, czyli młodą, piękną, kochaną, kochającą. Jag przysiągł jej, że tak się stanie, co pozwoliło jej się uspokoić po jej przeżyciach na sekundę przed śmiercią. Asteroidę zniszczyła stara fregata "Zatruty księżyc" dowodzona przez wysłanniczkę Sithów z Korribana, u których Alema pobierała wcześniej nauki. Jag ledwo przeżył ten wyczyn.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Alemy Rar.