Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Judder Page

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Judder Page.jpg
Judder Page
Miejsce pochodzenia: Corulag
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Judder Page był wyróżniającym się oficerem Nowej Republiki i tajnym agentem.

Biografia

Młodość

Page, syn skorumpowanego senatora Imperium z Corulag, wychował się na opowieściach o - podziwianych przez niego - starożytnych rycerzach Jedi, skrycie pragnąc by jego ojciec był podobny do nich. Choć nie podzielał polityki ojca dzięki jego bogactwu był w stanie opłacić swój trening w dziedzinie techniki wojskowej i defensywnej. Zmuszony do wstąpienia do Akademii Imperium starał się w niej, jak mógł, zapoznając się z doktrynami militarnymi i taktycznymi. Odkrywał w tym swoją pasję, która mobilizowała go do dalszych treningów i zdobywania wiedzy. Nauka nie poszła w las; w związku ze znacznymi osiągnięciami po ukończeniu szkolenia został przypisany do lądowej grupy uderzeniowej generała Maximiliana Veersa. Będąc na urlopie na Coruscant usłyszał wypowiedź senator Leii Organy o prawach przysługujących każdej żywej istocie, de facto krytykujących rządy Imperium i politykę Nowego Ładu. Zainspirowany tak słowami senator Organy, jak i jej urodą, zdecydował się uciec i przyłączyć się do Rebeliantów.

Kariera w Sojuszu

Początkowo Page stanowił część jednostki komandosów generała Madine'a, a w bitwie o Hoth walczył pod dowództwem majora Derlina. Ściśle współpracował też z pułkownikiem Crackenem. Jego niepozorny wygląd i mało wyrazista twarz bardzo pomagały mu w jego zadaniach. W trakcie bitwy o Endor znalazł się w grupie komandosów odpowiedzialnych za zniszczenie generatora pola siłowego. Krótko po tym zwycięstwie Page wspomógł Hana Solo w przejęciu imperialnego niszczyciela - Accusera, za co został awansowany do stopnia porucznika. Zaoferował dowodzenie własną brygadą, optując przy zachowaniu swej obecnej rangi jako znaku pokory. W 5 ABY Page został przypisany do jednostki Komandosów Katarna, dowodzonej przez byłego najemnika, Kyle'a Katarna. Kiedy Kyle zdecydował się zawiesić na jakiś czas swoją karierę wojskową, Page przejął dowodzenie nad jego oddziałem, który od tej pory był znany jako Komandosi Page'a.

Służba wywiadowcza

Również w 5 ABY Page dołączył do Drużyny 1 Kappa Dendo, by wziąć udział w akcji odbicia Sate'a Pestage'a z rąk Imperium na Ciutric IV. Współpraca z Kappem układała mu się całkiem nieźle, toteż okazjonalnie wspierał jego komandosów, jeśli tylko zachodziła potrzeba na jego talenty. Z kolei w trakcie kampanii Thrawna w 9 ABY, podczas spotkania z przemytnikiem Dravisem, Page służył za wsparcie dla Hana Solo i Wedge'a Antillesa. Choć Dravis łatwo wykrył Wedge'a, to nie udało mu się dostrzec Page'a, który zdał raport Hanowi, że Dravis przybył bez wsparcia i ciężkiej broni. Później Page służył Leii Organie Solo na Coruscant, gdzie zajmował się eliminowaniem ewentualnych zagrożeń ataku na Pałac Imperialny i kwestiami ochrony. Ponadto cały czas wykonywał misje ze swoimi komandosami, czasem zlecane przez szefa Wywiadu Nowej Republiki, generała Airena Crackena, z którego synem zdarzało mu się współpracować już wcześniej. W okresie galaktycznej wojny domowej komandosi Page'a zasłynęli jako elitarna jednostka do zadań specjalnych; to właśnie oni asystowali Eskadrze Łotrów podczas szturmu na Hegemonię Ciutric, to oni też podjęli się zniszczenia Laboratorium Otchłani w 11 ABY i ocalenia przetrzymywanych tam niewolników Wookiee.

Inwazja Yuuzhan Vongów

W trakcie inwazji Yuuzhan Vongów Page posiadał już stopień kapitana i był przydzielony pod dowództwo Pasha Crackena. Ich okręt, Memory of Ithor, został jednak zniszczony podczas operacji Trójca, a obaj mężczyźni uznani za zmarłych. Prawda była jednak taka, że udało im się uciec w kapsułach ratunkowych, które z kolei zostały przechwycone przez Yuuzhan. Cracken i Page zostali uwięzieni przez nich na Selvaris, jednak gdy Rynowie donieśli Sojuszowi Galaktycznemu o lokalizacji więzienia obaj bohaterowie Rebelii zostali odbici.

To również Page znalazł się w potrzasku wraz z Hanem Solo, kiedy obaj walczyli z Yuuzhanami na Stacji Caluula. Na ratunek przybyli im jednak Mandalorianie pod wodzą Boby Fetta. Po zwycięskiej walce Judder udał się z Solo na Kalamar, przygotowywać szeroko zakrojony atak na Coruscant. Podczas drugiej bitwy o Coruscant komandosi Page'a podążali za Jedi, przedzierając się przez trzewia Yuuzhan'tara, by przypuścić szturm na Cytadelę Shimrry.

Ciekawostki

  • Judder miał tak pospolitą twarz, że "parę minut po spotkaniu z nim zapominało się, jak wyglądał". Czyniło go to doskonałym - bo niewyróżniającym się z tłumu - agentem.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!