Paaerduagowie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Paaerduag, którego Revan spotkał w kantynie na Taris.

Paaerduagowie to rasa specyficznych istot, zamieszkująca planetę Sorjus.

Wygląd

Ich budowa była dosyć skomplikowana, gdyż jedna istota tej rasy składała się tak naprawdę z dwóch osobników: pierwszy z nich to duża, dwunożna kreatura o żółtawej skórze, druga natomiast niejako wyrastała z garbu tej pierwszej i była dużo mniejsza. Miała zieloną skórę i dwie pary oczu. Podczas narodzin obydwa osobniki były samodzielnymi istotami, jednak w miarę dorastania zespalały się ze sobą. Poprzez specycyficzność ich wyglądu Paaerduag Ja'Gatcha był wyrzutkiem na planecie Taris.

Język

Prawdziwego języka tej rasy nie było w stanie wymówić ani zrozumieć większość innych istot z galaktyki, gdyż do jego pełnego użycia potrzeba było dwoje ust i dwie pary uszu (prawdziwa nazwa ich rodzinnej planety, podobnie jak nazwa ich rasy, także musiała być wypowiedziana przez dwa głosy i usłyszana przez dwie pary uszu). Mniejsza istota potrafiła porozumiewać się w innych językach, większa natomiast wydawała jedynie skomplikowane fale dźwiękowe, których większość innych przedstawicieli różnych ras nie była w stanie usłyszeć.

Historia

Paaerduagów można było często spotkać w czasach wojny domowej Jedi. Na dwóch przedstawicieli tej rasy natknął się Revan podczas poszukiwania Gwiezdnej Kuźni w 3956 BBY. Pierwszy, Ja'Gatcha, przebywał na Taris podczas blokady planety przez Sithów i najprawdopodobniej zginął podczas jej bombardowania na rozkaz Malaka. Drugi, Mic'Tunan'Jus Orgu, był najemnikiem, którego Revan spotkał w Anchorhead na Tatooine.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Paaerduagów.
Zobacz przedstawicieli
rasy Paaerduagów.