Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Ucieczka szmuglerów: Przygody Hana Solo i Chewbacki

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ucieczkaszmuglerow.jpg
Ucieczka szmuglerów:
Przygody Hana Solo i Chewbacki
Smuggler's Run:
A Han Solo & Chewbacca Adventure
Autor/rzy: Greg Rucka
Ilustracje: Phil Noto
Ilustracja na okładce: Phil Noto (USA)
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Disney-Lucasfilm Press
4 września 2015
Wydanie polskie: Egmont Polska
16 listopada 2015
Przekład: Maciej Nowak-Kreyer
Typ publikacji: Powieść młodzieżowa
Seria/Cykl: W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Poprzedni/a: Ruchomy cel
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Kanon
Czas akcji: 0 BBY


Ucieczka szmuglerów: Przygody Hana Solo i Chewbacki (org. Smuggler's Run: A Han Solo & Chewbacca Adventure) to powieść młodzieżowa autorstwa Grega Rucka. Książka została zapowiedziana 10 marca 2015 roku na oficjalnej[1] w ramach serii W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Publikacja pojawiła się w sprzedaży 4 września 2015[2] roku w czasie akcji Piątek Mocy, nakładem wydawnictwa Disney-Lucasfilm Press w twardej oprawie[2]. Ilustracje na okładce amerykańskiego wydania wykonał Phil Noto[2]. Na wyspach brytyjskich powieść ukazała się tego samego dnia w miękkiej oprawie[3].

W Polsce powieść ukazała się 16 listopada 2015[4] w przekładzie Macieja Nowaka-Kreyera[4], drukiem od oficyny Egmont Polska w miękkiej oprawie[4], wzorowanej na wydaniu brytyjskim.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Han Solo and Chewbacca the Wookiee team-up for an all-new adventure in this thrilling upper middle grade novel. Set between Star Wars: A New Hope and Star Wars: The Empire Strikes Back, the story follows everyone's favorite pair of smugglers as they fly the Millennium Falcon on a top-secret mission for the Rebellion. Hidden in the story are also hints and clues about the upcoming film, Star Wars: The Force Awakens, making this a must-read for fans old and new![2](Disney-Lucasfilm Press, 2015)
Wydanie polskie
W tej opowieści, której akcja rozgrywa się między Nową nadzieją a Imperium kontratakuje, Han i Chewie lecą Sokołem Millennium z tajną misją dla Sojuszu Rebeliantów. Zadanie jest tym niebezpieczniejsze, że śladem przemytników podążają łowcy nagród oraz bezlitosna agentka Imperium. W powieści ukryte są tropy i wskazówki dotyczące wyczekiwanego z niecierpliwością nowego filmu Gwiezdne wojny. Przebudzenie Mocy.[4]

Sojusz Rebeliantów zadał Imperium dotkliwy cios – podczas skomplikowanej akcji wojskowej Luke Skywalker zniszczył Gwiazdę Śmierci. Wojownicy spod znaku Rebelii nie mogą jednak długo cieszyć się z triumfu – ich przeciwnicy z determinacją podejmują działania, żeby odegrać się za porażkę. Imperium nie wie jednak, gdzie rebelianci mają swoją bazę oraz jakimi siłami i sprzętem dysponują. Jest jednak sposób, żeby zdobyć te informacje – najsekretniejsze dane i plany wrogów Palpatine’a są w posiadaniu jednego człowieka, więc wystarczy dostać go w swoje ręce. Imperium już wpadło na jego ślad i niebawem wszystkie tajemnice Rebelii mogą wyjść na jaw.

Księżniczka Leia prosi kapitana Hana Solo, żeby podjął się misji ratunkowej i ocalił ściganego. To bardzo niebezpieczne, może wręcz samobójcze zadanie. Na domiar złego załoga Sokoła Millennium musi strzec się nie tylko szturmowców Palpatine’a, lecz także łowców nagród nasłanych przez Jabbę, który nie lubi, kiedy ktoś nie spłaca mu długów.

A Solo ma na swoim koncie kilka nierozliczonych należności…[5](Egmont Polska, 2015)

Streszczenie

W tym haśle należy dodać lub rozbudować streszczenie oraz spis zawartości.

W barze Szczęśliwy Traf starszy mężczyzna wsłuchuje się w rozmowę młodych ludzi. W rozmowie na temat statków kosmicznych pojawia się nazwa Sokół Millennium. Mężczyzna zatem postanawia włączyć się do rozmowy i opowiedzieć "młodzieży" o jednej z przygód Hana Solo.

Han Solo planuje odlecieć z księżyca Yavin 4 i udać się do Jabby aby spłacić swój dług. Gwiazda Śmierci została zniszczona, ale Rebelia musiała szybko ewakuować się ze swojej bazy aby uniknąć odwetu. Niebagatelny udział w wyszukiwaniu nowych miejsc pod przyszłe bazy Sojuszu Rebeliantów ma jeden człowiek: porucznik Caluan Ematt, dowódca Dzierzby, czyli specjalnej komórki zwiadowczej Rebelii. Ematt musi zostać szybko ewakuowany z planety Cyrkon, a księżniczka Leia może to zadanie powierzyć tylko Hanowi Solo.

Solo wraz z Chewiem udają się na planetę gdzie odnajdują ślad Ematta. Na tropie rebelianta jest Imperialne Biuro Bezpieczeństwa i jego dowódczyni Komandor Alecia Beck. Rozbili oni oddział Dzierzby na Taanab, a teraz, w ślad za Caluanem przybywają na Cyrkona.

Han Solo musi zmierzyć się nie tylko z całym oddziałem Imperium, ale też ze ścigającymi go łowcami nagród, gdyż Jabba wyznaczył już nagrodę za głowę przemytnika z Korelii.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2015, 4 września[2] USA 9781484724958[2] Disney-Lucasfilm Press 192 strony Druk (twarda) 12,99 USD[2]
2015, 4 września USA 9780147521842 Listening Library 202 minuty Audiobook 20,00 USD (cyfrowy)
2015, 4 września USA 9781484724996 Disney-Lucasfilm Press 192 strony Ebook 9,99 USD
2015, 4 września[3] Wielka Brytania 9781405277853[3] Egmont Books 192 strony Druk (miękka) 7,99 GBP[3]
2015, 16 listopada[4] Polska 9788328111318[4] Egmont Polska 170 stron Druk (miękka) 29,99 PLN[4]

Przypisy

  1. StarWars.com Journey to Star Wars: The Force Awakens" Publishing Program Coming Fall 2015 na StarWars.com (Link zapasowy z dnia 14.03.2015 na web.archive.org)
  2. 2,0 2,1 2,2 2,3 2,4 2,5 2,6 Amazonfavicon.jpg Journey to Star Wars: The Force Awakens Smuggler's Run: A Han Solo Adventure (Star Wars: Journey to Star Wars: the Force Awakens) w katalogu sklepu internetowego Amazon.com
  3. 3,0 3,1 3,2 3,3 Amazonfavicon.jpg Smuggler's Run: A Han Solo and Chewbacca Adventure (Journey to Star Wars: The Force Awakens) w katalogu sklepu internetowego Amazon.com
  4. 4,0 4,1 4,2 4,3 4,4 4,5 4,6 EgmontSklep.jpg Star Wars. Ucieczka szmuglerów w katalogu sklepu internetowego wydawnictwa Egmont Polska (Link zapasowy z dnia 12.11.2015 na web.archive.org)
  5. Egmont.jpg Star Wars. Ucieczka szmuglerów na stronie wydawnictwa Egmont Polska (Link zapasowy z dnia 19.11.2015 na web.archive.org)

Linki zewnętrznePoczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!