Kai Justiss

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Nic o tym nie wiem. Muszę to potwierdzić...

UWAGA! Ten artykuł może zawierać informacje niezgodne ze źródłami lub stanem faktycznym.


Jeżeli dysponujesz odpowiednią wiedzą, prosimy, sprawdź go i popraw.
W tym artykule trzeba zweryfikować: sprzeczne informacje z artykułem Ur-Sema Du dotyczące była padawanem

Kai Justiss
Data i miejsce narodzin: 52 BBY
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarny
Kolor oczu: Brązowy
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Strażnik Jedi
Kai Justiss był Strażnikiem Jedi, który przetrwał rozkaz 66 i Wielką Czystkę Jedi.

Biografia

Był on padawanem Ur-Sema Du i jako jego uczeń towarzyszył mu w misji katalogowania na potrzeby Archiwów Jedi wrażliwych na Moc istot zamieszkujących galaktykę.

Wojny klonów

Kai był członkiem grupy dowodzonej przez Mace'a Windu, która miała za zadanie uratować schwytanych na Geonosis Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera i Padmé Amidalę. Kai był jednym z niewielu ocalałych Jedi i na dodatek został awansowany do rangi mistrza Jedi.

Podczas wojen klonów jako starszy generał Jedi Kai dołączył do grupy udającej się na Drongar. Jej członkowie zostali schwytani przez Separatystów, ale ostatecznie uwolnieni na rozkaz hrabiego Dooku, który chciał w ten sposób zyskać sympatię społeczeństwa.

Osiem miesięcy później Kai odziedziczył po Yodzie tytuł Strażnika Jedi Kashyyyku. Dowodził on osobnikami rasy Wookiee podczas obrony miasta Rwookrrorro przed atakiem Separatystów, a w tym czasie Yoda wraz z innymi Jedi bronił Kachirho.

Kaiowi udało się przetrwać wielką czystkę Jedi i przebywał na wolności jeszcze po zniszczeniu pierwszej Gwiazdy Śmierci. Ukrywał się on przed Imperium około dwadzieścia lat, co wyraźnie wpłynęło na pogorszenie jego zdrowia. Gdy przebywał na Garqi farmer doniósł na niego grupie łowców głów. Dalsze losy Kaia pozostają nieznane.

Źródła

Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów Akademii Power of the Light Side. Artykuł umieszczony za wiedzą i zgodą Akademii.