Picaroon C. Boodle

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Picaroon C. Boodle
Data i miejsce śmierci: 5 ABY
Miejsce pochodzenia: Kowak
Rasa: Zmutowana Kowakiańska małpojaszczurka
Wzrost: 122 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Szare
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja: Mroczny Jedi
Picaroon C. Boodle (w skrócie Pic) był mrocznym Jedi, jednym z dwóch "Braci Sithów" i poplecznikiem Jereca.

Biografia

Nie mam pojęcia, któż mógłby nazwać Gorca i Pica bliźniakami. Chociaż jeden to miniatura drugiego, wyglądają zupełnie inaczej. Walczą również na różne sposoby. Pic stanowi potęgę, a Gorc zaplecze. Są całkowitymi przeciwieństwami: jeden to głos, a drugi - ciało. A to zabójcza kombinacja.
Qu Rahn, jako duch Mocy, do Kyle'a Katarna.

Ta kowakiańska małpojaszczurka przemierzała niegdyś galaktykę jako maskotka i jednocześnie pierwszy oficer na służbie przemytnika zwanego Az-Iban. Trwało to dopóki nie trafił on pewnego dnia - zdradzony przez własnego brata Thoka - w ręce Imperium, stając się tym samym królikiem doświadczalnym w projekcie Chubar, prowadzonym przez imperialnego naukowca Tuzina Gasta.

Tam dostrzeżony został przez niejakiego Blackhole'a, który wywiózł go z placówki badawczej, wraz z innym okazem. Mroczny Jedi potrzebował wrażliwych na Moc zwierząt do swoich alchemicznych eksperymentów. I to właśnie ich efektem jest późniejszy Pic, oraz jego bliźniak - Gorc. Zmutowani za pomocą środków stworzonych zgodnie z metodami starożytnych Sithów zostali połączeni rzadką więzią w Mocy. Gdy jeden z nich zostawał ranny, drugi również odczuwał ból. Dzielili swoje uczucia i myśli. Tak zaczęto nazywać ich Braćmi Sith.

Kilka lat po bitwie o Endor, już na usługach Jereca, doszło do ich spotkania z Kylem Katarnem szukającym droida 8t88. Kyle zaatakowany przez Braci bronił się bardzo skutecznie, najpierw przecinając twarz Gorca, a następnie zabijając Pica, rozwścieczonego po śmierci bliźniaka.

Metody walki

Picaroon używał miecza świetlnego zbudowanego lata wcześniej przez mistrza Jedi Yodę. W posiadanie tego artefaktu wszedł, kiedy słudzy Jereca uwięzili Qu Rahna. Starszy z Braci Sith, jak mówił o sobie Pic, korzystał podczas walki również z miniaturowej mrocznej zbroi M'uhk'gfa, wykonanej specjalnie dla niego przez Gorca.

Źródła


Mroczni Jedi Jereca
[Pokaż/Ukryj]