Shaardan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Shaardan
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Korriban
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasny
Przynależność: Imperium Sithów
Shaardan był człowiekiem płci męskiej, żyjącym w czasie trwania wojny domowej Jedi. W 3956 BBY roku był uczniem akademii Sithów na planecie Korriban. W walce posługiwał się podwójnym wibrostrzem.

Biografia

W czasie trwania szkolenia na pełnoprawnego Sitha, pobierał nauki od ówczesnego mistrza akademii Uthara Wynna. By móc podejść do ostatecznego testu, należało powalczyć o względy mistrza, po przez wykonywanie pewnych trudnych zadań, które miały za zadanie sprawdzić zaradność kandydatów. Wśród obiecującej grupki uczniów, oprócz Shaardana znaleźli się Mekel, Lashowe, Kel Algwinn i Revan szukający fragmentów Gwiezdnej Mapy. Niektóre zadania polegały na zdobyciu artefaktów, umieszczonych w grobowcach starożytnych Sithów.

Shaardan pragnął zdobyć miecz należący kiedyś do Ajunty Palla, mrocznego Jedi z czasów Stuletniej Ciemności. Jednakże nie chciał ryzykować i czekał na innego studenta, któremu się uda, i odebrać mu później miecz. Tym innym uczniem okazał się Revan, który po pokonaniu trudności jakie napotkał w grobowcu, zdobył miecz. Przy wyjściu z katakumb natrafił na Shaardana, który zażądał by oddano mu miecz należący do Ajunty. Revan odmówił, na co Sith zareagował gniewem i zaatakował byłego Lorda Sithów. Miecz stał się jednak zgubą Shaardana, który poległ z reki Revana.

Alternatywy

Gracz grający w grę Knights of the Old Republic, ma różne niekanoniczne opcje wyboru dotyczące postaci Shaardana:

  • Można Shaardanowi zamiast prawdziwego miecza oddać fałszywy, co skutkuje jego śmiercią z ręki rozzłoszczonego Uthara Wynna.
  • Można oddać prawdziwy miecz, co powoduje utratę możliwości zdobycia względów u mistrza akademii, na korzyść Shaardana.

Źródła