Stass Allie/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Stass Allie
Data i miejsce śmierci: 19 BBY, Saleucami
Miejsce pochodzenia: Tholoth
Rasa: Tholothianka
Kolor oczu: Fioletowe
Kolor skóry: Brązowa
Przynależność:
Profesja: Mistrzyni Jedi
Stass Allie była tholothiańską mistrzynią Jedi w czasach wojen klonów i tak jak jej kuzynka, mistrzyni Adi Gallia, nosiła tholothańskie nakrycie głowy. Allie w walce na miecze świetlne korzystała z Formy I, zwanej Shii-Cho.

Biografia

Wczesne życie

Stass została pasowana na rycerza Jedi w 26 BBY. Mimo, iż była uzdolnioną wojowniczką, do której zasług należało rozbicie kartelu soli Lojraka Shraga na planecie Cona, preferowała poświęcenie się praktykom uzdrowicielskim. Dzięki swym nadzwyczajnym umiejętnościom została przyjęta do Kręgu Uzdrowicieli Jedi.

Wojny klonów

Bitwa o Geonosis

W 22 BBY, wraz z grupą 212 Jedi ruszyła na Geonosis, by uwolnić porwanych tam Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera i Padmé Amidalę. Jako jedna z niewielu przeżyła walkę na arenie. Następnie, wraz oddziałem żołnierzy-klonów udała się na stepy planety gdzie toczyła się bitwa.

Przyjęcie do Rady Jedi

Po zabiciu Adi Galii przez Savage Opressa, Stass zastąpiła ją w Radzie Jedi, tym samym została wypromowana na mistrzynię i generała.

Końcowa faza wojny

W czasie bitwy o Coruscant była jednym z głównodowodzących siłami Republiki. Po śmierci Oppo Rancisisa, który dowodził wojskami Republiki na Saleucami, Stass zastąpiła go.

Śmierć

Allie chwilę przed śmiercią, na Saleucami.

Kiedy Allie w eskorcie komandora Neyo i jego pomocnika patrolowała Saleucami, klony otrzymały rozkaz 66. Neyo i jego pomocnik otworzyli ogień do lecącej Allie. Jej śmigacz spadając odbił się od wielkiego drzewa i rozbił w bagnie.

Po wojnach klonów

Tuż po powstaniu Imperium, w oficjalnych źródłach Sate Pestage stwierdził, że Stass Allie została zgładzona za powiązania terrorystyczne.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Stass Allie.