Tariga

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Tariga
Data i miejsce śmierci: 3956 BBY, Korriban
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowy
Kolor oczu: Niebieskie
Przynależność: Imperium Sithów Dartha Revana
Tariga był pracownikiem w dziale technicznym w Akademii Sithów, znajdującej się na planiecie Korriban.

Biografia


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


W czasie trwania wojny domowej Jedi do akademii, w której pracował Tariga przybył cierpiący na amnezję Revan. Były Lord Sithów przybył na planetę w poszukiwaniu gwiezdnych map, umożliwiających odnalezienie drogi do Gwiezdnej Kuźni. Jednakże w trakcie wykonywania zadania Upadły Jedi zabił mistrza akademii Uthara Wynna oraz sithańską nauczycielkę Yuthurę Ban w grobowcu Nagi Sadowa, przez co cały personel placówki zwrócił się przeciwko niemu. Wśród nich znalazł się Tariga, jednak nie mogąc równać się z potęgą Jedi wszyscy zginęli od jego miecza.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Osobowość i umiejętności

Tariga był pracownikiem technicznym w akademii, przez co dobrze znał się na wszystkich tematach, związanych z wykonywaną przez niego pracą. Pochodził z jednej z planet Zewnętrznych Rubieży i z tego powodu wolał posługiwać się swym rodzimym językiem niż galaktycznym wspólnym.

Alternatywy

Los Tarigi jest zależny od decyzji gracza w grze Knights of the Old Republic. Jeśli zdecydujemy się w czasie pojedynku zabić Uthara oraz Yuthurę, wówczas po powrocie do akademii, cały jej personel zwraca się przeciwko nam, w tym Tariga. Jeśli jednak darujemy któremuś z dwójki Sithów życie, po powrocie do placówki nikt nas nie atakuje.

Źródła