Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Valen Rudor

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych
Ten artykuł wymaga poszerzenia o: Rebels: Ezra and the Pilot oraz o Rebels: Ezra's Duel with Danger.

Baron Rudor TO.png
Valen Rudor
Miejsce pochodzenia: Corulag[1]
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasna
Przynależność: Imperium Galaktyczne
Profesja:
Valen Rudor był pilotem służącym w szeregach Marynarki Imperium Galaktycznego żyjącym w pierwszych latach istnienia Imperium. Przysługiwał mu tytuł barona. Swoją służbę pełnił na planecie Lothal i posługiwał się numerem operacyjnym LS-607. Według Maketh Tuy był najlepszym pilotem w układzie.

Biografia

Młodość

Valen urodził się na Corulagu. Jakiś czas przed rokiem 5 BBY, Rudor został poproszony przez Sienar Fleet Systems o przeniesienie się na Lothal, gdzie miał testować najnowsze myśliwce wyprodukowane w tamtejszej fabryce. Pilot zgodził się, a o jego decyzji informowano w HoloNet News[2]. Szybko jednak pożałował swojej decyzji i znienawidził Zewnętrzne Rubieże[3].

Spotkanie z Lasatem

W 5 BBY na Lothalu, Valen oglądał swojego TIE-a, kiedy to na plac wbiegł Garazeb Orrelios. Lasat walnął pięścią Rudora tak, że aż poleciał na stos pobliskich skrzyń. Pilot został ogłuszony. Orrelios kontynuował bójkę z pozostałymi szturmowcami. Jeden z blasterów podsunął się pod nogi Valena. Gdy mężczyzna się ocknął, chwycił blaster oraz podając swój numer operacyjny poprosił o wsparcie. Lasat się na niego obejrzał. Pilot otworzył ogień do Zeba, który schronił się za myśliwcem TIE. Valen podszedł blisko do myśliwca. Zeb chwycił pilota i cisnął na nowo przybyłe posiłki Imperium. Następnie po krótkiej strzelaninie nastąpił wybuch myśliwca. Rudor i Orrelios przeżyli ten wybuch.

Rozbicie myśliwca

Łapy precz od mojego statku! Ten myśliwiec to własność Imperium!
-Valen Rudor do Ezry Bridgera.
Ezra Bridger zagląda do myśliwca Valena.

W 5 BBY nad równinami Lothalu, Valen ścigał rebeliancki statek - Ghost. Jeden z pocisków trafił w myśliwiec Rudora. Pilot rozbił się na równinach. Chłopak Ezra Bridger, który przechodził w pobliżu natychmiast rzucił się do pomocy pilotowi TIE-a. Gdy chłopak pukał w iluminator, Valen kazał mu zabrać łapy z jego statku. Sierota zignorował pilota i wszedł na górę myśliwca. Gdy otworzył klapę uniosły się kłęby dymu i pilot zdjął hełm. Bridger wskoczył do środka myśliwca. Pod wymówką odczepiania od kombinezonu pilota metalowych części, kradł on wartościowe rzeczy z myśliwca. Valen o tym nie wiedział. Na koniec zabrał Rudorowi jego hełm. Po chwili wyskoczył z myśliwca mówiąc że tak naprawdę chciał upchnąć wartościowe rzeczy na czarnym rynku i nazwał Valona lothalskim szczurem. To wszystko rozzłościło Valena Rudora, który od razu włączył działające działka myśliwca po czym wystrzelił kilka razy w stronę Ezry. Bridger nieświadomie dzięki Mocy uniknął wszystkich strzałów. Następnie oddał kilka strzałów swoją procą energetyczną. Jeden ze strzałów trafił Valena w wyniku czego został ogłuszony.

Stracenie własności Imperium

Pięć lat przed bitwą o Yavin Valen dostał nowy myśliwiec. Kiedy do niego wsiadał na plac wbiegł znany mu już Garazeb Orrelios wraz z dwójką ścigających go szturmowców. Rudor uruchomił myśliwiec i trzymając Lasata na muszce kazał mu się poddać. Zeb odłożył broń. Dwójką szturmowców podeszła do niego, lecz rebeliant niespodziewanie ich zaatakował. Następnie wskoczył na myśliwiec Valona - co przestraszyło pilota - po czym Orrelios wyrzucił go z TIE. Po chwili Lasat zaczął strzelać na oślep, po czy wyleciał z lądowiska. Niedługo potem Yogar Lyste został zawiadomiony o kradzieży myśliwca.

Dzień Imperium

Nowy myśliwiec TIE Advanced v1.

W 4 BBY obchodzono Dzień Imperium na Lothal. Valun miał przeprowadzić pokazowy lot nowym myśliwcem TIE Advanced v1. Święto zakłócili rebelianci którzy wysadzili nowego TIE'a. Pokazowy lot się nie odbył.

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!