Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 41: Koniec łotra

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
FullLegacy 41.jpg
Dziedzictwo 41: Koniec łotra
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Kajo Baldisimo
Tytuł oryginalny Legacy 41: Rogue's End
Wydanie polskie Wydawnictwo Egmont
3 października 2012
Wydanie USA Dark Horse Comics
28 października 2009
Okładka Sean Cooke
Liczba zeszytów 1/1
Liczba stron 40
Cena $2,99
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 41: Koniec łotra to czterdziesty pierwszy zeszyt serii komiksów Dziedzictwo.

Opis

Zadaniem Eskadry Łotrów Galaktycznego Sojuszu jest ratunek grupy uchodźców Mon Calamari, jednak Łotry mogą być zmuszeni do odwrotu, gdy zarówno Sithowie jak i mandaloriański łowca nagród wywołają komplikacje. Jeden z pilotów eskadry, Hondo Karr, zajmie się głównym etapem w tej ryzykownej misji, z której przynajmniej jeden z Łotrów nie powróci...

Streszczenie

127 ABY, Na planecie Botajef, wynajęci przez Galaktyczny Sojusz Mandalorianie odpierają ataki sił Imperium, w oczekiwaniu na przybycie sojuszniczej floty. Chernan Ordo, ówczesny Mandalor, wysyła Hondo Karra, aby sprawdził dlaczego nie mają żadnych informacji z centrum łączności. Ten docierając na miejsce odkrywa ze w ich szeregach znajduje się zdrajca, Yaga Auchs. Zdemaskowany Auchs próbuje zabić Hondę jednak próba ta kończy się niepowodzeniem. Ten próbuje go zabić, czego Hondo z trudem unika.

Od Veveca, który zdaje mu raport na temat sytuacji, Karr dowiaduje się ze Chernan nie żyje, Yaga ewakuował większość sil Mandalorian z planety, a oni dwaj pozostali sami przeciwko mającym ogromna przewagę liczebną siłom imperium. Hondo zdając sobie sprawę że nie mają szans, przebiera się w zbroje jednego z martwych imperialnych szturmowców, próbuje namówić do tego samego swego towarzysza, ten jednak odmawia. Chwile później zostaje on zauważony i zastrzelony przez członków drużyny Joker, którzy dają się nabrać na przebranie Hondo, i włączają go w swoje szeregi

137 ABY, 10 lat po bitwie o Botajef, Zewnętrzne Rubieże, Sektor Akranis, eskadra łotrów przygotowuje się do swojej kolejnej misji. Dahl i Hondo, maja nawiązać na Napdu kontakt z Azzim podczas gdy reszta eskadry będzie czekała w odległości krótkiego skoku nadprzestrzennego od Da Soochy. Wspomniana dwójka ląduje na planecie, i po odegraniu małego przedstawienia dla postronnych spotykają się z Huttem, i załatwiają wszystko zgodnie z planem. W drodze powrotnej na statek oboje zostają zaatakowani przez noszącą pomarańczowy pancerz mandaloriankę, której cel jest jasny - chce zabić Hondo.

Mandalorianka ta, była żona Hondo, i córka Veveca, chce się zemścić za śmierć swojego ojca, nie dając obecnemu członkowi eskadry łotrów żadnej możliwości wytłumaczenia się. Tymczasem dowódczyni łotrów daje im umówiony sygnał do działania, sama zaś wraca do walczących. Hondo udaje się w końcu obezwładnić przeciwniczkę, wykorzystując chwile mówi jej prawdę o wydarzeniach na Botajef. Gdy Dahl dociera do nich, są już pogodzeni, a mężczyzna oznajmia że odchodzi z eskadry, stwierdzając że musi wejść na inną ścieżkę. Hondo wraz z byłą żoną odlatuje jej statkiem, ponownie przywdziewając swoją mandaloriańską zbroje. Mają zamiar zemścić się na zdrajcy - Yaga Auchsu.

Bohaterowie

Ilustracja z okładki


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!