Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 2: Złamany, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Legacyboroken2.jpg
Dziedzictwo 2: Złamany, część 2
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 2: Broken, Part 2
Wydanie polskie Egmont
13 października 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
12 lipca 2006
Okładka Adam Hughes
Liczba zeszytów 2/6
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99 $
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 2: Złamany, część 2 (ang. Legacy 2: Broken, Part 2) to drugi zeszyt serii komiksów Dziedzictwo i jednocześnie druga część miniserii Złamany.

Streszczenie

Rok 137 ABY. Mistrz Wolf Sazen organizuje na Daluuj spotkanie z trojgiem Jedi, między innymi z Shado Vao. Oznajmia im, że skończył się czas ukrywania przed Sithami i że muszą odnaleźć Cade'a, ostatniego z rodu Skywalkerów. Sazen przyznał, że Moc podpowiada mu, iż tylko Cade może zjednoczyć galaktykę przeciwko Darthowi Kraytowi i jego poplecznikom. Nagle atakuje ich kilku Sithów - walkę przeżywa jedynie Wolf Sazen i Shado Vao. Ten ostatni oznajmia druhowi, że przyłączy się do niego w poszukiwaniach Skywalkera.

Tymczasem sam Cade, wraz z towarzyszami broni - Delią Blue i Jariahem Synem - lądują na planecie Lok, pragnąc pochwycić Naxy'ego Screegera. Wchodzą do kantyny Brogara, mówiąc, że są tutaj tylko po to, aby schwytać jedną istotę i że od razu opuszczą lokal. Tymczasem w pomieszczeniu znajduje się też bothański Jedi, Hosk Trey'lis. Przekonany, że to o niego chodzi, rzuca w łowców nagród stolikiem i zaczyna uciekać. Skywalker udaje się po Naxy'ego, a Jariah - po Hoska. Cade bez problemu łapie niesfornego hazardzistę, jednak jego przyjaciel ma trochę więcej problemów z Jedi. Z pomocą Blue udaje mu się go w końcu unieszkodliwić. Gdy mają już wychodzić, na scenę wkracza Brogar - właściciel lokalu. Skywalkerowi udaje się jednak z nim dogadać i cała trójka wraz z zakładnikami odchodzi.

Na Coruscant Darth Ruyn oznajmia Darthowi Kraytowi, że ukończył szkolenie swojej najzdolniejszej uczennicy rasy Twi'lek. Krayt pyta się jej, czy szanuje i ceni swego mistrza, a istota potwierdza. Wtedy Mroczny Lord Sithów nakazuje jej zabić Ruyna, co Twi'lekanka czyni bez najmniejszych oporów. Zapytana dlaczego to zrobiła, odpowiada: ponieważ tak rozkazałeś, mistrzu. W nagrodę Krayt mianuje ją swoją prawą ręką i nadaje imię zakonne - Darth Talon. Wyznacza jej pierwszą misję - ma udać się na Socorro i zastawić pułapkę na księżniczkę Marasię Fel, córkę Roana Fela. Darth Talon wykonuje zadanie - pokonuje Rycerza Imperialnego o imieniu Elke Vetter, która była przyjaciółką i zarazem ochroną księżniczki, a następnie udaje się w pościg za ofiarą.

Bohaterowie

Wydania zbiorcze

Zobacz też

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 2: Złamany, część 2.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!