Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 6: Złamany, część 5

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Legacy6cover2.jpg
Dziedzictwo 6: Złamany, część 5
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 6: Broken, Part 5
Wydanie polskie Egmont
13 października 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
29 października 2006
Okładka Adam Hughes
Liczba zeszytów 5/6
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99 $
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 6: Złamany, część 5 (ang. Legacy 6: Broken, Part 5) to szósty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo i jednocześnie piąta część miniserii Złamany.

Streszczenie

Bastion. Imperialni Rycerze Antares Draco i Ganner Krieg rozmawiają z Imperatorem Roanem Felem. Draco próbuje przekonać Fela, by ten wysłał misję ratunkową, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa córce Fela, Marasi. Fel jest przeciwny, uważa, że to pułapka, a wysłanie kogokolwiek na jej ratunek byłoby zbyt wielkim ryzykiem, gdyż Darth Krayt mógłby się dowiedzieć, że zajęli Bastion. Draco postanawia jednak ruszyć na ratunek, nawet bez zgody Fela. Tymczasem na Vendaksie Darth Talon przekazuje Darthowi Nihlowi instrukcje dotyczące ich najbliższych działań. Talon nakazuje Nihlowi, by on i jego ludzie byli w gotowości i czekali na pojawienie się Roana Fela, wtedy zaatakują. Talon obserwuje z daleka zepsutego Mynocka.

Tymczasem Cade Skywalker próbuje naprawić swój statek. Wolf Sazen towarzyszy mu i mówi, że ciągle wyczuwa Sitha. Wolf mówi Skywalkerowi, że mimo upływy siedmiu lat od masakry na Ossusie wiedział, że Cade przeżył. Dodaje, że przez cały czas go szukał. Cade odpiera, że zmarnował czas, gdyż tamten Cade zginął w dniu masakry. Wolf przypomina mu, że Moc jest w nim zbyt silna, by zrezygnował. Przypomina mu jak instynktownie go uleczył. Cade odpiera jednak, że gdy to zrobił znalazł się na granicy Ciemnej strony. Wspomina, że wsiadł wtedy do myśliwca jedynie po to, by zabijać. Gdy został zniszczony, Cade katapultował się i wycofał z Mocy, by Sithowie go nie znaleźli. Po trzech dniach natknął się na niego Rav i jego załoga. Cade, by udowodnić swoją użyteczność, pokazał im, gdzie Jedi trzymali swoje skarby. Załoga Rava szydziła z klęski rycerzy. Cade odchodzi i mówi Sazenowi, że już nigdy nie weźmie miecza świetlnego do ręki. Skywalker udaje się do Delii Blue, która też prowadzi naprawy. Chwile z nią rozmawia, a potem pyta co zrobią z nagrodą za niego. Blue irytuje się i mówi Cade'owi, że nigdy go nie wydadzą. Skywalker jest jednak przekonany, że Jariah Syn o tym myśli. Jariah mówi, że nie ufa żadnemu Jedi, dochodzi do sprzeczki. Syn mierzy bronią w Cade'a, ale ten przy użyciu Mocy pozbawia go jej i odchodzi. Zagaduje do niego księżniczka Marasia. Twierdzi, ze doskonale go rozumie. Cade nie jest tego pewien, ale Marasia mówi mu, że podobnie jak na nim i na niej ciąży dziedzictwo nazwiska. Mówi, że chciałaby zmienić nazwisko i zniknąć. Cade pyta czemu tego nie zrobi, na co Marasia odpiera, że nigdzie nie ukryje się przed Sithami, którzy dzięki niej chcą dotrzeć do jej ojca. Marasia uważa też, że to wstyd iż Imperium sprzymierzyło się z Sithami. Chwilę później nadlatują imperialne myśliwce, w jednym z nich prawdopodobnie jest Roan Fel. Oba zostają zestrzelone przez myśliwce Sithów, wyskakują z nich dwie osoby zaopatrzone w miecze świetlne. Wkrótce pojawia się Darth Talon. Jest przekonana, że jedna z postaci to Fel, ale myli się. Jest to dwójka Rycerzy Imperialnych: Draco i Krieg. Draco kpi z Talon, że myślała, iż Fel wpadł w ich pułapkę. Wściekła Talon wzywa Nihla i innych Sithów. Nakazuje zabić wszystkich i schwytać księżniczkę. Rozpoczyna się walka.

Cade nakazuje Synowi, Blue, księżniczce i Astraal Vao wsiadać na Mynocka i odlecieć z planety. Cade przyłącza się do walki. Nihl walczy z Wolfem Sazenem, którego siedem lat wcześniej pozbawił ręki. Shado Vao toczy bój z Talon. Cade ma przebłyski wspomnień: przypomina sobie dzień, w którym Sithowie zaatakowali Ossusa. Marasia wspiera Rycerzy Imperialnych w walce. Ma pretensje do Draco, że ruszył jej na pomoc, wie też, że to nie jej ojciec ich wysłał. Draco podczas walki wyznaje miłość księżniczce. Na pokładzie Mynocka wybucha sprzeczka. Syn chce odlatywać, ale wściekła Blue odpiera, że nie zostawi Cade'a. Skywalker pochłonięty wspomnieniami obserwuje tylko walkę. W pewnym momencie atakuje go Sith. Ratuje go Marasia, ale zostaje przez to ciężko ranna. Cade wreszcie przyjmuje swoje dziedzictwo. Podnosi miecz Marasi i staje do walki z Sithami.

Bohaterowie

Wydania zbiorcze

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 6: Złamany, część 5.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!