Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
TrustIssues1.jpg
Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Colin Wilson
Kolory Brad Anderson
Tytuł oryginalny Legacy 9: Trust Issues, Part 1
Wydanie polskie Egmont
15 grudnia 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
7 marzec 2007
Okładka David Ross
Liczba zeszytów 1/2
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99$
39,90 PLN (cały tom Kawałki
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1 to dziewiąty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, pierwszy miniserii Kwestia zaufania.

Streszczenie

Na Coruscant, w świątyni Sithów, bothański Jedi Hosk Trey'lis jest torturowany przez Darth Maladi. Devaronianka złamała go w końcu i wyciągnęła od niego informacje o poszukiwanym przez Dartha Krayta Cadzie Skywalkerze. Wzywa do siebie moff Nynę Calixte, której mówi, że wysyła w pogoń za Cade'em swojego agenta, Jora Torlina, a Nyna ma mieć na całą sprawę oko. Jednak przebiegła moff doskonale wie, że Skywalker mógłby być niezłą kartą przetargową i postanawia wraz z Morlishem Veedem, że wyśle (ku niewiedzy Sithów) także swoja agentkę, niejaką Morrigan Corde.

Tymczasem na Bastionie dwoje Rycerzy Imperialnych, Antares Draco i Ganner Krieg, dostają ostrą reprymendę od Imperatora Roana Fela, gdyż kilka dni wcześniej złamali jego rozkazy i podążyli uratować księżniczkę Marasiah Fel na Vendaxę. W końcu Imperator stwierdza, że nikt inny nie wiedział o tym że wydał Rycerzom taki zakaz i postanawia nagrodzić ich medalami. Wyznacza im też kolejną misję - mają eskortować kapitana Mingo Bovarka do i z stacji Koło, gdzie ma odbyć się spotkanie z Garem Stazi, dowódcą resztek Sojuszu Galaktycznego.

Gdy Jor Torlin dociera na Koło, dowiaduje się, że Skywalker odleciał ze stacji kilka godzin wcześniej. Następnie wdaje się w bójkę z lokalnymi rzezimieszkami, których nasłała na niego Morrigan Corde. W rezultacie traci przytomność, lecz kobieta ratuje go i zaciąga w nieznane.

Bohaterowie

Wydania kolekcjonerskie

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 9: Kwestia zaufania, część 1.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!