Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dziedzictwo 7: Złamany, część 6

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SWLegacyBroken6.jpg
Dziedzictwo 7: Złamany, część 6
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 5: Broken, Part 4
Wydanie polskie Egmont
13 października 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
10 stycznia 2007
Okładka Adam Hughes
Liczba zeszytów 6/6
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99 $
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 7: Złamany, część 6 (ang. Legacy 7: Broken, Part 6) to siódmy zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, szósty miniserii Złamany.

Streszczenie

Vendaxa. Sithowie ciężko ranią księżniczkę Marasię Fel. Cade Skywalker wpada w gniew i chwyta jej miecz, atakując Dartha Nihla. Krzyczy, że to on zabił jego ojca, Kola Skywalkera, na Ossusie siedem lat wcześniej. Darth Nihl nabija się zarówno z niego, jak i z jego ojca. Pojedynek trwa. Tymczasem Antares Draco, osłaniany przez Wolfa Sazena, przerywa walkę i przenosi na pokład Mynocka ranną księżniczkę. Wkrótce i Shado Vao, który walczył z Darth Talon, wycofuje się z pola walki i Cade zostaje sam na sam z Nihlem, kupując czas pozostałym. Zarówno Jariah Syn, jak i Antares chcą odlecieć z planety, jednak Delia Blue i dwójka Jedi powstrzymują ich, mówiąc, że mają zaczekać na Cade'a. Skywalker prawdopodobnie przegrałby pojedynek, gdyby nie Jariah Syn, który zaczyna razić Lorda Sithów laserowymi błyskawicami z blastera. Całej kompanii udaje się uciec z planety i wskoczyć w nadprzestrzeń. Podczas podróży wybucha kłótnia - Antares Draco jest wściekły na Cade'a, gdyż to przez niego Marasia została ranna. Przyjaciela ostudza Ganner Krieg, który namawia go, by pozwolił Skywalkerowi zbliżyć się do księżniczki i uratować jej życie dzięki unikalnej mocy, którą młody łowca nagród posiada. Wszystko przebiega zgodnie z planem i rany księżniczki niemal w całości się goją. Załoga Mynocka dociera na Bastion, stolicę Nowego Imperium Roana Fela. Otrzymują od niego podziękowania za uratowanie życia córki, zostają też na noc na planecie. W środku nocy Cade wymyka się ze swojej kwatery i napotyka mistrza Sazena. Mówi mu, że musi odlecieć i opuścić przyjaciół, gdyż nie może dłużej ufać Jariahowi, przed którym ujawnił się, że jest Jedi. Proponuje swojemu dawnemu mistrzowi i Shado transport, na co oboje się godzą.

Tymczasem na Coruscant przybywa Darth Talon, składając raport swojemu mistrzowi, Darthu Kraytowi. Mroczny Lord Sithów wie, że zawiodła, jednak oszczędza ją, gdyż dzięki niej dowiedział się o istnieniu ostatniego z rodu Skywalkerów. Ma świadomość, że jego ciało zaczyna zawodzić i może niedługo umrzeć, a tylko Cade posiada nadzwyczajne umiejętności, które mogą mu pozwolić na przedłużenie życia. Nakazuje Darth Talon, by odnalazła dla niego Cade'a - żywego.

Bohaterowie

Wydania zbiorcze

Ciekawostki

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 7: Złamany, część 6.
  • W pierwotnym wydaniu komiksu wystąpiła pomyłka w kolorowaniu postaci, w wyniku której na stronie 19 w miejsce Deliah pojawiła się Marasia. Poprawioną wersję tej strony - jako erratę - opublikowano dwa numery później. Kanoniczne jest wystąpienie tam Delii Blue.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!