Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!

zamów prenumeratę z kodem R2D2OSSUS

Dziedzictwo 3: Złamany, część 3

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Broken3.jpg
Dziedzictwo 3: Złamany, część 3
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 3: Broken, Part 3
Wydanie polskie Egmont
13 października 2008
Wydanie USA Dark Horse Comics
12 września 2006
Okładka Adam Hughes
Liczba zeszytów 3/6
Tłumaczenie Maciej Drewnowski
Liczba stron 32
Cena 2,99 $
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 3: Złamany, część 3 (ang. Legacy 3: Broken, Part 3) to trzeci zeszyt serii komiksów Dziedzictwo i jednocześnie trzecia część miniserii Złamany.

Streszczenie

Cade Skywalker wraz z Jariahem Synem i Delią Blue lądują na Socorro, pragnąc odebrać nagrodę za dwie istoty, które złapali: bothańskiego Jedi Hoska Trey'lisa i hazardzistę Naxy'ego Screegera. Rav jednak nie chce zapłacić Skywalkerowi, mówiąc, że ten miał wcześniej u niego długi. Przyjaciele Cade'a są na niego wściekli że nie kłócił się o zapłatę, ale ten po prostu zamyka się na swoim Mynocku. Tam pojawia się przed nim duch Luke'a Skywalkera, który przekonuje go, by porzucił karierę łowcy nagród i przyjął swoje dziedzictwo Jedi. Cade oznajmia jednak, że nie czuje się ani Skywalkerem, ani Jedi i dobrze mu z tym.

Tymczasem na Bastion przybywa Imperator Roan Fel w obstawie swoich Rycerzy Imperialnych. Następuje krótka konfrontacja z imperialnym zarządcą planety, wiernym Darthu Kraytowi, po czym Fel ponownie ustanawia Bastion stolicą swojego Imperium.

Na Socorro Cade, Delia i Jariah mają się już zbierać do odlotu, kiedy to do ich statku przybiega księżniczka Marasia Fel i jej przyjaciółka, Astraal Vao. Skywalker widząc, że są ścigane przez Darth Talon, postanawia wziąć je na pokład. Następnie wspólnie z przyjaciółmi układa plan, zakładający, że odstawią cenne uciekinierki do ojca tej pierwszej - Imperatora Roana Fela.

Bohaterowie

Wydania zbiorcze

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 3: Złamany, część 3.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!