Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Claws of the dragon01.jpg
Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 14: Claws of the Dragon, Part 1
Wydanie polskie Egmont
16 marca 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
11 lipca 2007
Okładka Travis Charest
Liczba zeszytów 1/6
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 22
Cena 2,99$
39,90 PLN (cały tom Smocze szpony)
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1 to czternasty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, pierwszy z miniserii Smocze szpony.

Streszczenie

Coruscant, świątynia Sithów. Darth Krayt odpoczywa w komorze medytacyjnej, a Darth Wyyrlok czuwa przy nim. Chagriański Sith rozmyśla o swoim panu, zastanawiając się, czy uda mu się pokonać śmierć. Zawiodła zarówno starożytna wiedza Xoxaan, jak i metody uzdrowiciela Jedi, Hoska Trey'lisa. Jest jeszcze Cade Skywalker. Krayt przebudza się i mówi, że młodzieniec nadchodzi.

Skywalker rzeczywiście przybywa do stolicy Galaktyki. W pogoń za jego statkiem, Mynockiem, rzuca się eskadra imperialnych myśliwców typu TIE pod dowództwem pani kapitan Gunn Yage, jednak Cade szybko ich gubi. Następnie przyczepia Mynocka do jednej ze ścian coruscańskich wieżowców, nakazuje R2 zablokować statek i pilnować, by nikt do niego nie wszedł - oprócz jego dwójki przyjaciół, Deliah i Jariaha. Nagrywa im też holowiadomość, w której mówi, aby wzięli Mynocka i odlecieli, nie czekając na niego.

Potem opuszcza pokład frachtowca i przemierza dolne poziomy Coruscant, kierując się w stronę kantyny Rika. Po drodze zaczepia go banda rzezimieszków, ale Skywalker rozprawia się z nimi, posługując się swoim ulubionym blasterem. W końcu dociera do lokalu i spotyka się ze starą znajomą, Huttką Jool. Zaczynają pogawędkę, którą przerywa im pojawienie się Wookieego Chaka i Devaronianki o imieniu Kee. Chak chce wiedzieć, gdzie podziewają się Jariah i Deliah, gdyż pożyczyli od niego statek Grinning Liar zanim zostali wydani przez Rava w ręce imperialnych. Oznajmia, że już najwyższa pora, by go zwrócili. Cade odpowiada że nie wie gdzie są jego towarzysze, ale że na pewno przekaże im jego słowa. Następnie powraca do rozmowy z Jool, której wręcza kody wejściowe do Mynocka i nakazuje przekazać je Blue i Synowi, gdy tylko się pojawią. Następnie odchodzi, zastrzegając, że "nigdy go tu nie było".

Tymczasem kapitan Gunn Yage i jej eskadra wysiada ze swoich myśliwców w hangarze Imperium. Ojciec Gunner, moff Rulf Yage, jest bardzo niezadowolony że córka zgubiła Mynocka gdzieś w podmieście. Mówi jej, by przyszła wieczorem na obiad do Królowej Naboo.

Cade dociera do świątyni Sithów, znajduje Hoska Trey'lisa przykutego do ściany i uwalnia go. Wtedy bothański Jedi zaczyna go przepraszać, mówiąc, że Sithowie go złapali i powiedział im wszystko na jego temat. Skywalker nie czuje do niego żalu, mówi, że to jego wina, gdyż sam go wcześniej wydał. Starając się uciec, oboje wpadają na Darth Talon. Cade zaczyna z nią walkę na miecze świetlne. Uzyskuje chwilową przewagę, ale wtedy nagle pojawia się Darth Nihl, który dusi go Mocą i unieruchamia. Sithowie zabierają Skywalkera i Hoska z powrotem do świątyni.

Bohaterowie komiksu

Wydania zbiorcze

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 14: Smocze szpony, część 1.


Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!