Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dziedzictwo 15: Smocze szpony, część 2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Claws of the dragon02.jpg
Dziedzictwo 15: Smocze szpony, część 2
Scenariusz John Ostrander
Rysunki Jan Duursema
Tytuł oryginalny Legacy 15: Claws of the Dragon, Part 2
Wydanie polskie Egmont
16 marca 2009
Wydanie USA Dark Horse Comics
8 sierpnia 2007
Okładka Travis Charest
Liczba zeszytów 2/6
Tłumaczenie Jacek Drewnowski
Liczba stron 22
Cena 2,99$
39,90 PLN (cały tom Smocze szpony)
Czas akcji 137 ABY


Dziedzictwo 15: Smocze szpony, część 2 to piętnasty zeszyt serii komiksów Dziedzictwo, drugi miniserii Smocze szpony. W tym numerze ujawniono prawdziwą tożsamość Dartha Krayta.

Streszczenie

Coruscant, Centrum Imperialne. Trwa spotkanie Wysokiej Rady Moffów. Darth Maladi (w postaci hologramu) oznajmia zebranym, by zaprzestali poszukiwań Cade'a Skywalkera, odwołali swoich agentów i wrócili do poprzednich zadań. Kiedy moff Nyna Calixte pyta, czy ten rozkaz oznacza że Sithowie schwytali Skywalkera, Maladi odpowiada, że to nie jest dłużej jej sprawa, a następnie rozłącza się. Wybucha dyskusja między moffami, podczas której zastanawiają się na ile realna jest ich władza w sojuszu z Sithami i czy dałoby się ją zwiększyć, mając Cade'a jako kartę przetargową.

Sam Cade natomiast jest więziony w świątyni Sithów i torturowany przez Darth Maladi, która wstrzykuje mu zastrzyki Ixetal Cilona (głównego składniku igiełek śmierci). Maladi widzi na własne oczy, że mężczyzna uzdrawia sam siebie. Z tego powodu wkrótce więźnia odwiedza Darth Krayt, przekonując, by zademonstrował swoją moc. Cade kłamie, że umie uleczać jedynie siebie, innych nie. Wtedy Krayt każe przyprowadzić dwóch kolejnych więźniów - Jariaha Syna i Deliah Blue. Zaczyna się ich wypytywać o umiejętności Skywalkera, lecz oboje zaprzeczają, by takowe miał. Jariah zostaje ukarany błyskawicami Mocy za to, że łże. Krayt wyjaśnia Cade'owi, że Darth Maladi jakiś czas wcześniej wczepiła jego towarzyszom koralowe ziarna Yuuzhan Vongów. Proces mutacji ziaren przebiega na ich oczach. Skywalker widzi, jak ciała jego przyjaciół potwornie się deformują. Nie mając wyboru, uzdrawia ich swoją mocą, czerpiąc z Ciemnej Strony i jednocześnie udowadniając Kraytowi swoje możliwości. Mroczny Lord Sithów proponuje, by Cade przyłączył się do niego, a w zamian nauczy go jak opanować tą umiejętność. W końcu mężczyzna zgadza się, ale pod jednym warunkiem: Deliah i Jariah mają zostać wypuszczeni. Kraytowi nie zależy na ich życiu, toteż spełnia jego prośbę. Darth Talon odprowadza ich poza świątynię.

Jakiś czas później Krayt wyjawia Skywalkerowi swoje zdanie na temat Jedi, uważając ich za agentów chaosu, którzy koniecznie muszą zostać całkowicie wytępieni. Zdradza mu też, że sam był kiedyś rycerzem i podobnie jak Cade czuł gniew, gdy zginął jego ojciec. Ukazuje przed nim swoje prawdziwe oblicze - okazało się, że urodził się jako A'Sharad Hett.

Bohaterowie komiksu

Wydania zbiorcze

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Dziedzictwo 15: Smocze szpony, część 2.
Dziedzictwo i Legacy II
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!