Forma VII/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Forma VII była jedną z form walki na miecze świetlne, stawiającą na zaangażowanie w walkę, często zbliżające walczącego do ciemnej strony. Znana była również jako Zażartość albo Droga Vornskra.

Charakterystyka

Forma siódma zakładała taką syntezę metod walki, znanych z poprzednich stylów, która opierała się o poddanie się wirowi emocji stosującego ją Jedi. Miecz świetlny miał być przedłużeniem woli Mocy, a uwolnienie jej nurtu w założeniach doprowadzało do erupcji wulkanu zażartości, który miał zostać ukierunkowany przez Jedi zgodnie z jego zamiarami. W praktyce polegało to na pokonaniu swojej największej słabości i wykorzystaniu jej jako atut; analogicznie z mocnymi stronami przeciwnika, które Forma Siódma zwykła zwracać przeciwko niemu. Nietrudno zgadnąć, że filozofia tego stylu oznaczała swego rodzaju mariaż z ciemną stroną i niosła ze sobą ryzyko upadku.

Pomimo relatywnego niebezpieczeństwa dla użytkownika forma siódma była najczęściej eksploatowana i stała się podstawą największej znanej liczby technik, takich jak: Juyo, Jar'Kai, Trispzest, Vaapad, a także Teräs Käsi w swojej wersji na broń białą.

Źródła


Formy walki mieczem świetlnym
[Pokaż/Ukryj]