Trispzest

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Maw korzysta z Trispzest przeciwko Kyle'owi Katarnowi

Trispzest jest techniką walki mieczem świetlnym, która wyewoluowała z połączenia tradycyjnych walk powietrznych rasy S'kytri z planety Skye i Juyo - elementu Siódmej Formy walki mieczem świetlnym.

Założenia

W lokalnym języku S'kytri słowo Trispzest oznacza palpitacje serca, co dość dokładnie oddaje charakter tej techniki. Dostosowana do walki w powietrzu, wykorzystuje ona wszelkie atuty, jakie daje jej użytkownikowi możliwość manewru w pionie, i jest szczególnie skuteczna przeciwko oponentom pozbawionym tej przewagi. Jej głównym mankamentem jest jednak to, iż latający wojownik nie jest w stanie osłaniać całej powierzchni swojego ciała, przez co jest bardziej narażony na ataki bezpośrednio z góry czy dołu.

Historia i użytkownicy

Trispzest opracowała Kharys, majestrix planety Skye, przede wszystkim celem wykorzystania przeciw przedstawicielom obcych ras odwiedzających ten świat (między innymi wykorzystała go do uśmiercenia grupy dwudziestu kilku koreliańskich przemytników). Ulubionym atakiem Kharys przy wykorzystaniu tej formy było Sai cha.

Znane są tylko dwie osoby, które nauczyły się tej techniki:

Źródła


Formy walki mieczem świetlnym
[Pokaż/Ukryj]