Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Juno Eclipse

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy imperialnej pilotki. Zobacz też: Gwiezdny Niszczyciel typu Eclipse, Eclipse, Eclipse II.
Juno.JPG
Juno Eclipse
Miejsce pochodzenia: Corulag
Rasa: Człowiek
Wzrost: 175 cm
Kolor włosów: Blond
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor skóry: Jasny
Przynależność:
Profesja: Pilot
Juno Eclipse była imperialną, a następnie rebeliancką pilotką statku Rogue Shadow w czasach Wielkiej Czystki Jedi. Romansowała z tajnym uczniem Dartha Vadera.

Biografia

Wczesne życie

Juno urodziła się prawdopodobnie kilka lat przed upadkiem Starej Republiki na planecie Corulag. Jej matka została zabita za poglądy antyimperialne, gdy dziewczynka miała kilka lat. Ojciec wpoił jej nienawiść do Jedi i szacunek do Imperium. Był to jeden z powodów, dla których w wieku czternastu lat Juno wstąpiła do Akademii Imperialnej. Tam została najmłodszą kadetką w historii szkoły. Zasłynęła z tego, że potrafiła zachować zimną krew w każdej sytuacji, a także była znakomitym mechanikiem myśliwców i droidów.

Pilot Imperium

Juno Eclipse w imperialnym mundurze.

Po ukończeniu z wyróżnieniem szkolenia, Eclipse została przydzielona na Zewnętrzne Rubieże. Błyskotliwe sukcesy w bojach zapewniły jej szybki awans w imperialnej hierarchii wojskowej. W krótkim czasie została dowódcą elitarnej eskadry Czarnej Ósemki. Brała udział w wielu bitwach. Podczas bitwy o Callos zwróciła na siebie uwagę samego Dartha Vadera. Zdecydowała się bowiem wykonać atak na bezbronne osiedla, dochowując wierności Imperium, mimo rozterek moralnych. Po tych wydarzeniach Juno została przeniesiona na statek Rogue Shadow. Miała tam być pilotką tajnego ucznia Vadera - Starkillera, oraz jego droida PROXY'iego. Jej zadaniem był transport Mrocznego Jedi w różne zakątki Galaktyki, w poszukiwaniu ocalałych rycerzy Jedi. Pierwszą misją młodej pilotki był księżyc Nar Shaddaa. Później, poszukiwania Jedi zaprowadziły ją m.in. na Raxus Prime i Felucię. W międzyczasie, Eclipse odkryła spisek między Starkillerem, a jego mistrzem, którego celem było obalenie Imperatora. Mimo sprzecznych uczuć, zdecydowała się dochować wierności uczniowi Vadera, a nie jego mistrzowi. Wpływ na to miała także więź, rodząca się między Juno, a Starkillerem. Mimo to, Imperator i tak dowiedział się o istnieniu tajnego ucznia. Vader zdradził wtedy wychowanka i przebił go mieczem. Eclipse została wtedy aresztowana i wtrącona na sześć miesięcy do więzienia. Uwolnił ją Starkiller, któremu w niezwykły sposób udało się przeżyć. Razem mieli stworzyć oficjalny ruch rebeliantów. Eclipse nie wiedziała jednak, że jej przyjaciel wykonuje tylko rozkazy swego mistrza.

W szeregach Rebelii

Pocałunek Juno i Galena Marka.

Ich pierwszym celem było odnalezienie generała Rebelii i pokonanego przez Starkillera byłego Jedi - Rahma Kotę. Juno udało odnaleźć na Nar Shaddaa jego ślad, który zaprowadził parę na Bespin. Tam odnaleźli ślepego i pijanego oficera. Za jego radą, Rogue Shadow udał się na Kashyyyk. Tam Starkiller znalazł pewną chatę. Po wejściu do niej miał wizję, w której poznał on swoje prawdziwe imię i pochodzenie. Następnie, z pewną pomocą Juno udało mu się zniszczyć stację do przetrzymywania niewolników rasy Wookiee. Po sukcesie tej misji, Eclipse i Galen Marek, bo tak brzmiało prawdziwe imię ucznia Vadera, udali się ponownie na Felucię. Tam udało im się uratować Baila Organę z rąk Mrocznej Jedi Maris Brood. Później, rebelianci udali się na Raxus Prime, gdzie Starkiller zniszczył gwiezdne stocznie, udowadniając swoją lojalność. Tylko Juno dowiedziała się, że Galen wciąż jest tylko sługą Vadera. Niedługo później misja Starkillera została wykonana. Na Korelii odbyło się oficjalne proklamowanie Sojuszu Rebeliantów. Uroczystość przerwało nagłe wejście Vadera. Sith aresztował przywódców ruchu oporu i wywiózł ich na Gwiazdę Śmierci. Jednak Galenowi i jego pilotce udało się wyjść cało. Statkiem Rogue Shadow polecieli na spotkanie z Vaderem. Marek wyskoczył na powierzchnię Gwiazdy Śmierci i do dostał się do jej środka. Nie udało mu się zabić dawnego mistrza, ale uratował przywódców Rebelii. Rahm Kota opowiedział zrozpaczonej Juno o bohaterskiej śmierci jej ukochanego. Powiedział także, że wie, iż Galen naprawdę ją kochał.

Porwanie

W pół roku po wydarzeniach na Gwieździe Śmierci Juno była kapitanem Sojuszu Rebeliantów i dowodziła okrętem Salvation. Kiedy na fregatę przybył Rahm Kota z klonem Galena, została ona zaatakowana przez siły Imperium, którymi dowodził sam Boba Fett. Łowca nagród porwał Juno, używając jej jako przynęty dla klona, chcąc go zwabić do Vadera. Fett poleciał na Kamino.

Spotkanie

"Czy my żyjemy?"[1]
— Juno do klona Galena podczas spotkania na Kamino.

Klon Starkillera przybył na Kamino podczas ataku Sojuszu Rebeliantów. Gdy stoczył pojedynek z Vaderem, Sith ujawnił, że jest przy nim Juno i wyznaczył nieposłusznemu uczniowi cele, za których niewypełnienie jego ukochana zginie. W tym czasie Juno chwyciła za miecz klona Galena i wycelowała go w Mrocznego Lorda. Vader zrzucił ją z platformy, po czym mistrz i uczeń wznowili pojedynek, który wygrał klon Starkillera. Po wygranej oszczędził on Vadera i podszedł do Juno. PROXY powiedział, że kobieta nie żyje, lecz gdy zasmucony klon uścisnął ukochaną, pocałowała go.

Jakiś czas później Juno i Kota udali się na rozmowę z księżniczką Leią, po czym Rogue Shadow z pojmanym Vaderem, Juno i klonem Starkillera na pokładzie skoczył w nadprzestrzeń w stronę Dantooine. W ślad za nimi podążył Boba Fett.

Galeria

Ciekawostki

  • W postać Juno Eclipse wcieli się brytyjska aktorka i była modelka Nathalie Cox, najlepiej znana z roli żony Baliana (Orlando Bloom) w filmie Królestwo niebieskie.
  • Imię Juno zostało odtajnione przez błąd systemu komputera firmy Hasbro Inc., a potwierdzono je w marcowym wydaniu Game Informera.
  • Juno to prawdopodobnie nawiązanie do rzymskiej bogini kobiet Junony.
  • Początkowo tak miała nazywać się Asajj Ventress.
  • Eclipse znaczy po angielsku zaćmienie.
  • Istnieje środowisko programistyczne Eclipse Juno

Przypisy

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!