Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Jaing Skirata

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jaing Skirata
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
Jaing Skirata, znany też jako N-10, był jednym z Elitarnych zwiadowców serii Zero będących częścią Wielkiej Armii Republiki. Jego szkoleniem na Kamino zajmował się Kal Skirata, wobec którego to zwiadowca był całkowicie lojalny. Podczas wojen klonów zajmował się rozmaitymi rzeczami, w tym szpiegowaniem Republiki, nie dla Separatystów ale dla potrzeb Klanu Skirata. Wiele lat później, w 40 ABY pomógł on umierającemu Bobie Fettowi w walce z jego chorobą.

Biografia

Narodziny i szkolenie na Kamino

Jaing narodził się około 32 BBY, jako owoc eksperymentu Kaminoan chcących podrasować genom Jango Fetta.

W 30 BBY mającego dwa lata klona o numerze N10, później nazwanego prze Skiratę Jaingiem, przyprowadzono do gabinetu Oruna Wa, gdzie Kaminoanin chciał pokazać wadliwe jego zdaniem klony dwóm Mandalorianom, Jango Fettowi i Kalowi Skiracie.

Podczas tegóź spotkania jeden z klonów wydobył z buta Kala blaster i podał go Ordowi który wziął na celownik Kaminoanina, całą sytuacja została jednak pokojowo rozwiązana przez Skiratę, który dzięki wstawiennictwu Jango mógł wziąć szóstkę klonów pod swoją opiekę. Zaprowadził on Zera do swojej kwatery, gdzie nadal im imiona, a także wprowadził w podstawy dziedzictwa związanego z tym, że byli oni wg niego Mandalorianami, następnie zaś cała siódemka poszła spać.

Kolejne 8 lat Jaing spędził na Kamino, szkolony wrz z braćmi przez Kala Skiratę.

Wojny klonów

Kal Skirata, Mandalorianin który adoptował Jainga.

5 dni po bitwie o Geonosis, Jaing wraz z piątką swych braci zabarykadował się na terenie koszar kompanii Arca na Coruscant, nie chcąc poddać się czasowemu zamrożeniu w oczekiwaniu na nowy przydział, jak zaplanowało dowództwo. Sytuacja została opanowana dopiero przez specjalnie sprowadzonego do koszar Kala Skirata, który został także przywrócony do służby, biorąc Jainga i resztę Zer bezpośrednio pod swoje rozkazy.

Według rozmowy jaką przeprowadzili Fi i Niner znajdując się na pokładzie Jednostki do operacji interdykcyjnych, oczekując na skrzyżowaniu Koreliańskiego i Perlemiańskiego szlaku na zadanie, Jaing w 367 dniu po bitwie o Geonosis znajdował się w sektorze Bakury.

539 dnia po bitwie o Geonosis Etain wraz z Walonem i Rav oczekiwali na przylot Aay'hana którym miał przylecieć na Mandalorę ranny Fi. Gdy Aay'han wylądował wyszedł z niego Jaing, wioząc na fotelu repulsorowym ubrana w Mandalorianską zbroję, dawna własność Gheza Hokana, Fi. Etain bez zawahania i pomimo brzucha rzuciła się by objąć Fi, ten jednak tylko niezgrabnie ją objął i wyartykułował coś niezrozumiałego, Jaing jednak wyjaśnił o co mu chodziło, wyjaśniając jaki jest ogólny stan byłego komandosa. Fi zdziwiony zauważył fakt, że Etain jest ciężarna, prawdopodobnie domyślając się kto jest ojcem. Następnie Etain zabrała Fi by pokazać mu jego apartament, w czym towarzyszyła jej Rav oraz Jaing, natomiast Walon udał się do Ko Sai. Chwilę później, gdy Vau wrócił do centralnego pomieszczenia byli tam wszyscy pozostali obserwując jak Mird zrobił legowisko dla nowego członka. Mandalorianin wdał się także w rozmowę z Jaingiem na temat długości życia Strillów, pytając go czy z racji tego, że traktuje Mirda z mniejszą odrazą niż jego bracia, zaopiekuje się nim po śmierci Walona - co Jaing obiecał się zrobić.

545 dnia po bitwie o Geonosis Kal przybył do Kyrimorut, by samemu zobaczyć to o czym dostał informacje, to jest, że pojmana Ko Sai się powiesiła. Mandalorianin zdecydował, że odeślą jej kawałki na Kamino - rozczłonkowaniem ciała Ko Sai zajęli się z chęcią Jaing i Mereel, a prawdopodobnie również Ordo. Jaing na pamiątkę zostawił sobie kawałki skóry Kaminoanki z których zrobił sobie rękawiczki.

940 dnia po bitwie o Geonosis Jaing przybył na pokład Wybawcy stacjonującego w okolicy Thyferry, gdzie wraz z A'denem, Prudiim i Mereelem dołączył do Kala Skiraty z którym byli już Ordo i Kom'rk. Wpierw zebrani omówili kwestie syna Kala, przypominając mu, że obydwaj się go wyparli i nie powinien im pomagać, następnie zaś Kal wysłuchał raportów od Jainga na temat ich funduszy, a także od Kom'rka na temat miejsca pobytu Grievousa. Podczas spotkania Kal adoptował zgodnie z Mandalorańską tradycja piątkę Zer - poza Ordem którego adoptował tak już wcześniej, po czym wspólnie udali się do mesy gdzie jedli i rozmawiali o błahostkach, dopóki Ordo nie zorientował się, że ktoś stojący w drzwiach ich obserwuje. Jaing był świadkiem jak podporucznik Luszgoti z pogarda odnosi się do Orda jako klona, a także jak zwiadowca przywołuje go do porządku i każe przeprosić Skiratę, którego to niesklonowany żołnierz obraził.

Po północy 998 dnia po bitwie o Geonosis, Jaing przybył do apartamentu Laseemy, gdzie zgromadzili się także Mij Gilamar, pozostałe zera, a także Besany, oraz oczywiście Laseema. Nie mogąc doczekać się przybycia Jusika i Etain, Kal postanowił rozpocząć bez nich, przedstawił im więc zapis rozmowy między Zeyem a Walonem - słysząc o wykryciu jego programów systemie republiki uznał, że to z jego winy mogą próbować wciągnąć ich w pułapkę. Skirata wspomniał jeszcze o konieczności wyciągnięcia z więzienia Uthan i Ruusaan, natomiast Mij opisał postępy jakie czynią w związku z poszukiwaniem sposobu przywrócenia klonom naturalnego tempa starzenia. W końcu głos ponownie zabrał Jaing, informując zgromadzonych, że fundusz operacyjny wynosi obecnie ponad trylion kredytów. Zaraz też Zera uspokoiły Kala, wyjaśniając, że sumę pozwalającą im na właściwie wszystko Jaing zdobył pobierając mikrosumy z ogromnej ilości kont w całej galaktyce, nikt nie ma szans więc zorientować co się stało.

Rankiem Jaing przebywał w serwerowni departamentu skarbu, razem z Mereelem i Besany a także podająca się za pracownice centralnego biura audytowego republiki, ale będącą w rzeczywistości z wywiadu kobieta która przedstawiła się jako Eliik. Obydwa zera stanęły przy konsoli kontrolnej i Mereel spytał Besany co mają robić, ta rozkazał im więc rozpocząć wprowadzanie programu diagnostycznego, czym zajął się Jaing. Obserwująca uważnie co zwiadowca robi Eliik spytała go jakiego programu używa, zwracając się do niego per klonie, na co on nie pozostał dłużny i po udzieleniu podpowiedzi nazwał ją białą kobietą z nadwagą, wyjaśnił też dlaczego to zrobił. Następnie wydobył z bazy danych informacje jak wprowadzony został do bazy wirus, informując, że poprzez terminal na uniwersytecie w dzielnicy Fobosi. Wyjaśnił też, że jego zdaniem program zajmuje się szpiegostwem przemysłowym, przedstawiając agentce argumenty dlaczego tak sądzi. Zadowolona z jego działań Eliik zobowiązała się dać mu nawet dostęp do baz danych wojskowych kontrahentów Republiki, w tym Kuat Drive Yards od których miał zacząć sprawdzanie zabezpieczeń - coś co Zerom było bardzo na rękę. Następnie zaś wyszła bez pożegnania - Besany wraz z obydwoma zerami natomiast skierowali się ku turbowindom, omawiając co przed chwila właściwie się wydarzyło, Jaing wyjawił też, że da Eliik swój program, jednak z kolejnymi wirusami w nim, których nie odkryją, a więc wcisnął kolejny kit. Po dotarciu do jej wydziału Besany dostała jednak niepomyślne wieści, dowiedziała się powiem od robota pomocniczego Jeya,, że odkryto nieautoryzowane korzystanie z informacji, które było tak naprawdę popełniane przez Besany ale o które oskarżono Jilkę, którą to zabrały siły wydziału Wewnętrznego bezpieczeństwa Republiki.

Miesiąc później, Jaing wraz z Ny Vollen przybył do apartamentu Laseemy, gdzie znajdowali się już Kal z Mijem, Sull, Spar, Fi, Besany oraz Laseema. Zwiadowca przedstawił zebranym pilotkę jako Ny Vollen. Pilotka przekazała im zebrane przez siebie informacje na temat produkcji na Kuat, wymieniła także kilka żartobliwie złośliwych uwag z Kalem, odmawiając jednak wzięcia od niego pieniędzy, jej zapłatą miały być bowiem informacje na temat losu jej zaginionego męża. Następnie zaś zostawiła ich - Jaing widząc o się wydarzyło stwierdził do Skiraty, że chyba go polubiła.

Osiedlenie na Mandalorze

Mandalora.

1090 dnia po bitwie o Geonosis, dzień po wydaniu przez Kanclerza rozkazu 66, Jaing przebywał na Mandalorze, gdzie wraz z reszta zgromadzonych tam osób był częścią gwardii honorowej gdy przyleciała Ny Vollen z ciałem tragiczni zmarłej poprzedniego wieczoru na Coruscant Etain.

Niedługo później wszyscy znajdowali się przy wspólnym stole w jadalni gdzie spożywali posiłek - Jaing był więc prawdopodobnie wraz z resztą, i mógł być świadkiem rozmowy między Kalem a Jusikiem na temat losu Jedi po śmierci, a także przemowy Skiraty, w której twierdził on, że pamięć Etain powinni uczcić korzystając z wolności jaką zdobyli. Następnego dnia o świcie Jaing wraz z zresztą Kyrimorut brał udział w pogrzebie - kremacji ciała Etain. Niedługo później Jaing i Mereel zobaczyli Skiratę, który wychodził od Uthan. Poinformował ich, że badaczka zgodziła się im pomóc, po czym udał się do wnętrza Kyrimorut.

3 tygodnie od powstania Imperium Kal czekał wraz z Mijem przed Kyrimorut na przybycie Ny z dwojgiem Jedi - do rozmawiającej dwójki Mandalorian dołączyli także Jaing i Mereel, ten drugi zapewnił za zadba by obie przybyłe poznały reguły panujące w Kyrimorut, wspominając, że chciałby mieć takie rękawiczki jak Jaing, który to z kolei oznajmił, że chciałby mieć pasujący do nich pas.

Następnego dnia w Kyrimorut miało miejsce kolejne spotkanie-narada w którym odział brali Jusik, Mij, Skirata, Vau oraz Zera. Podczas spotkania zebrani poruszyli kwestie Seva i Kashyyyka, postępów w badaniach Uthan a także fakt obecności na planecie Dreda Priesta.

4 tygodnia po nastaniu Imperium Jaing grał wraz z innymi bywalcami Kyrimorut, by uczcić nadchodzącą wiosnę - oprócz niego grali także Kal, Gilamar, Vau, Fi, Corr i Mereel i inni.

Wieczorem trwało spotkanie obecnych w głównym salonie, w którym brali udział właściwie wszyscy mieszkańcy Kyrimorut, a także Rav Bralor z drużyną Yayax i Levetem. Przybył także Wad'e ze swoim bes'bevem, na którym odegrał żałobna wersje Vode An. Podczas spotkania omówiona została między innymi kwestia ryzyka odkrycia lokalizacji ich kryjówki, pod koniec zaś Kal dostał jednostronną wiadomość od Obrima, informującego, że Niner i Darman zdobyli stanowiący zagrożenie dla Kyrimorut czip z danymi.

Jaing poleciał wraz z trójką braci oraz Ny na Coruscant, po drodze zatrzymując się na stacji przeładunkowej na Ralltiirze gdzie TK-0 i Gaib dostarczyli im 10 kompletów zbroi klonów. Gaib stwierdził także, że mogli by dla nich załatwić także samą kwestię dezercji Ninera i Darmana, Jaing zajęty modyfikacjami jednego z dostarczonych hełmów stwierdził jednak, że nie byłoby to wcale takie proste.

Gdy Róg obfitości dotarł w końcu na Coruscant, komandosi mogli dzięki aparaturze w hełmie Ninera posłuchać przemówienia nowego dowódcy komandosów, Melusara. Gdy Mereel stwierdził także, że nie wszyscy komandosi i zwykli żołnierze wykonali rozkaz 66, Jaing dodał że Palpatine powinien złożyć reklamacje na Kamino.

Gdy chwilę później Ny spytała dokąd ma lecieć Jaing stwierdził, że wciąż nie wiedzą i się nad tym zastanawiają, stwierdzając, że skoro sami nie wiedzą gdzie lecą, to nikt nie zastawi na nich na miejscu pułapki. W końcu Zera zamieniły parę zdań z Ninerem, ustalając gdzie i kiedy się spotkają, a następnie korzystając z faktu, że mieli kilka godzin czekania przed sobą, odwiedzili Magazyn Artykułów Spożywczych Jądra by zrobić niezbędne w Kyrimorut zapasy, następnie zaś udali się na miejsce spotkania, by tam poczekać na dwójkę komandosów.

Podczas oczekiwania Jaing skomentował fakt widocznych na zewnątrz szturmowców sugerując, że wkrótce zaczną pracować jako zwykle krawężniki. Gdy Ordo rozmawiał z Kalem przez komunikator, Jaing wyraził się z entuzjazmem o programie który swego czasu wpuścił do systemu republiki, dzieląc się informacje, że dowiadują się dzięki niemu masy przydatnych rzeczy. Tymczasem Ordo zakończył połączenie z Kalem, i poinformował innych, że Maze poprosił o schronienie, zaskakując ich, przekazał także Jaingowi żeby zdobył dokumentację medyczną Arli, zaatakowała ona bowiem Jusika.

Z winy Darmana, który zmienił zdanie na temat dezercji akcja nie powiodła się jednak - Niner zdołał przekazać im czip jaki zdobyli podczas potyczki z Camasem, ale w wyniku przypadkowego wtrącenia się złodziei statków Ny wraz z Zerami musiała czym prędzej opuścić planetę, a Niner na niej pozostać. Odlatując, Ny zaniepokoiła się czy cała akcja nie będzie wyglądała podejrzanie na nagraniach kamer ochrony, Jaing jednak uspokoił ją, że coś na to poradzą - pilotka słusznie zgadła, że chcą prosić Obrima o przysługę.

Po powrocie na Mandalorę, Jaing nie brał udziału we wspólnym posiłku z innymi, zajmował się bowiem wydobyciem informacji z otrzymanego od Ninera mikroczipu. Dowiedział się przede wszystkim jednej istotnej rzeczy o której natychmiast ruszył powiadomić Kala. Gdy do niego przyszedł, oznajmił mu, że jedną z informacji jaką uzyskali był fakt, że Ny figurowała tamże jako osoba do której szukający przewoźnika Jedi mogli się zgłaszać w poszukiwaniu wsparcia.

Gdy na Mandalore powrócił Jusik z Ruu, wraz z Mazem oraz niespodziewanym dodatkiem, uważanym za martwego Zeyem, wybuchła awantura między Kalem, Mazem a Zeyem. Jusik odbył prywatna rozmowę ze swoim byłym mistrzem, następnie zaś zaprowadził go do jego nowej kwatery a sam udał się na poszukiwania Jainga, którego odnalazł w małym warsztacie gdzie był wraz z Kom'rkiem. Jaing widząc Jusika skomentował przybycie Zeya do Kyrimorut, zwrócił też w rozmowie uwagę, że nie jest on postronnym świadkiem jak ina Ha czy Scout, ale dowódcą, dodał też, że trudno jest strzelić w głowę komuś komu się współczuje, Komr'rk jednak oznajmił, że on takowych problemów by nie miał. Jaing zażartował też, że mogli by wykorzystać Jedi inaczej, by mieli wobec nich dług i mogli im w razie potrzeby pomóc, Kom'rk nie podzielił jednak jego entuzjazmu. Jaing zauważył też, że Jedi nie powinni im robić problemu jeśli nie chcą by Imperium dostało informacje o ich lokalizacji, w trakcie której namierzania są. Jusik wyznał im, że Ordo sadzi, że Jusik mięknie gdy chodzi o jego byłych kompanów, Kom'rk zaoferował więc, że zastrzeli go jeśli sam coś takiego zaobserwuje, na co Jusik przytaknął.

Jasik czas później w pobliże pokoju Arli skąd słychać było krzyki przybyła Uthan, że Scout - na miejscu byli już Jusik, Jaing i Gilamar który napełniał iniektor jakimś płynem - gdy przybyła badaczka spytała czy może się jakoś przydać ten wyjaśnił, że zastanawiają się czy podać Arli ten lek, zwany poskramiaczem Banth. Jaing przedstawił zebranym szczegóły tego za co została zamknięta Arla - zabicie 6 mężczyzn, i wspólnie starali odnaleźć jakiś wzór - pierwszy jakiś rezultat zdobył Mij zauważając, że jedna z ofiar była także łowcą nagród. W końcu zdecydowali się pozostawiać Arlę na razie samą sobie, licząc, że sytuacja sama się jakoś rozwinie - możliwość sprowadzenia dla niej psychologa odrzucili. Jusik oświadczył jeszcze, że to on sprowadzi Arlę do Kyrimorut, więc on za nią odpowiada, i na pewno znajdzie sposób by jej pomoc.

Jakiś czas później, Niner z Darmanem wezwani zostali na rozmowę przez Melusara, który powierzył im misję odnalezienia Djinna Altisa. Po opuszczeniu gabinetu dowódcy Niner skontaktował się z Jaingiem pytając czy wszystko słyszeli - ten potwierdził stwierdzając, że muszą grać na zwlokę z Altisem ponieważ grupa Kala weszła z nim w układ - również przysłuchujący się rozmowie Darman kolejny raz wybuchnął słysząc o Jedi, zaraz jednak się uspokoił kończąc ze swej strony rozmowę i kierując do mesy. Niner zamienił jeszcze parę zda z Jaingiem, m.in na temat stanu Darmana.

Co porabiał przez kolejne dziesięciolecia pozostaje niewiadomą - w 40 ABY wspomina on że ma wnuki i prawnuki, brak jednak wskazówek z kim mógł się związać.

Druga galaktyczna wojna domowa

Boba Fett, Mandalor który potrzebował pomocy Jainga.

Około 39 ABY Jaing odwiedził kantynę Raj na Badorze, jednym z księżyców Kuat. Podczas wizyty zabił osobnika imieniem Cherit, natknął się także na Mirtę Gev. Powiedział jej tylko ze jest z klanu Skirata oraz polecił by trzymała się od niego z daleka. Dokładne powody zabicia Cherita nie są znane, wiadomo jednak ze miało na to wpływ to, że handlował on Twilekankami a także obietnicy którą, jak Jaing sam twierdzi, złożył dawno temu.

W 40 ABY Jaing słysząc, że rozpytuje o niego Boba Fett ponownie przybył na Kuat, gdzie pomógł nieświadomym jego obecności Mircie i Bobie w ich ucieczce z kasyna Wodospady Tehskara - celnymi strzałami ze swojego verpina wyeliminował ścigające ich pojazdy. W końcu ujawnił się tejże dwójce, dostając się wraz z towarzyszącym mu Lordem Mirdalanem do ładowni Slave I, gdzie to unieszkodliwił Mirtę Gev, a także wziął na cel swojego karabinu Bobę Fetta, gdy ten zszedł zaniepokojony do ładowni. Spytał go także, w jakim celu Boba go poszukuje. Następnie pomógł Mircie wstać, pytając której części polecenia każącego jej trzymać się od niego z daleka nie zrozumiała, zamienił też dwa zdania z Bobą, na temat jego działań na Kuat. Jaing zgodził się lecieć wraz z Fettem i Mirtą, każąc wysadzić się na Coruscant, przedstawił się także Mircie jako Jaing Skirata, a po chwili wybuchnął śmiechem, gdy ta przedstawiła się jako wnuczka Boby Fetta. Boba z Mirtą na chwilę zostawili klona w ładowni, udając się do sterówki i wytyczając kurs, po czym wrócili do Jainga.

Wyjaśnił on ciekawej Mircie jakim gatunkiem jest Mirdalan, zauważając jak Mirta przygląda się mu i analizuje podobieństwa i różnicę miedzy nim a Bobą, spytał ją czy nie uważa, że jest wspaniały, w końcu zaś spytał Bobę czego od niego chcę. Gdy ten wyznał, że jest umierający, Jaing wyraził smutek z tego powodu. Następnie Boba wyznał, ze potrzebuje pomocy Jainga, a dalszą inicjatywę, jako że Mandalor niezbyt radził sobie z proszeniem o cokolwiek, przejęła Mirta wyjaśniając szczegóły techniczne, przy okazji Jaing dowiedział się także, że Taun We wciąż żyje. Gdy Boba wprost stwierdził, że liczy na dostęp do badań Ko Sai, Jaing podjął między innymi kwestie tego że Boba dowodził imperialnymi wojskami podczas ataku na Kamino, a także fakt, że pozbawił on władzy Shysę, o którym to Jaing miał dobre zdanie. Gdy Boba stwierdził, że Jaing nie ma zamiaru przekazać mu wyników badań, ten odparł, że takowe nie istnieją, przyznając jednak, że mieli do nich dostęp, ale po uzyskaniu tego co chcieli zniszczyli je, by nikt nie mógł już ich ponownie wykorzystać. Po wzmiance o Taun We Boba kazał Jaingowi by dał jej spokój, wiedząc z czego wykonane są jego rękawice, oznajmił też, że pozostał mu rok lub dwa życia. Gdy do rozmowy włączyła się także Mirta, Jaing zgodził się z jej argumentacją, to jest z faktem że Mandalora potrzebuje Boby. Zgodził mu się pomóc, w zamian żądając jednak by wrócił na Mandalorę i stał się prawdziwym Mandalorem, przywołując przy tym takie postacie jak Jaster Mereel i Fenn Shysa, a także ojca Boby, swój genetyczny pierwowzór, Jango Fetta. Następnie Mirta pobrała od Boby próbki krwi i tkanek które przekazała Jaingowi, ten natomiast negatywnie wyraził się o pancerzu Fetta, radząc Mircie żeby po jego śmierci przejęła raczej jego miotacz ognia. Gdy chwilę później Boba ich zostawił, Jaing stwierdził przy Mircie, że żal mu jej, a także żal mu samego Fetta, którego uważał za najgorszego Mandalorianina w okolicy, ale przyznał ze umie on zwyciężać, a ktoś taki potrzebny jest w tej chwili Mandalorianom, wyjaśnił jej też, że mówiąc o swoim ojcu ma na myśli sierżanta który go szkolił na Kamino, nie Jango. Po zamienieniu jeszcze 2 zdań także Mirta opuściła ładownie, kierując się do Fetta. Prawdopodobnie po dotarciu na Coruscant Jaing wraz z Mirdem opuścili Slave'a I, jak planowali.

Jakiś czas później Jaing wysłał do Fetta wiadomość, w której obwieścił, iż jako ze Boba postępuje uczciwie względem Mandalory, on postaci tak samo wobec niego. Po pewnym zaś czasie Boba otrzymał obiecane przez Jainga lekarstwo, które dostarczył mu Venku Skirata.

Ciekawostki

  • Jaing wraz z Mirdem prawdopodobnie brał także udział w weselu Mirty Gev i Ghesa Orade - obecna na imprezie Jaina Solo widzi Mandalorianina w szarym pancerzu i ze Strillem, brak jednak jednoznacznego potwierdzenia, że to Jaing.
  • Mirta wspomina Bobie, że gdy spotkała Jainga to miał on przy sobie trójstronny nóż - charakterystycznym elementem wyposażenia Kala Skiraty był właśnie taki nóż, możliwe więc, że Jaing odziedziczył wiele znaczącą dla Kala broń.
  • Zgodnie z obietnicą, przygarnął on Strilla Walona Vau, Lorda Mirdalana.
  • Jest on jedynym Zerem którego losy po serii "Komandosi Imperium" poznajemy.
  • W The Complete Star Wars Encyclopedia ma on aż dwa wpisy o sobie, w tomie II jako Jaing oraz w tomie III jako Jaing Skirata.

Źródła


Null ARC
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!