Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Belaya

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Belaya.jpg
Belaya
Miejsce pochodzenia: Dantooine
Rasa: Człowiek
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Rycerz Jedi
Belaya była kobietą rasy ludzkiej i rycerzem Jedi w okresie trwania wojny domowej Jedi. Mieszkała na planecie Dantooine w tamtejszej Enklawie. Była bliską przyjaciółką Juhani innej uczennicy z enklawy i towarzyszki Revana w czasie poszukiwań Gwiezdnej Kuźni. Jej mistrzem był Zhar Lestin, członek Rady Jedi.

Biografia

Tak samo jak Juhani szkoliła się w enklawie, gdzie później została uczniem członka Rady Zhara Lestina. Z czasem została awansowana do rangi rycerza Jedi. Mimo to zdarzało jej być nieuprzejmym dla kogoś, przez co jej mistrz mówił jej że musi nauczyć się kontrolować emocje.


Uwaga: Poniższa wersja historii jest jednym z możliwych wariantów wydarzeń z gry Knights of the Old Republic. Inne warianty znajdziesz w sekcji Alternatywy niniejszego artykułu.


Gdy w roku 3956 BBY do enklawy trafił na ponowne szkolenie Revan, ta wyczuła w nim duży potencjał Mocy i zagadnęła o szatę, gdyż sądziła że nie noszenie jej przez Jedi, to nieposzanowanie kodeksu. Gdy były lord odrzekł że nie jest Jedi, gdyż dopiero przybył z Bastilą i oczekuje spotkania z Radą, ta przeprosiła go za takie niemiłe przywitanie.

Belaya była bliska przyjaciółką innej Jedi z enklawy Catharianki Juhani, która zbłądziła i uległa podszeptom ciemnej strony Mocy. Gdy Revan odnalazł ją w skażonym gaju, udało mu się nawrócić Juhani z powrotem na jasną ścieżkę. Gdy Belaya dowiedziała się o nawróceniu przyjaciółki, podziękowała za to Revanowi.


Tu kończy się fragment historii zależny od wyborów gracza.


Nie wiadomo jednak czy była w enklawie w czasie ataku Sithów na Dantooine z rozkazu Darth Malaka. Nawet jeśli była, to nie wiadomo czy przeżyła.

Alternatywy

  • W alternatywnej ścieżce gry Knights of the Old Republic, gracz może zdecydować zabić Juhani w skażonym gaju. Gdy to zrobi, Belaya zacznie wygrażać i obiecać zemstę, po czym ucieka z enklawy. Później spotykamy ją ponownie w akademii Sithów na Korribanie, jako jedną z adeptów. Belaya wyzywa nas na pojedynek, który przegrywa i ginie od naszego miecza, jest to jednak wydarzenie sprzeczne z porządkiem Legend.
  • Z wypowiedzi Belayi na temat Juhani, można wywnioskować że mogła mieć z nią romans. Szczególnie jest to widoczne gdy mówi -spędziłyśmy wiele nocy razem pod gołym niebem-. Jest to możliwe, gdyż w alternatywnej ścieżce gry, gdy gracz decyduję się na wybór żeńskiej wersji Revan, istnieje możliwość wejścia w romans z Juhani. Może to świadczyć o biseksualnej orientacji Catharianki.

Ciekawostki

Po rosyjsku słowo beleya (бéлая) jest bliskoznaczny ze słowem biały.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!