Zapraszamy do udziału w XI konkursie


CC-1004

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł dotyczy CC-1004. Artykuły o podobnej nazwie to: CS-1004.
Gree.jpg
CC-1004 "Gree"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Data i miejsce śmierci: 19 BBY, Kashyyyk[1]
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek (klon)
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czerwone (farbowane)
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Śniada
Przynależność:
Profesja: Klon-komandor
CC-1004 znany też jako Gree był komandorem klonów, który służył w Wielkiej Armii Republiki. Dowodził 41 Elitarnym Legionem (część 9 Korpusu Szturmowego). Zginął na Kashyyyk z rąk mistrza Yody podczas próby wykonania Rozkazu 66.

Biografia

Szkolenie i zainteresowania

CC-1004 był jednym z wielu klonów komandorów, którzy przeszli specjalistyczny trening na dowódców oddziałów Wielkiej Armii. Ów program ćwiczeniowy - dobrany przez żołnierza ARC, klona Alpha-17 – służył wyostrzeniu niezależnego myślenia przez dowódców klonów. W następstwie tego treningu CC-1004 przybrał imię Gree. Nie było to imię przypadkowe, gdyż nosiła je także jedna z najstarszych inteligentnych ras galaktyki, w okresie wojen klonów prawie całkowicie zapomniana, co miało wskazywać na głębokie, choć niecodzienne zainteresowanie klona tematyką różnych obcych istot rozumnych i ich cywilizacji.

Ta fascynacja odmiennymi od ludzkiej kulturami znalazła ujście podczas różnych misji 41 Elitarnego Legionu. Jednostka dowodzona przez Gree była bowiem często wysyłana na Zewnętrzne Rubieże, gdzie komandor mógł poznać nowe, zadziwiające światy i ich cywilizacje. W związku z niezwykłymi zapatrywaniami klona, w czasie trwania konfliktu z Konfederacją, 41 Elitarny Legion wyspecjalizował się we współpracy z rodowitymi mieszkańcami planet.

Eskorta wicekróla Gunraya

Ahsoka, Luminara, Argyus i Gree (patrząc od lewej).

W nieokreślonym czasie wojny senator Padmé Amidala aresztowała na Rodii przywódcę Federacji Handlowej Nute'a Gunraya. Zaalarmowane, przez Jar Jar Binksa, wojska Republiki przybyły na planetę i przejęły więźnia.[2] Wspólnie z Luminarą Unduli i Ahsoką Tano udał się na Tranquility, którym mieli dostać się na Coruscant. Na pokładzie niszczyciela pieczę nad więźniem przejęli członkowie Gwardii Senackiej, pod dowództwem Faro Argyusa. Do ostatniej chwili Neimoidianin próbował przekupić Gree lecz bezskutecznie. Wkrótce Jedi rozpoczęły przesłuchiwanie więźnia, nad którym czuwał Gree. Nie upłynęło dużo czasu, a Separatyści zaatakowali niszczyciel, by odbić swojego sprzymierzeńca. Mistrzyni Unduli przerwała przesłuchanie i razem z Gree udała się w inną część [[Statek kosmiczny}statku|Statek kosmiczny}statku]], by odeprzeć atak wroga.

W jednym z korytarzy toczyła się zacięta walka pomiędzy klonami, a droidami bojowymi typu B2. Luminara i Gree przybyli w chwili, gdy roboty zdobywały przewagę, jednak dzięki połączonym siłom szybko pokonali wroga. Po chwili Jedi poczuła zakłócenie w Mocy i zrozumiała, że atak droidów był odwróceniem uwagi. Wraz z Gree udała się w stronę bloku więziennego. Na miejscu zastali walczące Tano i Ventress. Zabójczyni użyła podstępu i uciekła. Unduli udała się za nią w pościg pozostawiając Gree, Ahsokę i Argyusa na straży Gunraya. Po jakimś czasie Togrutanka zaczęła się zastanawiać nad dołączeniem do mistrzyni, Gree powiedział jej, że on by nie mógł zlekceważyć rozkazu jednak nie stawał jej na przeszkodzie. Zaraz po jej odejściu do Argyusa przyszedł tajny sygnał od Ventress mówiący mu, że już czas uwolnić Gunraya. Zdradziecki kapitan zastrzelił członków Gwardii Senackiej, po czym otworzył ogień do klona. Gree jednak schował się za ścianą. Gdy Gunray został uwolniony, żołnierz wyszedł ze swojej kryjówki i wziął na cel Argyusa. Jego przeciwnik był pewien, że nie strzeli, gdyż istniało ryzyko trafienia więźnia. Gree jednak nie zamierzał się poddać. Starannie wycelował broń i dał ognia w blaster wroga. Faro zaproponował mu rozstrzygnięcie sytuacji w walce wręcz. Klon zgodził się na jego propozycję, po czym rozpoczęła się walka. Na samym początku otrzymał cios, przez co jego hełm spadł na ziemię. CC-1004 zapytał przeciwnika, dlaczego zdradził Republikę. Ten odpowiedział mu, że chciał czegoś więcej niż tylko służby. W tym momencie Gree sięgnął po blaster leżący nieopodal. Jednak zanim zdążył wycelować w Argyusa, został ogłuszony przez Gunraya. Wkrótce Ventress, Argyus i Gunray uciekli, a Gree kontynuował służbę w Wielkiej Armii Republiki.[3]

Druga bitwa o Geonosis

Po zniszczeniu generatora tarczy ochronnej, chroniącej fabrykę droidów, na Geonosis przybyło wsparcie sił WAR. Do już oblegających planetę oddziałów Obi-Wana Kenobiego, Anakina Skywalkera, Ahsoki Tano oraz Ki-Adi-Mundiego dołączyli żołnierze z 41 Elitarnego Legionu pod dowództwem Luminary Unduli, Barrissy Offee i komandora Gree. Ich zadaniem było zniszczenie fabryki droidów. Zgodnie z planem Skywalkera, zmodyfikowanym przez mistrzynię Unduli, Gree wraz z Rexem, Anakinem i Luminarą oraz silnym oddziałem klonów ruszył do ataku na fabrykę po moście, który do niej prowadził. Był to atak dywersyjny – w tym czasie padawanki Tano i Offee przedzierały się przez katakumby pod fabryką, chcąc ją wysadzić. Kiedy z fabryki wymaszerowały droidy bojowe i rozpoczęła się walka, oddział Geonosjan zaatakował klony od tyłu. Oddziały Republiki zdołały się obronić: kilka klonów z 41 Legionu, w tym Buzz, pokonało Geonosjan. Nieco później Separatyści wypuścili z fabryki kolumnę superczołgów. Kiedy Jedi i klony odkryli, że czołgi są niezniszczalne, Skywalker wydał komandorowi Gree i kapitanowi Rexowi rozkaz odwrotu. On sam, wraz z Luminarą Unduli, zaminował most. Kiedy niebezpieczne maszyny Separatystów znalazły się we właściwym miejscu, Jedi zdetonowali ładunki i czołgi spadły w przepaść. Po chwili fabryka droidów zawaliła się (na skutek sabotażu padawanek). Bitwa została wygrana.

Bitwy o Dinlo

W 21 BBY, podczas wojen klonów, Gree dowodził oddziałami klonów podczas starcia z wojskami Separatystów na planecie Dinlo. Jego oddział został tam zdziesiątkowany, ale z pomocą przybyła Jedi Etain Tur-Mukan na czele kompanii Improcco. Z jej pomocą udało się pokonać wroga.

Bitwa o Uba IV

W nieokreślonym czasie wojny 41 Legion komandora, brał udział w bitwie o Uba IV. Tam jego wojska musiały zmierzyć się z wielkimi droidami Octuptarra, które były uzbrojone w potężne działa laserowe. Te droidy posiadały jeszcze jedną funkcję. Kiedy zniszczyło się ich korpus wydzielał się trujący gaz bojowy. Gree ostrzegł swoich ludzi, by nigdy nie strzelali właśnie w tą część droida.

Bitwa o Kashyyyk i śmierć

Gree i Yoda na Kashyyyk.

Pod koniec wojen klonów CC-1004 został przydzielony pod dowództwo mistrza Yody i wysłany wraz ze swoim 41 Elitarnym Legionem do obrony planety Kashyyyk, na którą armie Separatystów przeprowadziły niespodziewaną inwazję. Gree wraz ze swoim dowódcą obserwowali bitwę ze specjalnej platformy. W pewnym momencie do klona dotarła informacja od Kanclerza mówiąca o wykonaniu rozkazu 66. Komandor wraz ze swoim pomocnikiem ruszyli w stronę Yody, by go zabić, ale on wyczuł to i skrócił obydwa klony o głowy.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
CC-1004.
TORlogo.jpg
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z zasobów The Outer Rim. Artykuł został umieszczony za wiedzą i zgodą redaktorów.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!