Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Super droid bojowy B2

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Leia holo.png
Pomóż mi, Obi-Wanie Kenobi. Jesteś moją jedyną nadzieją.

Ten artykuł potrzebuje przypisów.


Uwaga! Niektóre sekcje tego artykułu, lub też cały artykuł muszą zostać opatrzone odpowiednimi przypisami. Pomóż nam ulepszyć ten artykuł i dodaj do niego przypisy.

B2SBD.jpg
Super droid bojowy B2
Producent Baktoid Combat Automata
Model B2
Typ Super droid bojowy
Wysokość 1,93 m
Kolor sensorów czerwony
Kolor obudowy ciemno-szary
Uzbrojenie podwójny blaster
Przynależność Konfederacja Niezależnych SystemówSuper droidy bojowe B2 były jedną z podstawowych jednostek armii Separatystów. Jako ulepszona wersja modelu B1 były silniejsze, wytrzymalsze i lepiej uzbrojone od swojego pierwowzoru. Droidy te miały ciemnoszarą obudowę i czerwone sensory. Mierzyły one 193 cm i były używane w czasach wojen klonów przeciwko Republice Galaktycznej.

Historia

Gdy po inwazjii na planetę Naboo zaczęto dostrzegać liczne wady droidów bojowych B1 i opracowano nowy super model droida bojowego B2. Zajęła się tym Unia Technokratyczna, która zaczęła produkcję droidów na Geonosis by umknęło to uwadze władz Republiki.

Pomimo swych zalet i łatwość produkcji, nie były one jednak produkowane, w tak intensywnym stopniu jak B1. Po wybuchu wojen klonów, droidy B2 stały się jedną z najliczniejszych i najpowszechniej stosowanych jednostek, używanych przez Separatystów. Okazały się bowiem skuteczne przeciwko używanym przez Republikę żołnierzom-klonom. Były one stosowane odtąd w wielu bitwach wliczając w to pierwszą bitwę o Geonosis, drugą bitwę o tę planetę, bitwę o Christophsis, bitwę o Kashyyyk i bitwę o Utapau.

Gdy nastały czasy Imperium Galaktycznego droidy Sojuszu Separatystów zostały dezaktywowane i niszczone masowo, między innymi na Korelii.[1]

Warianty

Tak samo jak w przypadku swych poprzedników, droidy B2 doczekały się masy różnych specjalistycznych wariantów. Takimi wariantami były np. droidy rakietowe B2-RP i super droidy bojowe B2-HA.

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
super droidów bojowych B2.
Droid bojowy typu B2 podczas bitwy o Geonosis.


Armia Separatystów
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!