Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Forum:Projekt - Filmy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwaniaFilmy były pierwsze i według mnie hasła z nich powinny być rozbudowane jak najbardziej - tak, by Ossus miał taki "twardy grunt" że tak powiem. Hasła z filmów są hasłami reprezentacyjnymi Biblioteki! Krótko - chodzi mi o dokładne opisanie wszystkich postaci, planet, lokacji, wydarzeń, statków itp., jakie pojawiły się w filmach. Ale z niektórymi hasłami mogą się wiązać problemy, bo taka Leia wybiega daleko poza filmy i już po Luke'u widać, że i przy niej będzie niemało roboty. Czyli - bierzemy pod uwagę tylko postaci itd. z filmów, ale jeśli są też w EU, to trzeba je rozbudować o wszystkie możliwe rzeczy. Teraz małe statystyki (zamieszczam tylko podstawy podstaw, można rozbudowywać) - jeśli ktoś czuje się na siłach, to niech się zajmie którymś z tych haseł, podpisując się przy którymś :P Nie wiem czy to się przyjmie, nawet jak nie, to temat będzie na forum - i będzie przypominał ile jeszcze jest do roboty. signjedi.png Sky Dyskusja  20:53, 20 lis 2007 (CET)

Nowa Trylogia

Postacie

Planety

Wydarzenia

Inne

Stara Trylogia

Postacie

Planety

Wydarzenia

Inne

Dyskusja

À propos Durge'a (Nowa trylogia --> Postacie). Kiedy on się pojawił w filmie, bo zupełnie nie pamiętam? Właściwie to na 99% jestem pewien, że się nie pojawił ani razu :) (chyba, że w jakiś wyciętych scenach, ale to raczej BARDZO mało prawdopodobne, bo w tego co wiem, to w czasie Ataku klonów siedział frajer po ziemią :P, a podczas Zemsty Sithów już nie żył) Abe 23:41, 22 lis 2007 (CET)

no racja, nie pojawił się. ^^ signjedi.png Sky Dyskusja  23:46, 22 lis 2007 (CET)

Ja przypomnę tylko że Biblioteka Ossus:Konkurs I trwa! --signstraznik.png Yako Dyskusja  17:14, 6 gru 2007 (CET)

Tak, ale nagle przygniótł go Pasaż świąteczny i nie zdziwiłbym się, jakby nikt nie widział, czy dalej jest... może chociaż mini-baner na głównej? signstraznik.png Sky Dyskusja  17:29, 6 gru 2007 (CET)
Tak tak - generalnie jakieś przemodelowanie tych bannerów mam w planach, więc banner konkursu wróci.

Boba już rozbudowany, imo może stąd polecieć, choć przydałoby się parę cytatów, ale ogólnie ok Louie1449 21:20, 15 kwi 2008 (CEST)

Ja przepraszam, ale ten artykuł o Leii na prawdę nie jest jakiś mega tragiczny :/ Juzan Fong 18:40, 23 maj 2008 (CEST) Tak, przy Hanie rzeczywiście wychodzi nieźle ;) --AvedDyskusja-Wkład 15:55, 27 maj 2008 (CEST)

Ja rozpocząłem ten temat i nie pamiętam kiedy napisałem o haśle Leia że jest "tragiczne", ale podtrzymuję zdanie. Niestety, to tak samo jak z hasłem np. Ciemna strona Mocy. Temat jest po prostu przeogromny, a hasło jest mniejsze, niż niektóre artykuły o pobocznych postaciach. Teraz najnowszą serią jest "Dziedzictwo Mocy". Jeśli czytałeś, to popatrz na odpowiednią sekcję. Moim zdaniem są to uogólnienia uogólnień. signstraznik.png Sky Dyskusja  03:38, 28 maj 2008 (CEST)

Przeniesienie

Projekt, omawiany na sali zgromadzeń, umarł. Proponuję przeniesienie pod Biblioteka Ossus: Projekt - Filmy. -AvedDyskusja-Wkład 12:26, 22 maj 2008 (CEST)

szablony

Sugeruję też dodanie do wszystkich omawianych tu artykułów szablonów edycyjnych. --AvedDyskusja-Wkład 22:13, 30 maj 2008 (CEST)

zacna inicjatywa

Trzeba by do tego wrócić jak sugerował Archiwista:Piett :) Redakcja przejrzy hasła i jakoś ponownie je ocenimy... :) --signstraznik.png Yako Dyskusja  14:22, 30 lip 2012 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!