Dwumyślny

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dwumyślny (ang. Joiner) to określenie istoty, która nie była Killikiem, lecz należała do jednego z killickich gniazd.

Charakterystyka

Istoty stawały się Dwumyślnymi podczas dłuższego przebywania w pobliżu killickich gniazd, gdy ich mózgi były wystawione na działanie potężnych substancji chemicznych, wyzwalających całe spektrum zachowań i zmian fizycznych - feromonów. Pod ich wpływem umysły tych istot zmieniały swoją strukturę i częściowo stawały się zmodyfikowane.

Dwumyślnymi stało się między innymi większość członków grupy uderzeniowej Anakina Solo z misji na Myrkrze. Już wtedy - przemierzając światostatek Baanu Rass - bardzo mocno korzystali z bitwowięzi, która w pewien sposób połączyła ich umysły. Późniejsze odwiedziny u Killików tylko pogłębiły tą przypadłość - wystawieni na działanie feromonów młodzi Jedi zaczęli zachowywać się w dziwny, zrozumiały tylko dla nich sposób, na dodatek utożsamiając się coraz bardziej z Killikami. Cilghal - która ich badała - odkryła ponadto, że komunikowali się ze sobą, przesyłając sobie impulsy wprost do mózgu dzięki tzw. aurom (ciepła, elektryczności, magnetyzmu, chemii), które otaczały każdego z nich.

Dzięki kuracji medycznej można było cofnąć w pewnym stopniu zmiany spowodowane przez feromony (jak w przypadku Jainy i Zekka). Nie wiadomo jednak, ile istot i w jakim stopniu powróciło do dawnego stanu po zakończeniu wojny rojów, rozpadzie Kolonii, śmierci Lomi Plo oraz schwytaniu UnuThula.

Znani Dwumyślni

Dwumyślni

Częściowo Dwumyślni

Osoby odporne na proces zmiany w Dwumyślnych

Owadzie rasy podatne na proces zmiany w Dwumyślnych

Inne podatne na zmiany rasy

Źródła