Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Lowbacca

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Oficer2.png
Nic o tym nie wiem. Muszę to potwierdzić...

UWAGA! Ten artykuł może zawierać informacje niezgodne ze źródłami lub stanem faktycznym.


Jeżeli dysponujesz odpowiednią wiedzą, prosimy, sprawdź go i popraw.
W tym artykule trzeba zweryfikować: listę źródeł

Lowbacca.jpg
Lowbacca
Data i miejsce narodzin: 4 ABY
Miejsce pochodzenia: Kashyyyk
Rasa: Wookiee
Wzrost: 226 cm
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Brązowe[źródło?]
Przynależność:
Lowbacca, nazywany także Lowie, był siostrzeńcem Chewbaccy, Wookieem. Kształcił się w Akademii Jedi Luke'a Skywalkera na Yavinie IV, by zostać Jedi. Był towarzyszem Jainy Solo, Jacena Solo i Tenel Ka. Ponieważ większość osób, z którymi przebywał nie znała Shyriiwooka, używał małego droida tłumaczącego o nazwie M-TD, podarowanego mu przez Chewbaccę w 23 ABY, który później został zmodyfikowany i podążał za swoim panem, unosząc się. Lowbacca posługiwał się rzadko spotykanym mieczem świetlnym o brązowym ostrzu oraz doskonale znał się na komputerach i programowaniu.

Historia

Okres w Praxeum Jedi

Po przybyciu do Praxeum Jedi Lowbacca otrzymał w prezencie od Chewbaccy śmigacz. Podczas jednej z przejażdżek odkrył szczątki myśliwca typu TIE. Razem z Tenel Ka, Jainą i Jacenem postanowili go naprawić i zamontować hipernapęd. Tuż przed ukończeniem prac rodzeństwo Solo zostało zaatakowane przez pilota, który przeżył katastrofę. Lowbacca uciekł i poleciał do praxeum, ale śmigacz został zniszczony i resztę drogi musiał pokonać na piechotę. W końcu Lowbacca, Han Solo, Lando Calrissian, Chewbacca i Tenel Ka uwolnili bliźnięta Solo.

Wojna z Yuuzhan Vongami

Podczas inwazji Yuuzhan Vongów na galaktykę Lowbacca był jednym z Jedi w grupie uderzeniowej pod dowództwem Anakina Solo, która wzięła udział w ataku na światostatek Baanu Rass, orbitującym nad Myrkrem. Tam tworzono voxyny - śmiercionośne dla wszystkich Jedi potwory, wyhodowane specjalnie do tropienia i zabijania Rycerzy Jedi. Misja powiodła się, aczkolwiek nie bez strat. Mimo to Wookiee przeżył.

Kryzys Mrocznego Gniazda

Pięć lat po zakończeniu wojny z Yuuzhan Vongami Lowie i inni, którzy przeżyli z grupy biorącej udział w ataku na Baanu Rass otrzymali poprzez Moc wezwanie, nadane przez Raynara Thula. Po konflikcie z Killikami, Luke Skywalker nakazał Tesarowi, Tahiri Veili i Lowbacce pozostać na Dagobah dopóki nie uzna, że są gotowi i nie zagrażają bezpieczeństwu Jedi. Tahiri była jednak szpiegiem Jacena, śledząc Tesara i Lowbaccę, którym oznajmiła, iż uważa, że nie można ufać Jacenowi, jest jednak prawdopodobne, że mogła to powiedzieć by zdobyć ich zaufanie.

Era Dziedzictwa

Podczas pogrzebu Mary Lowie klęczał w pierwszym rzędzie obok medytującej Tenel Ka, Tesara oraz Tahiri.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Lowbaccy.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją CC-BY-SA 3.0). Jej historię i autorów możesz obejrzeć pod tym adresem.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!