Tesar Sebatyne

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Tesar Sebatyne
Miejsce pochodzenia: Barab I
Rasa: Barabel
Przynależność: Nowy Zakon Jedi
Profesja: Rycerz Jedi
Tesar Sebatyne był barabelskim rycerzem Jedi z planety Barab I. Używanie Mocy trenował pod okiem swojej matki, Saby.

Biografia

Początki życia

Nieznana jest wczesna młodość Tesara. Nie wiadomo kiedy się urodził, lecz jest znane miejsce narodzin - mroczna planeta Barab I, ojczyzna Barabelów. Technik Jedi uczyła go matka, która szkoliła się pod okiem Eelysy. Gdy na galaktykę najechali Yuuzhan Vongowie, Tesar wyruszył z matką i dwoma współpisklętami do akademii Jedi Luke'a Skywalkera na Yavinie 4.

Początki wojny z Yuuzhan Vongami

W 26 ABY, tuż po bitwie o Duro, Tesar oraz Izal Waz pomogli uciekającym ludziom, Hanowi i Leii Solo. Tesar dołączył także, wraz z współpisklętami, do Dzikich Rycerzy - eskadry myśliwców jego matki.

Gdy okazało się, że akademia Luke'a Skywalkera została zniszczona, rodzina Barabelów wyruszyła na poszukiwania mistrza Jedi. Wkrótce dołączyli do zespołu Zaćmienia. Właśnie tam wymyślono plan, który miał posłać Tesara, Belę oraz Krasov w łapy Yuuzhan Vongów.

Misja na Myrkrze

Tesar oraz jego współpisklęta, Bela i Krasov, dołączyli do Grupy uderzeniowej Anakina Solo. Wraz z innymi Jedi polecieli na światostatek Baanu Rass w przestworzach Myrkra. Mieli za zadanie zabić królową voxynów.

W akcji zginęły oba współpisklęta Tesara. Sam Tesar jednak przeżył i razem z Jainą Solo uciekł nieprzyjacielską fregatą, Ksstarrem.

Rycerz Jedi

Po ucieczce Jacena Solo z Coruscant, Tesar stawił się na pasowanie na rycerzy Jedi. Luke Skywalker mianował go rycerzem Jedi. Tesar brał udział w bitwie o Ebaq IX, gdzie wraz z Jainą i Lowiem pozostali w podziemiach Ebaq IX. Musiał opatrzył Lowbaccę, którego zranił Tsavong Lah.

Bitwa o Yuuzhan'tar

Gdy jego matka wyruszyła do Nieznanych Regionów w poszukiwaniu Zonamy Sekot, Tesar przejął obowiązki dowódcy Dzikich Rycerzy.