Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 1: Into the Unknown

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Goldage1.jpg
Tales Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 1: Into the Unknown
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont 2000
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 października 1996
Okładka Russell Walks
Liczba zeszytów 1/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 1: Into the Unknown to pierwszy zeszyt serii komiksów Opowieści Jedi: Złoty wiek Sith. Został wydany 1 października 1996 roku przed wydawnictwo Dark Horse Comikcs, zaś w Polsce ukazał się w roku 2000 w wydaniu zbiorczym nakładem Egmont Polska.

Streszczenie

Gav i Jori Daragonowie wyruszyli swym statkiem Sttarbreakerem 12 na odkrycie kolejnej trasy nadprzestrzennej. Niestety podczas skoku ich pojazd został uszkodzony. Wrócili oni na planetę Koros Major, stolicę układu Koros. Oddali tam swój statek do warsztatu hutta Aarrba'y. Niestety nie mieli kredytów na opłacenie naprawy, więc ich statek został unieruchomiony w hangarze.

W tym samym czasie handlarz Ssk Kahorr postanowił wykorzystać jeden z szlaków odkrytych i opisanych przez Daragonów, by skrócić sobie podróż. Niestety w okolicach niestabilnego czerwonego giganta Primus Goluud jego statek uległ zniszczeniu. Obwinił on za tą katastrofę Jori i Gava. Wynajął więc łowców nagród, by zabili rodzeństwo. Na szczęście w okolicy pojawili się Odan-Urr i Memit Nadill, którzy ochronili Daragonów. Gav nie widząc innego wyjścia postanowił ukraść ich statek z doku Aarrby i uciec z systemu. Na orbicie Starbreaker 12 został ostrzelany przez myśliwce patrolujące przestrzeń planety. Jori w pośpiechu wybrała losowe współrzędne i rodzeństwo udało się w nieznane...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!