Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 2: The Quest for the Sith

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojdlots2.jpg
Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 2: The Quest for the Sith
Scenariusz
Rysunki Christian Gossett
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 listopada 1994
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 2/6
Liczba stron 26
Cena $2,50
Czas akcji 3997 BBY


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 2: The Quest for the Sith to drugi zeszyt serii komiksów Dark Lords of the Sith. Został wydany przez Dark Horse Comics 1 listopada 1994.

Streszczenie

Na planecie Onderon Cay Qel-Droma i Tott Doneeta spotykają Exara Kuna, który podaje się za archeologa badającego artefakty Sithów. Jednak mistrz Arca Jeth rozpoznaje go i nakazuje opuszczenie planety.

W tym samym czasie w układzie Cesarzowej Tety dochodzi do wojny domowej. Tylko ostatnia planeta układu Koros Major ciągle opiera się zwierzchnictwu Ketów. Niedługo później z nadprzestrzeni wyłania się flota Republiki dowodzona przez kapitana Vanicusa, oraz Ulica Qel-Dromy i Nomi Sunrider. Aleema Keto znajdująca się w stacji dowodzenia Krathów stwarza przy pomocy ciemnej strony iluzję. Żołnierze Republiki widzą olbrzymie kosmiczne grazersy atakujące ich okręty. Dzięki umiejętnościom Nomi potwory zostają unieszkodliwione.

Tymczasem na Onderonie Exar Kun wędruje po mieście Iziz, gdzie spotyka dwóch Naddystów Neba i Raska zachęcających ludzi, by poparli ich. Kun zawiera z nimi umowę. Zabiera ich na Dxun, gdzie mają mu pomóc włamać się do grobowca Freedona Nadda wzamian za podział łupów. Po rozmowie z duchem mrocznego lorda zabiera z grobowca dwa zwoje. Po wyjściu z komory zabija Neba i Raska, którzy chcieli zabrać jego łup. Następnie wraca do swego statku Starstorm One i opuszcza planetę udając się za wskazówkami odczytanymi ze zwojów.

W tym samym czasie w systemie Cesarzowej Tety rozpoczyna się bitwa. Wojska Republiki uzyskują przewagę. Aleema Keto po raz kolejny tworzy iluzję. Tym razem republikanie widzą ogromna ilość myśliwców. Nomi wyczuwa w tym pułapkę. Większość jednostek faktycznie jest iluzję, jednak kilka z nich jest prawdziwych. Jeden z nich wbija się w mostek okrętu flagowego, w wyniku czego Ulic zostaje ranny...

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!