Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 1: Masters and Students of the Force

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tojdlots1.jpg
Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 1:
Masters and Students of the Force
Scenariusz
Rysunki Christian Gossett
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 października 1994
Okładka Dave Dorman
Liczba zeszytów 1/6
Liczba stron 26
Cena $2,50
Czas akcji 3997 BBY


Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith 1: Masters and Students of the Force to pierwszy zeszyt serii komiksów Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith. Został wydany przez Dark Horse Comics 1 października 1994.

Streszczenie

Na planecie Dantooine mistrz Jedi Voodo-Siosk Baas uczy trójkę swych uczniów Exara Kuna, oraz dwoje przedstawicieli rasy Cathar Crado i Sylvar. Kun jest jego najlepszym uczniem, lecz ma zbyt wygórowane ambicje. W ukryciu przed swym mistrzem studiuje wiedzę na temat Sithów zawartą w holokronach. Pewnego razu przyłapuje go na tym jego mistrz i zabrania mu tych praktyk. W końcu przychodzi dzień, w którym uczniowie maja się wykazać, by udowodnić, że ukończyli już swój trening. Podczas pojedynku Kun pokonuje bez problemu Crada. Podczas walki z Sylvar obraża swą przeciwniczkę, za co zostaje zraniony w policzek. Pogrążony w gniewie Kun wyzywa na pojedynek swego mistrza, który próbuje ich rozdzielić. Po pokonaniu mistrza Exar odchodzi mimo upomnień Baasa.

Tymczasem w układzie Cesarzowej Tety rodzeństwo Aleema i Satal przybywają na inspekcję na stację wydobywającą karbonit. Przychodzą tam z nauczycielem Korusem, co budzi sprzeciw ich ojca Lorda Keto. W wyniku krótkiej walki rodzeństwo zabija wszystkich strażników i zanurza rodziców i ich doradców w karbonicie. Następnie transportują ich figury do sali królewskiej. Od tej chwili Aleema i Satal przejmują władzę w systemie.

W tym samym czasie na planecie Onderon uczniowie mistrza Arcy spędzają wolny czas w mieście Iziz. Podchodzi do nich ich mistrz i informuje o wydarzeniach w układzie Cesarzowej Tety. Wysyła on Ulica i Nomi, by sprawdzili co się tam dzieje. Cay i Tott zostają z mistrzem Arcą na Onderonie, natomiast pozostali Jedi zostają wysyłani na Ossus, gdzie mają pomóc w szkoleniu nowych adeptów.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Galeria okładek


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!