Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: The Sith War 4: Jedi Holocaust

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tojsw4.jpg
Tales of the Jedi: The Sith War 4: Jedi Holocaust
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 listopada 1995
Okładka Hugh Fleming
Liczba zeszytów 4/6
Liczba stron 24
Cena $2,50
Czas akcji 3996 BBY


Tales of the Jedi: The Sith War 4: Jedi Holocaust to czwarty zeszyt serii komiksów The Sith War. Został wydawany przez Dark Horse Comics 1 listopada 1995 roku.

Streszczenie

Na planecie Yavin 4 Ulic Qel-Droma dzieli się z Mandalorem Nieposkromionym spostrzeżeniami na temat Aleemy. Obaj uważają ją za zdrajcę.

Tymczasem na planecie Ambria Nomi Sunrider wraz z córką Vimą i Sylvar odwiedzają domostwo mistrza Thona. Pojawiają się tam także Oss Wilum i Crado. Nakazują oni bestiom ciemnej strony zaatakowanie mistrza. Dzięki obecnym kobietom Thon pokonuje bestie i zabiera półprzytomnego Wiluma do swego domu. Crado zraniony przez Sylvar ucieka z planety.

W tym samym czasie inni wysłani przez Exara Kuna upadli Jedi zabijają swych mistrzów. Obecni na Ossusie Shoaneb Culu, Qrrrl Toq i Dace Diath rozmawiają z mistrzami na temat zaistniałej sytuacji i powiadamiają ich o planowanym ataku na Kemplex Nine. Dochodzą do wniosku, że to kolejna pułapka Exara Kuna i zaatakuje on Ossus. Postanawiają więc wyruszyć sami.

W tym samym czasie Exar i Ulic wysyłają uznanych za zdrajców Aleemę i Crado okrętem Nagi Sadowa do gromady Cron. Ukrywają się tam między gwiazdami i korzystając z Mocy ukrywają swą obecność. W końcu do systemu przybywa trójka Jedi. Atakują oni okręt Aleemy, która jednak korzystając ze swej potęgi atakuje jadro jednej z planet powodując jej eksplozję, w wyniku której ginął Jedi. Nie zauważyła jednak, że ich statek znalazł się blisko jądra innej z gwiazd powodując eksplozję. Exar zadowolony z przebiegu wydarzeń wiedział, że supernowa rozszerzy się w stronę Ossusa.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!