Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 3: First Encounter

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Fall3.jpg
Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 3: First Encounter
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont
2001
Wydanie USA Dark Horse Comics
20 sierpnia 1997
Okładka Duncan Fegredo
Liczba zeszytów 3/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 3: First Encounter to trzeci zeszyt miniserii komiksów Opowieści Jedi: Upadek Imperium Sith. Został wydany nakładem Dark Horse Comics 20 sierpnia 1997, zaś w Polsce ukazał się w roku 2001 w wydaniu zbiorczym dzięki wydawnictwu Egmont Polska.

Streszczenie

Flota Nagi Sadowa wyskoczyła z nadprzestrzeni w układzie Koros. W tym samym czasie Ssk Kahorr wybrał się w pierwszą podróż Starbreakerem 12. Niestety pojawił się na kursie floty Sithów i jego statek został zniszczony. Gav rozzłościł się na Sadowa, gdyż myślał, że na pokładzie była jego siostra Jori. Sadow opuścił swego ucznia i udał się swym statkiem w zaciszne miejsce, by móc w spokoju kontrolować bitwę.

Międzyczasie Memit Nadill udał się na Coruscant do swiątyni Jedi, by ostrzec mistrzów przed nadciągającą wojną. Niestety spóźnił się, gdyż chwilę później nad planetą pojawiła się flota Sithów. Rycerze Jedi rozpoczęli walkę z przeważającymi siłami Massassich.

Tymczasem na Koros Major Cesarzowa Teta przyjęła propozycję Llabana, przedstawiciela rebeliantów okupujących kiedyś Kirrek, który ofiarował pomoc w walce w zamian za amnestię. Chwilę później nad planetą pojawiła się flota Sithów dowodzona przez Gava. Jori otrzymała od Odan-Urra miecz świetlny i ruszyła do warsztatu Aarrby. Zastała tam Gava i martwego Hutta, który chwilę wcześniej zginął z ręki wojowników Massassi dowodzonych przez jej brata. Jori rozpoczęła walkę z najeźdźcą nie słuchając słów bliźniaka.

Międzyczasie w fortecy na Kirrek odziały rebeliantów pod wodzą Odan-Urra i jego mistrza Ooroo przygotowywały się do odparcia nadciągających sił.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!