Niech Moc będzie z Wami!Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 4: Pawns of a Sith Lord

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Goldage4.jpg
Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 4: Pawns of a Sith Lord
Scenariusz Kevin J. Anderson
Rysunki Dario Carrasco, Jr.
Wydanie polskie Egmont
2000
Wydanie USA Dark Horse Comics
1 stycznia 1997
Okładka Russell Walks
Liczba zeszytów 4/5
Liczba stron 24
Cena $2,95
Czas akcji 5000 BBY


Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 4: Pawns of a Sith Lord to czwarty zeszyt miniserii komiksów Opowieści Jedi: Złoty wiek Sith. Został wydawany od 1 stycznia 1997 przez Dark Horse Comics, zaś w Polsce ukazał się w wydaniu zbiorczym w roku 2000 dzięki Egmont Polska.

Streszczenie

Na planecie Ziost, w pałacu Lordów Sithów, Naga Sadow został mianowany następcą Marki Ragnosa. Tymczasem Cesarzowa Teta udała się wraz ze swymi doradcami - Memitem Nadillem i Odan-Urrem - na Coruscant, by ostrzec Senat przed możliwym zagrożeniem ze strony Sithów. Niestety senatorzy wyśmiali władczynię i nie poczynili żadnych kroków, by wzmocnić obronę Republiki.

W międzyczasie Naga Sadow zadecydował, by rozdzielić rodzeństwo Daragonów. Umieścił Gava w swej twierdzy na Khar Shian, a Jori w fortecy na planecie Khar Delba. Lord Sithów nauczył Gava kilku sztuczek Sithów i dał artefakt, który miał mu pomagać. Sadow w rozmowie z Jori obiecał jej, że odzyska przejęty przez Ludo Kressha statek. Wysłał w tym celu grupę wojowników Massassi, by ukradli Starbreakera 12 z hangaru w fortecy Sithów na Ziost. Gdy Ludo Kressh dowiedział się co się stało, zaczął podejrzewać, że to nie był atak Republiki, lecz spisek uknuty przez Nage Sadowa. Nakłonił on innych Lordów Sithów - Dor Gal-rama i Horak-mula - by pomogli mu w ataku na twierdzę Sadowa, znajdującej się na Khar Shian.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne


Opowieści Jedi
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!