Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


The Wynkahthu Job

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeniesienie.png
Transfer więźnia z bloku 1138.

Ta strona wymaga przeniesienia.


Zaproponowano przeniesienie tego artykułu pod nazwę Praca Wynkahthu. Możesz wypowiedzieć się na ten temat na stronie dyskusji.

The Wynkahthu Job.jpg
The Wynkahthu Job
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 7
Scenariusz: Gary Whitta
Reżyseria: Mel Zwyer
Data premiery w USA: 26 listopada 2016
Data premiery w Polsce: 21 stycznia 2017
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: Iron Squadron
Następny: An Inside Man


The Wynkahthu Job to siódmy odcinek trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera nastąpiła 26 listopada 2016 na kanale Disney XD. W Polsce odcinek został wyemitowany 21 stycznia 2017 na kanale Disney XD.

Opis

Oryginalny

The Ghost crew teams with Hondo and Azmorigan for a weapons score.

Tłumaczenie

Załoga Ghosta łączy siły z Hondo i Azmoriganem , aby zdobyć broń.

Streszczenie

Narada przed misją.

Ezra namawia załogę na spotkanie z dobrze znanym im już piratem, Hondem Ohnaką. Mówi on, że jest do wykonania robota, na której można nieźle zarobić. Wspomina jednak, że aby ją wykonać, będą musieli współpracować z jego nowym wspólnikiem. Na te słowa Weequay prezentuje rebeliantom Azmorigana. Hera burzy się wspominając czasy kiedy to chciał sprzedać ją, podczas gdy ta udawała jego niewolnicę. Hondo stara się uspokoić sytuację i ponownie zaczyna mówić o cennym towarze, który mogą zdobyć i o tym, że znacznie pomoże on Rebelii. Hera dalej jest jednak nieprzekonana i nie daje się namówić na współpracę z Azmoriganem. Ezra próbuje ją uspokoić, na co Hera tylko wypomina stare czasy. Azmorigan mówi, że formalnie Hera dalej należy do niego. Kanan przyznaje, że może warto poznać plany piratów. Hera częściowo namówiona postanawia wysłuchać szczegółów tego co znajomi Ezry mają do zaoferowania. Udają się do sterowni gdzie odbywa się narada. Hondo mówi, że kiedyś napotkał w przestrzeni kosmicznej niedaleko Wynkahthu wrak imperialnego transportowca. Sabine stwierdza, że najpewniej utknął on w burzy, która coraz bardziej ciągnie go do zniszczenia. Ohnaka mówi, że na jego pokładzie znajdują się bomby protonowe. Hera dziwi się, że skoro jego zawartość, trafić ma w ręce Rebelii, to co zarobią na tym dwaj piraci. Hondo stwierdza, że wezmą wszelkie znalezione tam skarby i artefakty. Zeb mówi, że powinni podzielić się nimi po połowie, lecz Hondo odmawia, przypominając, że oni przecież dostaną bomby. Sabine dziwi się natomiast, czemu Ohnaka nie pośle na statek swojej załogi. Stwierdza on, że nie mają tego co rebelianci, którzy nadają się do tej misji idealnie. Kanan dopytuje czego konkretnie, na co pirat odpiera, iż brakuje im desperacji. Hera daje się przekonać, mówiąc, że nie mogą zmarnować takiej okazji. Wyznacza dowodzenie Zebowi i każe mu razem z AP-5 nakreślić wstępny plan misji. Po wyjściu załogi zostają tylko Ezra, Kanan i Hera. Ezra denerwuje się, czemu Twi'lekanka nie przydzieliła jemu dowodzenia. Hera stwierdza, że nie ufają mu wystarczająco przy misjach z Hondo. Oburzony wychodzi, po czym Kanan mówi, że jego uczeń musi sam zrozumieć, że Hondo nie jest ich przyjacielem.

Rebelianci napotykają Melcha.

Rebelianci docierają na Wynkahthu i odnajdują w jego atmosferze porzucony transporter 241. Sabine zbliża się do niego i uruchamia stabilizatory. AP-5 mówi, że szanse na powodzenie misji wynoszą 35,5%. Kanan dziwi się słysząc to, gdyż droid miał wyraźnie podnieść ten procent, lecz ten stwierdza, że bez niego wynosiły by zaledwie mniej niż 1%. Hera wydaje rozkazy załodze. Mówi, że przez burzę statek niedługo rozleci się na strzępy, więc będą musieli się spieszyć. Czwórka wyznaczonych do misji, Ezra, Zeb, Hondo i Azmorigan udają się do ładowni. Chłopak wyraźnie dogryza Zebowi, ze względu na to, że zamiast niego dowodzi on misją. Hodno widząc niezdarność Azmorigana sugeruje mu, aby został na frachtowcu, lecz ten nie zgadza się, przypominając, że to on ma spis wszystkich towarów, więc bez niego nikt się stąd nie ruszy. Sabine otwiera ładownię i wypuszcza ich, mówiąc, że czeka tu na ładunek. Schodzą na powierzchnię transportowca, po czym docierają do jednego z korytarzy. Zeb każe Chopperowi iść na mostek i przywrócić zasilanie. Ezra pyta, czy dzielenie grupy to dobry pomysł, na co Lasat odpiera, że jest to niezbędne. Nagle Hondo słyszy jak coś porusza się w jego kierunku. Rzuca się na niego Ugnaught. Ezra odciąga go od pirata. Po chwili rozpoznaje w nim Melcha, jednego z byłych pracowników stacji Reklam, który pomógł im w kradzieży Y-wingów. Zeb widząc zaistniałą sytuację pyta Hondo, co on tu robi. Ten postanawia przyznać się do swoich wcześniejszych działań. Mówi, że Azmorigan skusił go wcześniej wizją łatwego łupu i razem z Ugnaughtem przybyli tu w celu zdobycia cennych łupów. Unieruchomili statek za pomocą min, lecz w trakcie misji musieli uciekać i w pogoni, Melch został na transportowcu. Następnie stwierdza, że normalnie nie zostawił by go na statku, lecz nie mieli możliwości uratowania go. W ramach przeprosin oferuje mu 2% doli ze zdobytych łupów. Zeb stwierdza, że pirat ich oszukał, na co Ezra odpowiada, że właściwie to po prostu nie powiedział im całej prawdy. Hondo przyznaje chłopakowi racje. Zeb wydaje rozkaz udania się w kierunku ładowni.

Załadunek.

W tym czasie Sabine melduje Herze na jakim etapie są, na co ta pyta o sprawozdanie także Zeba. Ten stwierdza jaki jest aktualny stan i wydaje Chopperowi polecenie otworzenia zamkniętych drzwi, które dzielą ich od ładowni. Niecierpliwy Ezra odpala miecz świetlny i rozcina je. Hondo i Azmorigan widząc cenne skarby rzucają się w ich kierunku. Popadają w istny zachwyt. Ezra dziwi się, że jakimś cudem Hondo wyjątkowo ich nie okłamał. Zeb stwierdza natomiast, że z tym stwierdzeniem trzeba poczekać aż opuszczą pokład statku. Ezra stara się go uspokoić, mówiąc że nic nie może pójść nie tak. Hondo i Azmorigan zaczynają kłócić się o zdobyty towar. Szarpią się o jedną ze skrzynek z kredytami. Hondo mówi, że należy się jemu, gdyż pierwszy ją zauważył, na co jego przyjaciel stwierdza, że to dzięki niemu tu są, więc może zaklepać sobie cokolwiek na tym statku znajdzie. Zeb i Ezra starają się ich uspokoić, na co Azmorigan postanawia ustąpić piratowi, mówiąc że pod ścianą widział cenniejsze rzeczy. Rebelianci otwierają właz transportowca. Ghost wyrównuje z nimi lot, po czym Zeb odpala wyciągarkę i kontaktuje się z przebywającą na frachtowcu Sabine. Mandalorianka melduje gotowość i Zeb wystrzeliwuje w jej kierunku liny. Zaczepiają się o statek, po czym Ezra podczepia do nich pierwszą partię bomb. Zeb ostrzega, że zaczynają wysyłać towar i żeby Sabine uważała, gdyż wstrząs czy zderzenie go z czymś może spowodować wybuch. Pokrótce cztery bomby złączone ze sobą docierają po linie do załogi, a Sabine odpina je i odkłada do ładowni. Ezra natomiast zamiast kolejnych bomb podpina do liny skrzynię, którą znalazł Hondo. Zeb zdenerwowany każe mu ją odpiąć i podczepić towar. Ezra wykonuje polecenie, lecz po chwili zastanawia się gdzie jest Azmorgian. Zeb próbuje się z nim skontaktować, lecz ten nie odbiera sygnału. Ezra postanawia go odszukać, lecz Zeb nakazuje mu zostać i wysyłać bomby do Sabine, podczas gdy on samodzielnie odszuka zaginionego Jablogiana. Idzie w kierunku kolejnych korytarzy nawołując go, gdy nagle atakuje go jeden z droidów strażniczych. Sabine otrzymuje kolejne partie bomb. Nagle w transportowiec uderza błyskawica, przez co Chopper traci stabilizatory. Statek zaczyna powoli spadać. Sabine każe przyjaciołom opuszczać statek. Ezra melduje, że Zeb poszedł szukać Azmorigana i do tej pory nie wrócił. Sabine poleca aby szybko go odnaleźli. Ezra każe Hondzie iść razem z nim, lecz ten odmawia, mówiąc że z Azmoriganem nawet nie są przyjaciółmi. Ezra widzi intencje pirata i jego wyraźne zadowolenie z przejęcia jego części łupu. Daje mu spokój i sam postanawia odnaleźć zaginionych.

Droidy atakują rebeliantów.

Po chwili Zeb budzi się w celi więziennej, obok celi Azmorigana. Przypomina sobie co się stało i szybko kontaktuje się z Ezrą. Mówi mu, że zaatakował go droid strażniczy. Ezra dziwi się, ponieważ wedle Honda statek miał być opuszczony. AP odzywa się i mówi, że zapomniał wspomnieć, iż na tego typu transportowcach zawsze jest kilku strażników. Hera nakazuje szybko odszukać Zeba. Nagle Ezra słyszy ruch w korytarzu obok siebie i odpala miecz, lecz zza rogu wychodzi Chopper. Chłopak mówi mu, że Zeb i Azmorigan zostali złapani przez droidy strażnicze. Chopper kieruje przyjaciela do celi i otwiera uwięzionych. Ezra wykorzystuje te sytuację, żeby dogryźć Zebowi, żartując, że Hera chyba nie wybierze go na przywódcę w następnej misji. Postanawiają wrócić do ładowni, lecz idąc przez korytarz napotykają droida strażniczego. Zeb nakazuje, aby dać mu spokojnie przejść. Wystraszony Azmorigan daje się jednak ponieść strachowi i wyskakuje zza zasłony. W panice zaczyna strzelać na oślep serią ze swojego blastera, aż droid pada. Hera pyta o kolejny meldunek, na co Ezra mówi że udało mu się odbić przyjaciół i biegną do ładowni. Stwierdza także, że Azmorigan zniszczył droida strażniczego. AP słysząc to ostrzega rebeliantów, że jeśli zniszczy się jednego tego typu droida, wtedy przybywa pomoc w postaci kilku kolejnych. Nagle pojawia się przed nimi czwórka kolejnych przeciwników. Zaczynają uciekać w kierunku ładowni. Hera jeszcze raz popędza przyjaciół, ostrzegając że Ghost dłużej nie wytrzyma.

Zeb i Ezra wspinają się po linie.

Kiedy docierają do ładowni Ezra natychmiastowo zamyka przejście, żeby chociaż na chwilę zagrodzić im wejście. Hondo tymczasem stara się przenieść zdobyte łupy na statek. Droidy przedzierają się do pomieszczenia, przez co rebelianci ponownie muszą starać się przed nimi bronić. Azmorigan zaczyna szarpać się o skrzynie z Hondem. Ezra popędza ich, aby jak najszybciej się zbierali. Pirat zabiera towar i podpina go do linki. Ezra pyta o to gdzie jest Melch. Pirat jednak nie przejmuje się jego zniknięciem, mówiąc że chętnie przyjmie jego dolę. Następnie wsiada na skrzynie i razem z jadącym na drugiej Azmoriganem na lince dostają się na pokład Ghosta. Chopper widząc zbliżające się coraz bliżej droidy także postanawia ulotnić się z transportowca. Ezra i Zeb wychodzą zza osłony i biegną w kierunku linek. Zeb wsiada na jedną z nich i czeka za chłopakiem, lecz ten mówi, że dogoni go. Lasat rusza, po czym Ezra szybko wyskakuje w jego kierunku, złapany w ostatniej chwili przez przyjaciela. Widząc to droidy postanawiają zmienić strategię i zaczynają strzelać w linkę. Kiedy pęka, rebelianci zaczynają spadać w dół. Zeb jednak łapie chłopaka i nogą zaczepia się o przyczepioną do frachtowca zwisającą cześć linki. Sabine melduje, że udało im się złapać. Ezra odpala swój miecz i odbija wiązki z blasterów strzelających w nich przeciwników. Nagle na transportowcu dochodzi do wybuchu w wyniku czego metalowi wrogowie wylatują przez właz w ładowni. Zeb zaczyna wspinać się ku górze. Kiedy jest już na wyciągnięcie ręki od trapu, Kanan wciąga go na pokład i swoim mieczem rozcina zwisającą linię. Hera zadowolona błyskawicznie odlatuje jak najdalej od szalejącej burzy. W ładowni Ezra gratuluje Zebowi powodzenia misji. Piraci w tym czasie otwierają skrzynie z łupem. Sabine dziwi się, że udało im się cokolwiek zabrać. Zaczynają kłócić się o koszty, podczas gdy Hondo stwierdza, że jego przyjaciel zrzekł się praw do tej skrzyni, kiedy powiedział, że pod ścianą są okazalsze łupy. Otwiera ładunek, lecz w środku zamiast cennych zdobyczy odnajduje swojego przyjaciela Melcha. Zawiedziony stara się obrócić sytuację tak, jakby to cieszył się, że zamiast zarobku odzyskał przyjaciela. Ugnaught uderza go jednak w brzuch, śmiejąc się z jego ukrytego rozczarowania.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

W tym haśle należy dodać lub rozbudować polską obsadę.

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
The Wynkahthu Job.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Steps Into Shadow - 40: The Holocrons of Fate - 41: The Antilles Extraction - 42: Hera's Heroes
43: The Last Battle - 44: Imperial Supercommandos - 45: Iron Squadron - 46: The Wynkahthu Job - 47: An Inside Man
48: Visions and Voices - 49/50: Ghosts of Geonosis - 51: Warhead - 52: Trials of the Darksaber - 53: Legacy of Mandalore
54: Through Imperial Eyes - 55: Secret Cargo - 56: Double Agent Droid - 57: Twin Suns - 58/59: Zero Hour

Sezon czwarty: 60/61: Heroes of Mandalore - 62/63: In the Name of the Rebellion - 64: The Occupation - 65: Flight of the Defender
66: Kindred - 67: Crawler Commandeers - 68: Rebel Assault - 69: Jedi Night - 70: DUME - 71: Wolves and a Door - 72: A World Between Worlds - 73: A Fool's Hope - 74/75: Family Reunion - and Farewell
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!