Zamachowiec

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Zamachowiec
Tytuł oryginalny: Warhead
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 12
Scenariusz: Gary Whitta
Reżyseria: Bosco Ng
Data premiery w USA: 14 stycznia 2017
Data premiery w Polsce: 2 kwietnia 2017
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: Duchy Geonosis
Następny: Próby Mrocznego Miecza


Zamachowiec (Warhead) to dwunasty odcinek trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera odbyła się 14 stycznia 2017 roku na kanale Disney XD. W Polsce wyemitowany został 2 kwietnia tego samego roku na kanale Disney XD.

Opis

Oryginalny

A new droid arrives at the rebel base, but is not what it appears to be...

Tłumaczenie

Nowy droid przybywa do rebelianckiej bazy, lecz nie jest tym, czy się wydaje...

Streszczenie

Droid ląduje na Atollonie.

Gwiezdne niszczyciele rozsyłają kilka kapsuł po pobliskich planetach. Jedna z nich ląduje na Atollonie. Wychodzi z niej niebieskawy droid, który natychmiastowo rozgląda się po okolicy, analizując ją dokładnie. Po chwili jednak podchodzą do niego dwie krykny, który otaczają go i atakują. W tym czasie w bazie Rebelii Hera pogania dwójkę pilotów, Wedge'a Antillesa i Dereka Kliviana. Za nią i resztą przyjaciół podąża Zeb, który próbuje przekonać ją do pozwolenia mu na udział w ich misji. Pyta, czemu właściwie musi zostać w bazie, na co Twi'lekanka odpowiada, że jest tu szefem ochrony i musi pilnować placówki. Zeb mówi, że przyda im się pewnie dodatkowa para rąk, a on zanudzi się w bazie na śmierć. Hera odpowiada, że przecież razem z nim zostają Chopper oraz AP-5. Garazeb nie przekonuje jednak argument pilotki, lecz nie ma większego wyboru. Przed odlotem Kanan mówi, że wrócą do niego zanim się zorientuje. AP-5 dziwi się, że Lasat zostaje z nimi, na co Zeb pyta go, co mu nie pasuje. Droid odpowiada, że nic, ale uważał go bardziej za zwykłego osiłka, co wyraźnie denerwuje Orreliosa. Pyta co właściwie ten będzie tu robił, na co Chopper brzęczy coś w swoim języku binarnym. Zeb pyta co powiedział, na co AP-5 cytuje: "Nie udało nam się tego ustalić". Droid mówi następnie, że popołudnie wykorzysta celem przeprowadzenia kontroli w bazie i pyta, czy ktoś chce mu asystować. C1-10P przeczy, co także popiera Garazeb, mówiąc że nie ma nic nudniejszego niż liczenie skrzynek. AP-5 odpiera, że może być to spowodowane nieumiejętnością Lasata w liczeniu. Orrelios oburza się i postanawia udać się do centrum dowodzenia. Tam jeden z żołnierzy melduje mu, że w okolicy spadł meteor, który uszkodził jeden z czujników granicznych. Zeb nie mając nic do roboty postanawia to sprawdzić, próbując zaangażować w to także Choppera. Astromech nie zgadza się jednak na udział, lecz przekonuje się kiedy słyszy wołającego go AP-5, gotowego do inwentaryzacji. Garazeb widząc jego nagłą zmianę zdania nie dziwi mu się i wkrótce ruszają śmigaczem do celu.

Zeb i AP-5 aktywują droida.

Wkrótce towarzysz docierają do uszkodzonego czujnika. Zeb wysiada z pojazdu i montuje nowy, lecz nagle zauważa dwie leżące na ziemi krykny. Zaciekawiony podchodzi do nich i dostrzega przykrytego pod nimi droida. Domyśla się, że ten musiał przypadkiem wejść do ich gniazda, a zwierzęta zaatakowały go w obronie. Zastanawia się jednak, skąd ten pojawił się Atollonie, lecz postanawia zabrać go do bazy i sprawdzić, czy nie należy on czasem do Imperium, mimo trzymającego się innego zdania Choppera. W tym czasie na pokładzie niszczyciela agent Kallus otrzymuje meldunek o braku łączności z jednym z droidów. Agent pyta o jego lokalizację, lecz pracownik odpowiada, że ten żadnej nie przysłał. Pyta czy mają sprawdzić jego planetę, lecz Kallus odpowiada, że nie mają czasu na kontrolowanie każdego z nich i poczekają na odpowiedź z jego strony do następnego cyklu. W bazie na Atollonie AP-5 sprawdza ładunku umieszczone w hali magazynowej. Zaskoczony jest wszechobecnym bałaganem i obmyśla prawidłowe ułożenie towarów, lecz jego pracę przerywa Zeb, który razem z Chopperem rozładowuje znalezionego droida. AP podchodzi do nich i mówi, że są w hali magazynowej a nie na złomowisku. Garazeb pyta droida, czy ten da radę zidentyfikować nową zdobycz. AP-5 mówi, że to najpewniej stary droid protokolarny i postanawia podpiąć go do zasilania i odpalić. Po wykonaniu kilku czynności zrestartowany droid odpala się i siada. Zeb wita go i pyta, czy ten należy do Imperium, na co nowy znajomy odpowiada, że przynależność jest mu nieznana. AP diagnozuje, że ten ma uszkodzone czujniki pamięci. Droid zaczyna analizować najbliższe otoczenie i robi kilka skanów, po czym wymienia kolejno zgromadzone w hali towary. Widząc jego szybkie efekty pracy, Orrelios stwierdza, że ten robi to lepiej niż AP-5. Ten odpowiada jedna, że droid którego znaleźli to droid logistyczny i idealnie nada się na asystenta w jego pracy. Ten jednak nie przerywa swojego zadania i zaczyna analizować Zeba. Lasat słysząc, że jest dla nowego towarzysza niezidentyfikowany, przedstawia się i salutuj. Jego ruch ręki próbuje powtórzyć droid, co strasznie rozbawia Zeba. Stwierdza, że chyba się polubią, podczas gdy ten zaczyna analizować także Choppera. Mówi, że C1-10P to stary wycofany z produkcji astromech, na co Lasat zauważa, że ten chyba go nie polubił.

AP-5 i Chopper rozmawiają z nowym znajomym.

Nagle Zeb zostaje zawołany do centrum dowodzenia. Tam dowiaduje się, że otrzymali wiadomość od Fulcruma. Orrelios odpala ją i dowiaduje się, że Imperium w poszukiwani bazy rozesłało po Zewnętrznych Rubieżach swoje droidy zwiadowcze. Fulcrum mówi, że wydają się bezbronne i całkiem podobne do droidów protokolarnych, ale w rzeczywistości są uzbrojone po zęby. Dodaje, że jeden z nich nie złożył im meldunku i wkrótce imperialni zaczną go szukać. W międzyczasie AP-5 zaczyna tłumaczyć nowemu towarzyszowi ich zadanie. Kiedy Zeb orientuje się, że to on jest zaginionym droidem, zaczyna niezwłocznie go szukać. Widząc rozmawiające droidy ostrzega AP-5, aby odsunął się od współrozmówcy, lecz jest już za późno, ponieważ imperialny lojalista usłyszał słowo klucz "baza" i zrozumiał, że odkrył sekretny azyl Rebelii. AP pyta o co chodzi, na co Zeb odpowiada, że jego nowy znajomy to zwiadowca Imperium. Ten jednak przed oddaniem strzału z lasackiego bo-karabinu transformuje w wersję bojową i zaczyna namierzać cele. Uderza AP-5, powalając go na ziemię, po czym wskakuje na mostek nad sobą i zaczyna się po nim przemieszczać, Zeb stara się w niego trafić, lecz nieskutecznie. Nagle przeciwnik wskakuje na Orreliosa i powala także jego. Kiedy ten strąca go, droid zaczyna także otwierać ogień z działek na nadgarstkach. Chopper próbuje porazić go wyładowaniem elektryczny, lecz przeciwnik odwraca się i uderza go z siłą tak dużą, że ten odbija się od kilku skrzynek. Zeb atakuje go od tyłu i zaczyna ostrzeliwać, dzięki czemu skraca przeciwnika o dłoń. Droid ucieka jednak między skrzyniami i znika z pola widzenia rebeliantów. Zeb pyta Choppera, czy nic mu nie jest, po czym zauważa leżącą na ziemi dłoń. Wiedząc, że ten jest uszkodzony, stwierdza że nie mogą dać mu uciec. AP-5 sugeruje złożenie meldunku Herze, lecz Zeb postanawia zrobić to bez informowania jej, przypominając, że ta mianowała go szefem ochrony, a on nie ma zamiaru jej zawieść. Zwrócili uwagę na szlak z wyciekającego droidowi oleju. Postanowili podążać za nim i odnaleźć wroga. Po jakimś czasie wędrówki trafiają do zniszczonego i całkowicie zniszczonego astromecha. AP-5 analizuje, że ten ma usuniętą większość podzespołów i wyciśnięte do końca płyny. Doszedł do wniosku, że droid musi naprawiać się kosztem innych. Zeb pyta Choppera, czy ten da radę go namierzyć, lecz ten nie wykrywa źródła jego energii. Zeb postanawia więc zmienić plan i użyć Choppa jako przynęty, a kiedy ten zaatakuje wabik, wtedy odstrzelić go. AP-5 sugeruje jednak, że strzelanie może nie przynieść większych efektów, co pokazało ich ostatnie spotkanie. Orrelios postanawia więc złapać go i powalić na glebę. AP dziwi się niecodzienna strategią towarzysza, lecz odpowiada, że potrafiłby go wówczas wyłączyć.

Zeb unieruchamia droida.

Wkrótce zasadzka na przeciwnika wchodzi w życie i Chopper udaje się po plamach oleju do kolejnego celu. Dociera do droida, który obrabia kolejną maszynę. Zwraca jego uwagę i zaczyna uciekać, biorąc rosnącego w oczach wroga w pułapkę. Kiedy przebierają pod jednym z mostków, Zeb rzuca się na niego, starając się przewrócić imperialnego droida. Po chwili szarpaniny ten zrzuca go z pleców i zaczyna kierować się w stronę AP-5. Zeb aktywuje swój bo-karabin i razi nim przeciwnika. Droid aktywuje jednak swoje obrotowe dłonie i stając do pojedynku z Zebem kontruje jego ciosy. Po chwili chwyta broń wroga i odwraca jej promień, rażąc Orreliosa wyładowaniem elektrycznym. Następnie chwyta osłabionego przeciwnika za szyję i zaczyna przyciskać do jednej ze skrzyń. Po chwili rzuca nim o ziemię i chwyta ponownie. Zaczyna uderzać Lasatem o ściany i ponownie rzuca o ziemię. Skacze w jego kierunku, lecz Zeb przewraca się na ziemi i udaje mu się uniknąć ponownego uchwycenia przez przeciwnika. Zeb stara się sprowadzić droida do defensywy i udaje mu się naskoczyć na niego. Po chwili szarpaniny przewraca droida na ziemię i stara się utrzymać go swoim ciałem przy podłożu. Ten nie daje się jednak pokonać i zaczyna się szarpać. AP-5 podchodzi i stara się wyłączyć pochwyconego zwiadowcę, lecz sprawia mu to problem. Chopper razi go prądem, lecz ten go odkopuje. Po chwili droid pada dezaktywowany. Po całej akcji AP dziwi się, że plan Lasata wypalił. W tym czasie ten zbiera się z ziemi i wykończony prosi o jakąś dobrą wiadomość. Na jego prośbę AP-5 melduje, że Chopper wykrył, iż droid nie przesłał do Imperium danych o bazie. Zeb mówi, że w pobliżu musi być gdzieś jego statek. Słysząc dobrą nowinę zapytał więc o ta zła, na co towarzysze powiedzieli, że wykryli w dezaktywowanym przeciwniku system autodestrukcji, który własnie się uruchomił. Najpewniej zamontowano go, aby uniemożliwić wrogom schwytanie go. Orrelios domyśla się, że ten może zniszczyć całą ich bazę. Pyta o czas, jaki im został, na co dowiaduje się, że mają tylko 20 sekund do detonacji. Pyta o jakieś pomysły, na co Chopper zamraża jego obwód detonacyjny. AP-5 tłumaczy, że skutecznie zatrzymało to wybuch aż do odmrożenia. Następnie stwierdza, że musza wynieść go z bazy jak najszybciej, a przy tym przyda się pracownik fizyczny do czego Zeb będzie idealny. Orrelios zwraca jednak uwagę, że Fulcrum mówił o konieczności złożenia przez droida meldunku, w przeciwieństwie czego Imperium zacznie poszukiwania. Pyta, czy da radę zhakować system i wyczyścić ma pamięć, lecz AP-5 mówi, że wszystkie obwody prowadzą do detonatora, a grzebanie przy nich wywoła wybuch. Garazeb zasugerował więc odpalenie go i odesłanie do Imperium, lecz po przeprogramowaniu go tak, aby ten wybuchł dopiero na ich statku, co uniemożliwiłoby udowodnienie który droid konkretnie wybuchł. AP-5 potwierdza, zdziwiony tak dobrym pomysłem Zeba.

EXD-9 wybucha.

Dokonuje więc restartu celem wprowadzenia droida w stan początkowy, po czym wszyscy ukrywają się za osłonami, aby ten nie zauważył ich i poszedł prosto do swojego pojazdu. Widząc, że droid kieruje się do statku, postanawiają iść za nim. Wsiadają w śmigacz i podążają kilka metrów za nim. Kiedy ten dociera do kapsuły rebelianci ukrywają się skałą i patrzą jak ten zbiera się do odlotu z planety. orientują się jednak, że kapsuła ma nadajnik dalekiego zasięgu, na co Zeb postanawia pozbyć się problemu i niszczy ją swoim bo-karabinem. Kapsuła rusza i pozbywa się droida z planety. AP-5 zaczyna się jednak obawiać, że mógł źle ustawić detonator i ten nie wypali, albo coś innego pójdzie nie tak jak chcą. Zeb stwierdza jednak, że mimo że za nim nie przepada, to zna się dobrze na swojej robocie. AP-5 odpowiada, że on również wykonał dzisiaj kawał dobrej roboty. Po pewnym czasie droid trafia do niszczyciela. Pracownicy widząc że zaginiona jednostka się znalazła, postanawiają zgrać dane. Po chwili jeden z nich zauważa, że droid coś wykrył. Decydują się połączyć z centralą, lecz nagle droid wybucha, niszcząc statek. Kallus widząc wszystko z sąsiedniego niszczyciela natychmiast żąda meldunku, na co jeden z imperialnych mówi, że doszło do detonacji głowicy protonowej w jednym ze zwiadowców. Kallus spogląda przez szybę, domyślając się że to sprawka rebeliantów. Kiedy do bazy dociera reszta załogi Ghosta, Hera natychmiastowo pyta Zeba co było powodem tego, że zaraz po wylocie była pilnie proszona do bazy. Garazeb nie wiedząc co powiedzieć stara się wyjaśnić, że opanowali sytuację, lecz nie było to nic godnego uwagi. Nagle jednak w głośnikach rozlega się wiadomość o pilnym wezwaniu. Hera razem z resztą udaje się do stołu holograficznego, gdzie ukazuje im się wiadomość od Fulcruma. Mówi on, że może jedynie domyślać się tego, iż celowo zaprogramowali jednego ze zwiadowców tak, że ten wybuchł zaraz po doleceniu na statek, ale gratuluje im przemyślanego planu i gwarantuje, że ten się udał. Słysząc to Sabine pyta o jakiego zwiadowcę chodziło, na co AP-5 zgadza się chętnie wszystko opowiedzieć. Zaczyna mówić, lecz Zeb zasłania mu twarz, starając się zachować te zdarzenia dla siebie. W tym czasie Kallus odwiedza analizującego dane Thrawna. Melduje mu, że droid wybuchł poprzez przypadkową detonację głowicy. Dziwi się, że ten jest na tyle pogodny, na co wielki admirał wyjaśnia, że dzięki temu ruchowi może wyeliminować kolejne planety i teraz zostało tylko 94, które jego zwiadowcy cały czas przeczesują. Przyznaje, że rebelianci objęli prowadzenie w tej bitwie, lecz mówi, że to oni wygrają wojnę.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

W tym haśle należy dodać lub rozbudować obsadę.

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Zamachowiec.
Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Krocząc z mrok - 40: Holokrony przeznaczenia - 41: Na ratunek Antillesowi - 42: Bohaterowie Hery
43: Ostatnia bitwa - 44: Imperialni superkomandosi - 45: Żelazna eskadra - 46: Robota na Wynkanthu - 47: Informator
48: Wizje i głosy - 49/50: Duchy Geonosis - 51: Zamachowiec - 52: Próby Mrocznego Miecza - 53: Dziedzictwo Mandalore
54: Oczami Imperium - 55: Tajny ładunek - 56: Podwójny agent droid - 57: Bliźniacze słońca - 58/59: Godzina Zero

Sezon czwarty: 60/61: Bohaterowie Mandalory - 62/63: W imię Rebelii - 64: Okupacja - 65: Lot Defendera - 66: Bratnia dusza
67: Konfiskata mienia - 68: Rebelia w natarciu - 69: Zmierzch Jedi - 70: DUME - 71: Wilki i drzwi - 72: Świat między światami
73: Nadzieja głupca - 74/75: Zjednoczenie z rodziną - i pożegnanie
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two