Bliźniacze słońca

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Ten artykuł dotyczy odcinka serialu Rebelianci. Zobacz też: postać o tej samej nazwie.
Bliźniacze słońca
Tytuł oryginalny: Twin Suns
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 18
Scenariusz:
Reżyseria: Dave Filoni
Data premiery w USA: 18 marca 2017
Data premiery w Polsce: 3 listopada 2017
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: Podwójny agent droid
Następny: Godzina Zero


Bliźniacze słońca (Twin Suns) to osiemnasty odcinek trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera odbyła się 18 marca 2017 roku na kanale Disney XD. W Polsce odcinek ukazał się 3 listopada tego samego roku.

Opis

Oryginalny

Maul arrives on Tatooine seeking revenge against his nemesis, Obi-Wan Kenobi. Ezra, meanwhile, heads to the desert planet hoping to reach the Jedi Master first.

Tłumaczenie

Maul przybywa na Tatooine w poszukiwaniu zemsty na jego nemezis, Obi-Wanie Kenobim. Tymczasem Ezra udaje się na pustynną planetę w nadziei, że pierwszy dotrze do mistrza Jedi.

Streszczenie

Ezra przygląda się holokronowi.

Maul przemierza pustkowia Tatooine, czując gdzieś w Mocy obecność Kenobiego. Widzi go w myślach, lecz nie może znaleźć. Nie dowierza jednak, że to się tak skończy i stwierdza, iż musi coś zrobić. Decyduje się zmienić strategię i skoro ten się przed nim ukrywa, znaleźć sposób na wywabienie go. Nie ma jednak pomysł co może go skusić, lecz nagle przypomina sobie o Ezrze Bridgerze. W bazie na Atollon załoganci śpią na pokładzie Ghosta. Ezra słyszy nagle dziwny dźwięk, przez który się budzi. Widzi jednak śpiącego Zeba i decyduje się leżeć dalej. Dźwięki jednak natężają się. Wstaje i wychodzi na korytarz, gdzie zaczyna nasłuchiwać źródła hałasu. Dociera do kabiny Kanana. Otwiera drzwi i wchodzi do środka, lecz mistrza tam nie ma. Podchodzi do jednej z półek i widzi tam zapalony holokron, w którym przemawia Obi-Wan Kenobi. Przygląda się jego hologramowi, lecz nagle ten gaśnie, a zapala się leżący obok niego holokron Sithów. Ezra przewraca się na ziemię, a do pokoju chodzi za nim Kanan. Widząc mężczyznę stwierdza, że Maul wrócił. Załoga zbiera się i przedyskutowuje zajście. Hera pyta Kanana o jego zdanie, na co ten odpowiada, że holokrony czasem żyją swoim własnym życiem, lecz nie musi to nic oznaczać. Ezra jest jednak przekonany, iż Kenobi żyje i grozi mu niebezpieczeństwo. Rex mówi, że wszyscy chcieliby aby Obi-Wan faktycznie był wśród nich, lecz senator Bail Organa potwierdził jego śmierć. Bridger sugeruje, że ten mógł się mylić, a skoro Maul poszukiwał Kenobiego, to być może był w tej chwili bardzo blisko swojego celu. Hera przypomina jednak, iż nagranie mogło się zepsuć, lecz chłopak odpowiada, że nie wyjaśnia to czemu usłyszał Maula. Kanan mówi, że przecież słyszał go też wcześniej, lecz okazało się to iluzją. Bridger utrzymywał dalej, iż chce lecieć na Tatooine i odnaleźć Kenobiego, aby go ostrzec. Hera prosi go na słowo i tłumaczy mu, że przygotowują się do ataku na Lothal, a on znał to miejsce najlepiej z nich wszystkich, w związku z czym go potrzebowali. Ezra odpowiada, że przecież gdyby odnalazł Kenobiego, ten z pewnością by im pomógł. Hera stwierdza jednak, iż gdyby ten żył, to z pewnością byłby tu z nimi i walczył. Ponownie porusza temat Lothalu i przypomina, że ten jest im za bardzo potrzebny aby teraz ryzykować.

Ezra kieruje się holokronami.

Następnego ranka w bazie od rana trwają prace. Ezra przynosi do jednego z pilotów skrzynie z ładunkiem. Ten pyta co jest w środku, na co Birdger wyjaśnia, iż są tam amunicje do A-wingów wydane z rozkazuj AP-5. Pilot stwierdza, że droid niedługo się przepracuje, po czym chwyta wykaz i zaczyna przeglądać informacje o ładunku. Ezra w tym czasie pyta, czy szytskie ich myśliwce są załadowane. Pilot potwierdza, lecz dodaje, że jedynym wyjątkiem był myśliwiec treningowy, który został przygotowany do lotu na wypadek ćwiczeń rekrutów. Ezra słysząc to biegnie w stronę myśliwca i wskakuje do kokpitu, co zauważa Chopper. Pilot po chwili zauważa, że chłopak gdzieś zniknął, lecz nie zdążą zatrzymać go przed odlotem. Po chwili czasu Ezra wychodzi z nadprzestrzeni nad Tatooine. Stwierdza, że dotarł do celu, czyli w zasadzie środka niczego. Nagle w kokpicie za nim odzywa się Chopper, którego dźwięk słysząc Ezra zaczyna panikować. Pyta droida skąd ten się tu wziął, po czym wyjaśnia mu, że nie chciał nikogo w to angażować. Chopper zapewnia, iż umie o siebie zadbać, na co chłopak zdaje sobie sprawę, że nie ma wyboru, więc przyznaje droidowi wygraną. Wchodzą w atmosferę, przy czym Bridger przyznaje, że w sumie nie wie gdzie lecieć. Wyjmuje kryształ holokronu i próbuje się na nim skupić i prosi Choppera o przejęcie sterów. Prosi Kenobiego o wskazanie mu drogi, kiedy nagle kryształ zaczyna się świecić. Bridger kieruje droida na północny zachód i lecą tak, aż kryształ nagle gaśnie. Ezra rozumie to za znak do zatrzymania się, co też robi. Wychodzi z myśliwca, przekonany, że jest bardzo blisko celu. Każe Chopperowi zostać w statku, podczas gdy sam zmierza w stronę pobliskich skał. Tam zauważa holokron Sithów, na który patrząc zaczyna rozumieć, że wszystko było pułapką. Wraca szybko do myśliwca, który atakują Tuskeni. Jeden z nich za pomocą gaderffii wybija w statku szyby i próbuje zniszczyć Choppera. Ezra odpycha go Mocą, po czym droid wylatuje z kokpitu. Tuskeni zaczynają strzelać w stronę rebeliantów, lecz ci unikają trafień. Na Bridgera rzuca się jeden z Ludzi Pustyni, lecz ten odpycha go nogą, po czym atakuje go też Chopper, który oślepia go gaśnicą. Ezra szybko łapie towarzysza i wiedząc, że statek zaraz wybuchnie, zaczynają uciekać. Po chwili dochodzi do eksplozji, a Bridger razem z droidem upadają na ziemię. Tuskeni, którzy strzelali do nich z pobliskiego wzgórza zaczynają radować się udanym atakiem, kiedy nagle zbliża się do nich Maul. Mężczyzna aktywuje swój miecz i zabija ich.

Ezra i Chopper przemierzają Tatooine.

Kiedy Bridger dochodzi do siebie, nie widzi nigdzie napastników. Stwierdza, że musieli uciec kiedy usłyszeli wybuch. Ruszają więc kanionem w dalszych poszukiwaniach. Po całonocnej wędrówce znajdują wyjście na pustynie. Ezra uznaje, że wychodzenie na otarty teren to zły pomysł, zwłaszcza dla droidów. Decyduje się iść wzgórzem, lecz nagle zauważa przed sobą Maula. Pyta Choppera, czy ten widzi to samo, lecz astromech zaprzecza. Kiedy patrzy w tę stronę ponownie, tego już tam nie. Ezra jest jednak pewny, iż go widział. Nagle kryształy zaczynają wskazywać, że chcą, aby ten poszedł w kierunku pustyni. Bridger przeprasza towarzysza i wyjaśnia, że musi iść we wskazaną stronę. Sugeruje, że jeśli będzie chciał, to może iść wzgórzem, gdzie powinien znaleźć osadę i skontaktować się stamtąd z bazą. Zaczyna zmierzać w stronę pustyni, a Chopper skręca na wzgórza. Po chwili jednak zatrzymuje się i decyduje o asystowaniu chłopakowi. Po kilku godzinach przedzierają się przez środek burzy piaskowej. Ezra stwierdza, że Maul nie może być daleko, ponieważ kryształy reagują, co oznacza, że znajdą kogoś albo coś istotnego. Nagle słyszy głos maula, który każe mu odrzucić wszelki ból i smutek oraz iść dalej. Po kolejnych godzinach drogi udaje im się wyjść z burzy, lecz w trakcie dalszej drogi Chopper zatrzymuje się i przestaje odpowiadać. Ezra widząc to zaczyna panikować i prosić droida żeby się odezwał. Nie słyszy jednak żadnej odpowiedzi i zaczyna zdawać sobie sprawę, że powinien był zostać na Atollonie, a wszystko do czego doszło było przez niego. Nie wie co zrobić, więc siada przy droidzie i czeka tak przez długi czas. Znów odzywa się do niego Maul, który zaczyna przekonywać chłopaka, że Kenobi nie żyje. Chłopak mu zaprzecza, na co ten obwinia go, iż zawiódł przyjaciół swoim postępowaniem. Nagle widzi Maula, który z mieczem w ręku chce się na niego rzucić, więc wyjmuje swój miecz i kontruje jego cios, lecz wszystko okazuje się złudzeniem, a chłopak upada na ziemię i mdleje. Wówczas po jakimś czasie przychodzi po niego pustelnik, którym okazuje się być Kenobi. Przyglądając się nieprzytomnemu Bridgerowi zabiera go ze środka pustyni i zanosi do swojego obozowiska.

Finalna walka Obi-Wana Kenobiego i Maula.

Wieczorem Bridger budzi się i widzi obok siebie ognisko, dewbacka oraz działającego Choppera. Spogląda na ogień i widzi grzebiącego przy nim Kenobiego. Ten zauważając przebudzenie chłopaka ostrzega go, że znajduje się w niewłaściwym miejscu, a gdy ten odzyska siłę, pomoże mu znaleźć drogę. Ezra mówi, iż szukał jego, ponieważ chciał go ostrzec. Mistrz Jedi zgaduje, że chodzi o Maula, po czym wyjaśnia, że ten był jego starym zdeterminowanym wrogiem. Ezra sugeruje, iż mogą razem go znaleźć i pokonać, lecz Kenobi odpowiada, że do tej pory nie chciał z nim walczyć, lecz teraz nie ma wyjścia. Bridger opowiedział mu o holokronie i o tym, że ten go tu zaprowadził, aby pomógł Sojuszowi Rebeliantów zwalczyć Imperium Galaktyczne. Kenobi nie wie jednak o czym ten mówi, po czym stwierdza, że chłopak ma wszystko czego potrzeba, lecz musi umieć to wykorzystać, a nie przyprowadził go tu holokron, a Maul, który wiedząc o jego słabościach manipulował jego umysłem, aby dotarł w miejsce, gdzie znaleźć się nie powinien. Chłopak stwierdza jednak, że holokrony zawsze mówią przecież prawdę, na co Kenobi odpowiada, iż prawdę tworzą oni sami, przez co usłyszał od niego to co chciał słyszeć i widział co chciał zobaczyć, a zyskała na tym tylko jedna osoba. Wówczas odezwał się Maul, który odparł, że to właśnie o nim jest mowa. Obi-Wan stwierdza, że na Ezrę była już pora. Ten jednak odpowiada, iż skoro on go tu przyprowadził, to powinien chociaż móc zdecydować. Kenobi stwierdza jednak, że musi wyleczyć te starą ranę samemu. Poleca mu jechać na północ, gdzie znajduje się jego dalsza droga do domu. Ezra wsiada więc na dewbacka i odjeżdża, podczas gdy Maul czeka na walkę. Widząc Kenobiego po latach uznaje, że być może bardziej skrzywdzi go, gdy go nie zabije, lecz zostawi tutaj, aby dalej gnił w nędzy. Obi-Wan odpowiada, iż jeżeli ten definiuje siebie poprzez dominację, to w rzeczywistości nie ma niczego. Maul aktywuje |swój miecz i pyta go, co w takim razie ten ma. Uderza mieczem w piasek i gasi w ten sposób ognisko, po czym stwierdza, że ten nie przebywa tu dla kryjówki, lecz musi kogoś chronić. Obi-Wan także zapala miecz i przybiera pozycję do walki. Przez chwile wpatrują się w siebie na wzajem, kiedy nagle Maul atakuje przeciwnika. Kenobi paruje jego dwa ciosy, po czym przecina miecz Maula, przecinając mu równocześnie klatkę piersiową. Łapie opadającego przeciwnika, który pyta jedynie, czy osoba którą chroni będzie wybrańcem. Jedi potwierdza, po czym Maul umiera. Po jakimś czasie Ezra na pokładzie Nightbrothera wraca do bazy, gdzie oznajmia przyjaciołom, że już więcej Maula nie zobaczą. Przeprasza ich za ucieczkę na Tatooine i uznaje za swoją rodzinę, z którą razem chce wrócić do domu na Lothal. Po wygranym pojedynku Kenobi przechodzi obok farmy wilgoci Larsów. Przygląda się z daleka Luke'owi Skywalkerowi, wiedząc, że ten jest owym wybrańcem, którego przyszło mu pilnować.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

Linki zewnętrzne

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
odcinka Bliźniacze słońca.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Krocząc z mrok - 40: Holokrony przeznaczenia - 41: Na ratunek Antillesowi - 42: Bohaterowie Hery
43: Ostatnia bitwa - 44: Imperialni superkomandosi - 45: Żelazna eskadra - 46: Robota na Wynkanthu - 47: Informator
48: Wizje i głosy - 49/50: Duchy Geonosis - 51: Zamachowiec - 52: Próby Mrocznego Miecza - 53: Dziedzictwo Mandalore
54: Oczami Imperium - 55: Tajny ładunek - 56: Podwójny agent droid - 57: Bliźniacze słońca - 58/59: Godzina Zero

Sezon czwarty: 60/61: Bohaterowie Mandalory - 62/63: W imię Rebelii - 64: Okupacja - 65: Lot Defendera - 66: Bratnia dusza
67: Konfiskata mienia - 68: Rebelia w natarciu - 69: Zmierzch Jedi - 70: DUME - 71: Wilki i drzwi - 72: Świat między światami
73: Nadzieja głupca - 74/75: Zjednoczenie z rodziną - i pożegnanie
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two