Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Visions and Voices

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Visions and Voices.jpg
Visions and Voices
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 9
Scenariusz: Brent Friedman
Reżyseria: Bosco Ng
Data premiery w USA: 10 grudnia 2016
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: An Inside Man
Następny: Ghosts of Geonosis


Visions and Voices to dziewiąty odcinek trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera odbyła się 10 grudnia 2016 roku na kanale Disney XD.

Opis

Oryginalny

Maul returns, looking to finally unlock the secrets that he and Ezra desire.

Tłumaczenie

Maul powraca, pragnąc ostatecznie odkryć sekrety, które on i Ezra pożądają.

Streszczenie

Narada na Atollonie.

W bazie na Atollonie trwają przygotowania do ataku na imperialny kompleks zbrojeniowy na Lothalu. Hera podaje szczegółowe informacje, podczas gdy Ezra słyszy dziwne wołające go głosy. Hera mówi do chłopaka, że powierza mu dowodzenie nad tą misją. Widzi, że Ezra jest zdekoncentrowany i mówi mu, że musi się skupić. Bridger zgadza się z nią i stara się skoncentrować na jej słowach. Hera podaje dalsze dane, podczas gdy głosy zaczynają pojawiać się ponownie. Kanan podchodzi do chłopaka i pyta czy coś się stało, na co ten odpowiada, że wydawało mu się, że kogoś widział, lecz teraz sobie poradzi. Hera kończy swój monolog i pyta, czy ktoś ma jakieś pytania. Odzywa się Sabine, która pyta czy na Lothalu będzie wielki admirał Thrawn. Hera stwierdza, że do końca nie można tego stwierdzić, gdyż ostatnio podwojono straże. Nagle Ezra ponownie słyszy głosy, dostrzegając przy tym Maula. Wpada na Zeba i każe mu spojrzeć w kierunku Zabraka, lecz ten nic nie widzi. Kanan pyta co konkretnie widzi, na co ten stwierdza, że dostrzegł Maula, po czym Sith ponownie ukazuje się, tym razem kawałek przed nim, a Ezra wpada na holostół i traci przytomność. Chłopak budzi się w pokoju. Spanikowany zrywa się z łóżka, lecz Kanan zapewnia go, że wszystko jest już dobrze. Hera pyta Ezrę co mu się stało, na co ten odpowiada, że zobaczył Maula, który wyszeptał jego imię i był razem z nimi na zebraniu. Zeb jednak zwraca uwagę na to, że to on stał obok chłopaka i nikogo poza nimi nie widział. Sabine stwierdza, że mogły być to swojego rodzaju wizje. Ezra lekceważy jednak zdarzenie i mówi, że chce wrócić do misji. Hera upewnia się czy na pewno nie lepiej byłoby teraz odpocząć, lecz Ezra mówi, że nie mogą teraz opuszczać działań Rebelii. Razem z Sabine i Zebem wychodzi z pomieszczenia, po czym Hera pyta Kanana co może to oznaczać. Jarrus odpowiada, że najwidoczniej Maul jeszcze wróci.

Kanan powstrzymuje Ezrę przed zabiciem niewinnego pilota.

AP-5 dowodzi załadunkiem bomb protonowych na statki transportowe. Mówi, że mają już wszystkie, lecz Sabine nakazuje mu załadować jeszcze dwie skrzynie, mówiąc, że tyle może nie wystarczyć. AP-5 narzeka, że o wszystkich zmianach dowiaduje się jako ostatni, na co Mandalorianka żartuje, że razem z Chopperem muszą pochodzić z tej samej fabryki. Astromech mówi jednak, że powinna zmienić nastawienie, na co ta odpowiada mu tym samym. Nagle Ezra ponownie dostrzega Maula w oddali. Zaczyna biec w jego kierunku, na co obserwująca go Sabine każe Chopperowi przyprowadzić Kanana, podczas gdy sama zaczyna biec za Ezrą. Chłopak dobiega do celu, lecz Maul znika z jego oczu. Ponownie dostrzega go jednak za statkiem. Przeskakuje przez niego i wpycha go Mocą w zebrane obok skrzynie. Sabine każe mu przestać, lecz Bridger nie ustępuje. Zapala swój miecz i bierze zamach, lecz Kanan powstrzymuje go z użyciem Mocy. Sabine każe mu spojrzeć przed siebie, na co ten dostrzega niewinnego niczemu pilota A-winga. Zdekoncentrowany przeprasza go, lecz ten ucieka. Wkrótce Hera zbiera się do wylotu na samodzielną misję. Przed odlotem prosi Kanana, aby ten zadbał o Ezrę. Jarrus zapewnia ją jednak, że chłopak sobie poradzi. Żegna Twi'lekankę i czeka, aż ta odleci. Kiedy Ghost opuszcza Atollon, Sabine dziwi się, że Hera zostawiła tu Ezrę. Kanan mówi, że ma pewien plan. Idzie na pokład Phantoma II i przynosi komunikator Ezry. Prosi Wren, aby przyczepiła do niego nadajnik naprowadzający. Po jakimś czasie razem z Ezrą wsiadają na skuter repulsorowy i lecą aby porozmawiać z Bendu. Kiedy docierają do celu, ten już na nich czeka. Kanan dziwi się, że ten spodziewał się ich przybycia, lecz Bendu odpowiada, że trudno było ich nie usłyszeć. Jarrus mówi że mają kłopoty i każe Ezrze opowiedzieć. Bridger mówi o tym, że widział Maula tutaj na Atollonie. Bendu przypomina jak ostrzegał go przed połączeniem dwóch holokronów. Ezra pamięta jego słowa, lecz mówi mu, że kiedy dostali wtedy wizji, nie obejrzeli jej do końca, gdyż wkrótce samodzielnie odłączył od siebie holokrony. Bendu przypomina jednak ponownie, że najpewniej jest to skutkiem połączenia ich. Pyta więc czego od niego oczekują, na co Bridger odpowiada, że chce przestać widzieć Maula. Bendu radzi więc, aby ten się nie odwracał. Jedi patrzą za siebie i ich oczom ukazuje się prawdziwy Maul.

Spotkanie z Maulem.

Jarrus pyta Bendu co proponuje teraz zrobić, lecz kiedy się odwraca, tego już nie ma. Maul zaczyna iść w ich kierunku i mówi, że miejsce to jest dość dziwne, aby Imperium nie odnalazło ich tu przez jeszcze długi czas. Jedi odpalają swoje miecze, lecz Maul mówi, że nie przyszedł tu aby walczyć, a chce jedynie porozmawiać ze swoim uczniem. Kanan przypomina mu, że Ezra nie jest jego uczniem, po czym Bridger pyta jakim cudem ich tu znalazł. Ten mówi, że kiedy połączyli holokrony, informacje się pomieszały. On zobaczył to chciał widzieć Ezra, a Ezra widział to co chciał zobaczyć on sam. Wszystko ukazało się w postaci wspomnień i obrazów, dzięki czemu ujrzał także ich bazę. Ezra mówi, że nie rozumie tego co wtedy zobaczył, na co Maul odpowiada, że może mu w tym pomóc, ale chłopak musi z nim polecieć. Bridger pyta, co będzie z tego miał, na co Zabrak odpowiada, że nie wyda ich bazy imperialnym. Kanan nie daje się jednak przekonać i zapala swój miecz. Maul ostrzega jednak, że w pobliżu znajduje się latarnia, która w razie jego śmierci prześle dalej informacje o ich lokacji. Ezra tłumaczy mu, że jest to jedyna szansa na poznanie klucza do zniszczenia Sithów. Jarrusowi nie podoba się plan, lecz zgadza się i puszcza ucznia w podróż. Niedaleko nich ląduje wezwany przez Maula Nightbrother, który otwiera trap i wpuszcza ich do środka. Kanan niezwłocznie wraca do bazy i pyta Sabine o meldunek. Ta odpowiada, że właśnie weszli w nadprzestrzeń. Wsiadają na pokład Phantoma i lecą za nimi. Tymczasem Maul i Ezra dolatują do celu. Bridger pyta czym jest czerwona planeta, na którą się udają, na co Zabrak tłumaczy, że jest to jego dom, Dathomira. Po wylądowaniu Ezra pyta, gdzie jest reszta mieszkańców. Maul odpowiada, że jego rodzina, Siostry Nocy, nie żyje. Były potężnymi wiedźmami, lecz zagrażały Imperium. Ezra pyta czy miały one jakiś dostęp do Mocy, na co Zabrak precyzuje, że właśnie po to są, aby skorzystać z ich dawnej alchemii. Każe wejść chłopakowi do jaskini, lecz ten nie zgadza się dopóki nie pozna szczegółów. Sith tłumaczy mu, że muszą połączyć swoje umysły aby odzyskać należne im informacje.

Ezra i Maul łączą swoje umysły.

Kiedy wchodzą do środka, trafiają do pomieszczenia z masą różnych artefaktów. Maul mówi, że zebrał tu wiele rzeczy z jego dawnej przeszłości. Ezra interesuje się szczególnie pewnym obrazem. Podchodzi do niego i dostrzega położony przed nim mroczny miecz. Maul krzyczy jednak, aby ten go nie ruszał. Ezra pyta, czy jest to miecz świetlny, na co ten odpowiada, że jest dość nietypową bronią, co wytłumaczyłaby mu teraz jego mandaloriańska przyjaciółka. W tym czasie Kanan i Sabine także dolatują do celu. Kobieta zastawia, czemu Ezra po raz kolejny zaufał Maulowi, lecz Kanan nie potrafi jej odpowiedzieć. W międzyczasie Maul prowadzi Ezrę do ołtarza. Tłumaczy mu, że skupia on potęgę martwych już Sióstr Nocy. Zaczyna opowiadać o ich alchemii i tworzy emitującą zielony dym miksturę. Rozlewa go po równo do dwóch kielichów i mówi, że aby połączyć swoje umysły, obaj muszą to wypić. Daje Ezrze kielich, lecz ten nieprzekonany do pomysłu Zabraka proponuje mu, aby ten skosztował eliksiru pierwszy. Maul bez wahania wypija zawartość naczynia, po czym ostrzega Ezrę, że aby wszystko zadziałało, musi on wypić całość. Chłopak także zaczyna przełykać dziwną ciecz, aż nagle obaj zaczynają czuć jej działanie. Oczy obojga z nich zaczynają emanować zielonkawym dymem. Kanan i Sabine lądują na powierzchni, po czym natychmiastowo opuszczają statek. Mandalorianka zaczyna namierzać sygnał, aż wykrywa go w pobliskiej jaskini. Nagle z oczu Ezry i Maula zaczyna wydzielać się zielony promień, który łączy się pomiędzy nimi, tworząc tym samym chmurę dymu. Wiedza którą zyskali po połączeniu holokronów zaczyna do nich powracać i wzajemnie przekazują sobie swoją część danych. Kiedy udaje im się przeanalizować całość, promień znika i kończy ich wizję. Oba zaczynają rozumieć to co ukazało im się ostatnio. Nagle zaczynają słyszeć dziwne głosy dookoła. Pojawiają się zielone duchy, które powolnie okrążają Maula i Ezrę. Chłopak pyta co to jest, na co Zabrak odpowiada, że pojawiły się duchy Sióstr Nocy i muszą zadośćuczynić im za skorzystanie z ich magii. Ezra sugeruje, aby im podziękować i uciekać, lecz Maul tłumaczy, że to tak nie działa. Każe młodemu Jedi nie dać się im dotknąć. Pojawiają się Kanan i Sabine. Widząc zjawy, zaczynają strzelać do nich ze swoich blasterów. Nie przynosi to jednak efektów i jeden z duchów łapie Sabine. Kanan także nie daje rady uchronić się przed atakiem zjaw, przez co łapią także jego. Obaj tracą świadomość i klękają przed ołtarzem.

Walka z opętanymi.

Maul ostrzega, aby Ezra nie zbliżał się do przyjaciół. Nagle Kanan zapala miecz i atakuje Maula. W międzyczasie na Ezrę rzuca się Sabine, próbując zabić go swoim blasterem. Ezra prosi Maula, aby starał się ich nie skrzywdzić. Zabrak mówi mu jednak, że nie da się pokonać duchów Sióstr Nocy i każe mu iść za nim. Razem biegną w kierunku jaskini. Kanan dogania ich jednak i atakuje Ezrę mieczem. Chłopak paruje jego kilka ciosów i dogania Maula. Kiedy udaje im się wybiec z jaskini, duchy zatrzymują się i po chwili wracają w kierunku ołtarza. Ezra pyta czemu ich nie atakują, na co Maul odpowiada, że nie mogą odejść za daleko od ołtarza, ponieważ są z nim powiązane. Następnie stara się przekonać Ezrę, aby ten poszedł razem z nim. Próbuje przekonać go, że ich losy splatają się na planecie o dwóch słońcach. Bridger mówi jednak, że nie ma zamiaru zostawić tu swoich przyjaciół. Maul nie waha się jednak i odchodzi, mówiąc przy tym, że chłopak go zawiódł. Wsiada na swój statek i odlatuje. Ezra wraca do jaskini. Zdaje sobie sprawę, że skoro duchy związane są z ołtarzem, musi wyciągnąć ich z niej, aby odzyskali świadomość. Nagle rzuca się na niego Sabine z mrocznym mieczem. Ezra paruje kilka ciosów, po czym przewraca ją i zaczyna wypychać poza jaskinię. Duch w jej ciele zaczyna krzyczeć, na co Ezra kontynuuje. Po chwili zjawa opuszcza ciało Sabinie i wraca do ołtarza. Mandalorianka mówi, że ma nadzieje, że to co wyciągnął od Maula było godne swojej ceny. Chłopak karze jej zostać, podczas gdy sam wraca do jaskini po Kanana. Widzi Jarrusa, jak ten klęczy na środku ołtarzu, otoczony przez zielony dym. Duchy mówią, że Maul obiecał im krew i ciało, więc wezmą co im należne. Ezra odpowiada więc, że skoro Zabrak złożył im takie słowo, on sam tego dotrzyma. Oferuje swoje ciało w zamian za Kanana. Wiedźmy stwierdzają jednak, że musi najpierw udowodnić, że jest tego godzien. Kanan rzuca się na ucznia i zaczynają walczyć na miecze. Bridger odpycha Kanana Mocą i wykrzykuje, aby opętały jego, sokoro to jego ciała chcą. Na te słowa zjawy opuszczają ciało Jarrusa i zaczynają krążyć dookoła. Ezra podbiega do mistrza i sprawdza czy ten czuje się już dobrze. Kiedy widzi, że nic się nie stało, każe Kananowi uciekać jak najszybciej. Duchy zaczynają zbliżać się w ich kierunku, na co Ezra bierze dwa miecze i niszczy nimi ołtarz. Zjawy znikają a on sam traci przytomność. Kiedy dochodzi do siebie, Kanan mówi mu, że więcej nie ma zamiaru współpracować z Maulem. Zwraca uwagę na Sabine, której zakazał wchodzenia do jaskini. Ta przypomina mu jednak, że rzadko kiedy go słucha. Jarrus pyta ucznia, czy ma to co chciał, na co ten mówi, że Obi-Wan Kenobi żyje. Zdziwiony Kanan stwierdza, że w takim razie muszą znaleźć go przed Maulem. Wychodzą z jaskini, podczas gdy idąca na tyle Sabine idzie na tyle. Postanawia zabrać ze sobą leżący na ziemi mroczny miecz.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Visions and Voices.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Steps Into Shadow - 40: The Holocrons of Fate - 41: The Antilles Extraction - 42: Hera's Heroes
43: The Last Battle - 44: Imperial Supercommandos - 45: Iron Squadron - 46: The Wynkahthu Job - 47: An Inside Man
48: Visions and Voices - 49/50: Ghosts of Geonosis - 51: Warhead - 52: Trials of the Darksaber - 53: Legacy of Mandalore
54: Through Imperial Eyes - 55: Secret Cargo - 56: Double Agent Droid - 57: Twin Suns - 58/59: Zero Hour

Sezon czwarty: 60/61: Heroes of Mandalore - 62/63: In the Name of the Rebellion - 64: The Occupation - 65: Flight of the Defender
66: Kindred - 67: Crawler Commandeers - 68: Rebel Assault - 69: Jedi Night - 70: DUME - 71: Wolves and a Door - 72: A World Between Worlds - 73: A Fool's Hope - 74/75: Family Reunion - and Farewell
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!