Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Imperial Supercommandos

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Imperial Super Commandos.jpg
Imperial Supercommandos
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 5
Scenariusz: Christopher Yost
Reżyseria: Steward Lee
Data premiery w USA: 5 listopada 2016
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: The Last Battle
Następny: Iron Squadron


Imperial Supercommandos to piąty odcinek trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera nastąpiła 5 listopada 2016 na kanale Disney XD.

Opis

Oryginalny

When the rebels lose contact with Concord Dawn, Sabine, Ezra, Chopper, and Mandalorian prisoner Fenn Rau investigate. They find an unexpected, deadly new threat waiting.

Tłumaczenie

Gdy rebelianci tracą kontakt z Concord Dawn, Sabine, Ezra, Chopper i mandaloriański więzień Fenn Rau badają sprawę. Odnajdują niespodziewane, śmiertelnie niebezpieczne nowe zagrożenie, które na nich oczekiwało.

Streszczenie

Sabine i Fenn Rau grają w cubikahd.

Sabine i Fenn Rau grają wspólnie w cubikahd. Sabine stara się przechytrzyć przeciwnika, lecz ostatecznie przegrywa. Chopper resetuje planszę i zaczyna się rozmowa. Mandalorianka stara się przekonać Fenna do dołączenia do Rebelii. Fenn natomiast nie daję się namówić, ze względu na strach przed Imperium. Rozmowę przerywa im Zeb, wzywając na zebranie. Na posiedzeniu dowiadują się, że stracono kontakt z Concord Dawn. Sabine zgłasza się na ochotnika, aby sprawdzić powód problemu. Hera każe jej również zabrać Ezrę, Fenna i Choppera. Na pokładzie Phantoma II wylatują ze korwety i lecą do celu. W trakcie lotu Ezra czuje się nieswojo w towarzystwie Fenna. Widząc Concord Dawn bardzo dziwi go, czemu jest ona tak mocno zniszczona. Rau tłumaczy, że powstało to w wyniku wojen. Sabine krytykuje jego dumne podejście do sprawy, mówiąc że niedługo sami się wybiją. Fenn wyczekuje na odpowiedni moment i ogłusza Sabine i Ezrę swoim pistoletem blasterowym, po czym przejmuje stery. Po wylądowaniu Chopper stara się dobudzić przyjaciół. Uwalnia ich i wychodzą ze statku. Na pobliskim wzniesieniu dostrzegają stojącego w miejscu Raua. Ezra stara się bezpiecznie do niego podejść, po czym Mocą zabiera mu pistolet. Ten jednak nawet na to nie reaguje, lecz dalej wpatruje się przed siebie. Ezra i Sabine decydują się podejść bliżej i ich oczom ukazuje się zniszczona i spalona osada.

Sabine i Fenn w trakcie kłótni.

Chodząc po pobojowisku Fenn stwierdza, że to na pewno atak sąsiedniego klanu, lecz Sabine nie zgadza się z nim, oskarżając o to szturmowców. Wywołuje to kłótnie, w wyniku której Rau stwierdza, że to wszystko przez Rebelię, ponieważ gdyby nie przebywał z nimi na statku, mógłby być tutaj i bronić swoich ludzi. Chopper wykrywa w pobliżu jakiś sygnał. Po chwili ich oczom ukazuje się imperialna sonda zwiadowcza. Próbuje ona odlecieć, lecz Ezra chwyta ją Mocą, podczas gdy Sabine ostrzeliwuję ją serią ze swojego blastera. Droid pada. Zaczynają zastanawiać się, czy sonda zdążyła nadać sygnał. Postanawiają się ukryć, lecz Rau nie che iść z nimi. Stwierdza, że dogada się ze Imperium i jak będzie trzeba, wyda im lokalizację bazy Rebelii. Chopper wraca w tym czasie na pokład Phantoma II i zauważa kolejny sygnał. We trójkę dostrzegają po chwili kilka postaci lecących na plecakach odrzutowych. Sabine zastanawia się, czy są to szturmowcy, lecz jej wątpliwości rozwiewa Rau, rozpoznając w nich członków wrogiego klanu, którzy pracują dla samego Imperatora. Zaczynają oni przeszukiwać pole bitwy, podczas gdy Sabine, Fenn i Ezra chowają się między skałami. Kiedy zaczynają zbliżać się w ich kierunku, Ezra postanawia zwrócić na siebie ich uwagę, odciągając ich od przyjaciół. Strzela w kierunku jednego z nich i zaczyna uciekać przez skały, lecz na jego nieszczęście Mandalorianie otaczają go i zmuszony jest się poddać. Sabine i Rau decydują się iść w przeciwnym kierunku, aby wykorzystać poświęcenie przyjaciela. Sabine me jednak pewne wątpliwości, zważając na fakt, że Ezra nie ma swojego miecza, który zabrał mu Rau po ogłuszeniu.

Ezra w trakcie przesłuchania.

Ezra zostaje zabrany na przesłuchanie. Dowódca Mandalorian przedstawia się jak Gar Saxon. Pyta ilu konkretnie ich przyleciało, na co Bridger mówi, że jest tu sam. Oddziałowi jednak udało się odnaleźć także Choppera, którego po chwili przyprowadzają do namiotu. Ezra dalej jednak nie mówi im prawdy, podając się za zwykłego zbieracza złomu, twierdząc że współpracuje z Hondo Ohnaką, który może to potwierdzić. Fenn i Sabine w tym czasie patrolują teren. Rau mówi Sabine więcej o Saxonie. Widzą jak jeden z Mandalorian idzie w kierunku Phantoma II. Decydują się udać w tym samym kierunku, ponieważ w komputerze pokładowym statku zakodowane są współrzędne ich bazy. Postanawiają współpracować. Gar w tym czasie decyduje się zmienić sposób przesłuchania i nakazuje strzelać do droida. Ezra chcąc go chronić przedstawia się tym razem jako Lando Calrissian, który szuka tu zaginionego skarbu. Gar w dalszym ciągu nie daje się przekonać i nakazuje strzelić. Ezra jednak wiedząc, że nic nie zdziała stwierdza, że przysłał go tu Fenn Rau, lecz nie wie gdzie w tej chwili jest. Fenn i Sabine w tym czasie znajdują jeden z hełmów Mandalorian i ustawiają go na taką częstotliwość, aby odbierać dźwięk z komlinków zamontowanych w innych hełmach z tego oddziału. Nasłuchują całą rozmowę. Gar mówi, że przeprowadził zasadzkę na Raua. Fenn stwierdza, że gdyby nie wzięli go oni do niewoli, spotkałaby go śmierć, tak jak jego pomocników. Zawierają sojusz. Fenn pokonuje jednego ze strażników i daje Wren jego plecak odrzutowy. Rau decyduje się zabezpieczyć statek, podczas gdy Sabine ma odbić swoich przyjaciół.

Rebelianci otoczeniu przez Mandalorian.

Fenn wchodzi na statek, gdzie spotyka jednego z wysłanników Gara. Zaczyna się walka, w wyniku której Rau wygrywa. W tym czasie Saxon kontynuuje przesłuchanie Ezry, stosując coraz to brutalniejsze metody. W końcu odpycha chłopaka na bok i celuje swoim blasterem w kierunku droida. Ezra decyduje się skorzystać z Mocy i w momencie strzału odpycha pistolet na bok. Gar nie zauważa tego i próbuje trafić ponownie, lecz sytuacja się powtarza. Kiedy dostrzega co robi chłopak, tylko się cieszy, gdyż wie jak wysoką cenę zapłaci mu Imperium za schwytanie Jedi. Nagle do namiotu wpada granat. Wybucha dymem, tworząc zasłonę. Sabine wbiega do środka i wraz z przyjaciółmi udaje się w kierunku statku. Kiedy do niego biegną, widzą jak ten wznosi się i odlatuje, pozostawiając ich samych. Wrogowie doganiają ich i otaczają. Gar mówi, że zna Sabine. Zaczyna opowiadać jej historię, o tym jak to odeszła z akademii, sprowadzając na swoją rodzinę znienawidzenie miejscowych. Mówi jak to jej matka dołączyła dobrowolnie do Imperium. Zważając na jej pochodzenie daje jej więc wybór. Każe jej zdecydować między wydaniem Raua i przyrzeczeniem im wierności a śmiercią. Sabine decyduje poddać się i zdejmując hełm nakazuje Chopperowi nadać na jej znak na wskazanej częstotliwości. Gar podchodzi do niej, na co Sabine zgodnie z umową zaczyna przysięgać swoją wierność. Nagle urywa zdanie w połowie i wydaje Chopperowi sygnał, na co ten wykonuje polecenie ogłuszając Mandalorian wysokim piskiem w ich hełmach. Sabine chwyta Ezrę i razem z Chopperem odlatują w powietrze. W tym samym czasie Rau wylatuje z atmosfery planety, lecz decyduje się ostatecznie zawrócić.

Ezra, Sabine i Chopper w trakcie ucieczki przez kanion.

Sabine, Ezra i Chopper wlatują w kanion, gdzie mijając skały starają się uciec od lecących za nimi przeciwników. W pewnym momencie Ezra prawie spada, lecz Sabine w porę chwyta go za rękę, umożliwiając mu trzymane miecza w drugiej. W strzelaninie Ezra celowo puszcza Sabine i odpychając się od skały, wskakuje na jednego z Mandalorian. Sabine w tym czasie robi podobny manewr i zawracając ponownie przechwytuje Ezrę, który tnie plecak przeciwnika swoim mieczem i przeskakuje z powrotem na Sabine. Gar nakazuje jednemu ze swoich żołnierzy zagrodzić uciekającym drogę, po czym ten skręca w bok. Rebelianci natomiast wyrzucają granaty, starając się wysadzić jedną ze skał i zatrzymać przeciwników. Ci jednak omijają walącą się konstrukcję i kontynuują pogoń. Ezra znowu spada, lecz tym razem łapie go Chopper. Docierają coraz bliżej statku Saxona, lecz Mandalorianin, który miał zagrodzić im drogę ucieczki dociera do nich i strzela w kierunku Sabine, niszcząc jej plecak. Przeciwnicy lądują obok nich. Gar już celuje w przeciwników, gdy pojawia się Rau. Strzela w kierunku Mandalorian i otwiera trapę, umożliwiając przyjaciołom wskoczenie na nią. Ezra to właśnie robi, lecz Sabine nie daje rady, po tym jak chwyta ją Gar. Krzyczy aby odlatywali, podczas gdy sama zaczyna walczyć z Saxonem. Rau stara się zawrócić i po drodze niszczy statek Mandalorian. Sabine rozwala plecak przeciwnika i leci w kierunku Phantoma II. W tracie lotu Rau trafia jednak w jej plecak z blastera, przez co Sabine zaczyna spadać, łapiąc Ezrę w ostatniej chwili. Kiedy są już bezpieczni, Rau mówi, że Sabine zyskała jego szacunek i postanawia dołączyć do Rebelii.

Zawartość

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

W tym haśle należy dodać lub rozbudować polską obsadę.

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Imperial Supercommandos.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Steps Into Shadow - 40: The Holocrons of Fate - 41: The Antilles Extraction - 42: Hera's Heroes
43: The Last Battle - 44: Imperial Supercommandos - 45: Iron Squadron - 46: The Wynkahthu Job - 47: An Inside Man
48: Visions and Voices - 49/50: Ghosts of Geonosis - 51: Warhead - 52: Trials of the Darksaber - 53: Legacy of Mandalore
54: Through Imperial Eyes - 55: Secret Cargo - 56: Double Agent Droid - 57: Twin Suns - 58/59: Zero Hour

Sezon czwarty: 60/61: Heroes of Mandalore - 62/63: In the Name of the Rebellion - 64: The Occupation - 65: Flight of the Defender
66: Kindred - 67: Crawler Commandeers - 68: Rebel Assault - 69: Jedi Night - 70: DUME - 71: Wolves and a Door - 72: A World Between Worlds - 73: A Fool's Hope - 74/75: Family Reunion - and Farewell
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!