Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Through Imperial Eyes

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przeniesienie.png
Transfer więźnia z bloku 1138.

Ta strona wymaga przeniesienia.


Zaproponowano przeniesienie tego artykułu pod nazwę Oczami Imperium. Możesz wypowiedzieć się na ten temat na stronie dyskusji.

Through Imperial Eyes.jpeg
Through Imperial Eyes
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 15
Scenariusz:
Reżyseria: Saul Ruiz
Data premiery w USA: 25 lutego 2017
Data premiery w Polsce: 31 października 2017
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: Legacy of Mandalore
Następny: Secret Cargo


Through Imperial Eyes to piętnasty odcinek trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera odbyła się 25 lutego 2017 roku na kanale Disney XD. W Polsce odcinek ukazał się 31 października tego samego roku.

Opis

Oryginalny

As Thrawn's search for the rebel spy intensifies, Ezra looks to extract Kallus and bring him to the rebel base.

Tłumaczenie

Jako, że poszukiwania rebelianckiego szpiega przez Thrawna nasilają się, Ezra musi ewakuować Kallusa i zaprowadzić go do bazy rebelii.

Streszczenie

Ezra złapany przez Imperium.

Na orbicie Lothal na pokładzie imperialnego krążownika przebywa agent Kallus, który zbudzony alarmem włączonym na pokładzie udaje się na mostek. Tam widząc porucznika Lyste'a pyta go, czy zostali zaatakowani. Ten zaprzecza i wyjaśnia, że planuje utrzymać ten stan, a przed chwilą z Lothal wyleciał kradziony prom. Wiedząc o goniącym za nim pościgu poleca załogantom przygotować promień ściągający. Kiedy goniące za statkiem myśliwce TIE uszkadzają silnik promu i uniemożliwiają mu dalszy lot, porucznik wydaje rozkaz przejęcia go. Kallus decyduje się dołączyć do grupy abordażowej i w obstawie szturmowców udaje się do pierścienia dokującego. Kiedy przejście otwiera się, dwaj żołnierze wyprowadzają pilota promu z pokładu kradzionego pojazdu. Agent karze zdjąć hełm złodzieja, a kiedy ci wykonują polecenie, Kallus dostrzega w chłopaku Ezrę Bridgera. Ten udaje że nie rozpoznaje agenta i pyta go czemu się na niego patrzy, po czym nazywa imperialnym szczurem, na co Kallus bez komentarza każe zabrać go do celi. Żołnierze zabierają mu blaster, na co ten ostrzega ich, aby byli ostrożni. Po chwili na korytarz wychodzą jeszcze dwa droidy, AP-5 oraz Chopper, którzy jak meldują szturmowcy, przebywali na pokładzie statku w czasie porwania go. Szturmowiec każe im zostać na gwiezdnym niszczycielu i sam odchodzi od pierścienia. W tym czasie do celi prowadzony jest Ezra, który po dojściu do celu zostaje wepchnięty do aresztu i powalony na ziemię. Kallus każe eskorcie odejść i informuje, że przesłucha złapanego samodzielnie. Z użyciem cylindra kodowego wyłącza kamery i wchodzi do środka celi, gdzie po zamknięciu jej zaczyna wypominać chłopakowi jak niebezpieczne z jego strony było przybycie tutaj. Pyta, co byłoby gdyby ci go rozpoznali, na co Ezra uspokaja go, iż Imperium Galaktyczne było tak duże, że nie było możliwe aby ktoś go rozpoznał. Kallus rozkuwa mu kajdanki i mówi, że ma taką nadzieję, ponieważ inaczej skazano by go za zdradę. Ezra ostrzega go, iż i tak jest w wielkim niebezpieczeństwie, ponieważ Rebelia podejrzewa, że Imperium nadzorowało ostatnią transmisję z Fulcrumem. Kallus pyta, czy ten właśnie dał się schwytać aby ostrzec go przed zagrożenie, na co chłopak wyjaśni, że przybył aby pomóc mu uciec. Kallus rozzłoszczony odpiera, iż teraz nie ma już wyboru, co słysząc Ezra podziela jego niezadowolenie i sugeruje, że ten w całej relacji między Fulcrumem a Rebelią może w jego oczach grać większą rolę, na co tan mówi o Bridgerze to samo, lecz przypomina że musza sobie wzajemnie ufać.

Ezra oddany w ręce szturmowców na statku Thrawna.

Nagle zza drzwi słychać rozkaz otwarcia drzwi do celi, co usłyszawszy Ezra chwyta dłoń Kallusa i uderza się nią w twarz, po czym upada na ziemię i po wejściu porucznika do celi udaje przerażenie i gwarantuje agenta, iż wszystko mu powie. Przybyły Lyste cieszy się na widok gotowego do przesłuchań złapanego i chwali zdolności Kallusa, po czym informuje go o przybyciu floty admirała Thrawna. Następnie przekazuje że Chiss chciałby się z nim zobaczyć, przy czym każe szturmowcom zabrać również więźnia, aby pokazać admirałowi złapanego rebelianta. Kallus słysząc to stara się chronić chłopaka i mówi, że ten nie jest rebeliantem, lecz łowcom nagród. Porucznik stwierdza jednak, iż sam fakt jego przylotu z Lothalu powinien wystarczyć. Po drodze mijają AP-5 i przemalowanego Choppera, którzy mówią porucznikowi o tym, iż astromech posiadał nagranie z porwania promu, co mogło pomóc obciążyć złapanego. Ci każą więc im zabrać się z nimi na prom i odlatują. Po drodze na niszczyciel Thrawna Lyste wyznaje, że ostatnim razem był wzywany w sprawie księżniczki z Alderaana, ale spotkanie nie było za miłe, a teraz postara się wypaść lepiej. Kallus zapewnia go, że z pewnością mu się uda, kiedy załoganci niszczyciela domagają się od nich kodów dostępu. Ci zgodnie z prośbą transmitują je i zostają odesłani do hangaru. Po wylądowaniu wychodzą z pokładu i oddają Ezrę żołnierzom, którzy odsyłają chłopaka do aresztu. Porucznik i agent udają się w tym czasie do kwatery Thrawna, podczas gdy za nimi wychodzą droidy, zdające sobie sprawę z powinności powiadomienia rebeliantów o postępie misji. Chopper łączy się z lecącymi na pokładzie imperialnego promu Kananem Jarrusem i Rexem, których informuje o przemieszczeniu się na pokład niszczyciela wielkiego admirała. Ci słysząc to zdają sobie sprawę, że komplikowało to ich plan. Każą Chopperowi przesłać im nowe kody potrzebne do lądowania w hangarze floty. Kiedy droidy kończą połączenie z rebeliantami, C1-10P próbuje wyciągnąć potrzebne zapisy z terminala przy jednym z drzwi, lecz AP-5 stwierdza, że tych może nie być w tak oczywistym miejscu, a więc będzie trzeba dostać się do portu oficerskiego. W tym czasie Kallus i Lyste w drodze do biura Thrawna mijają kilku innych oficerów z poszczególnych sektorów. porucznik zastanawia się co ci tutaj robią, na co Kallus stwierdza, że mogą jedynie się tego domyślać. Podchodzą do drzwi biura, gdzie szturmowiec domaga się od nich przekazania cylindrów kodowych. Lyste przypomina o swoim tytule, lecz agent wyjaśnia mu, iż Chiss był nad wymiar dokładny i sam przekazuje swój cylinder, za czym porucznik robi to samo. Strażnik wprowadza ich cylindry do systemu i potwierdza, że wszystko zostało pomyślnie wczytane, po czym wpuszcza ich do środka.

Kallus wita się z Yularenem.

Po drodze do głównego pomieszczenia mijają salę treningową, gdzie Thrawn ćwiczy walkę kijem, powalając samemu dwójkę droidów zabójców. Na spotkanie im wychodzi Kassius Konstantine, który informuje, iż Thrawn za nimi czekał. W biurze za biurkiem stoi jednak pułkownik Wullf Yularen. Kallus widząc go wita sojusznika i pyta, czy ten kojarzy go może z akademii imperialnej. Ten potwierdza i gwarantuje, iż zawsze zwraca uwagę na swoich uczniów. Pyta pułkownika co go tu sprowadza, kiedy pojawia się Thrawn, który informuje, iż szpieguje ich pewien rebeliant, a jego doświadczenie będzie im potrzebne. Wyjaśnia, że zdrajca w ich szeregach przekazuje Rebelii informację o ich planach, co było powodem ostatnich przegranych z ich strony. Dodaje, że jest kilka podejrzanych osób, które osobiście przesłucha Yularen, a oni będą musieli zachować czujność i przyglądać się uważnie swoim sojusznikom, ponieważ był już bliski zlokalizowania bazy rebeliantów, po czym pokazuje im hologramy potencjalnych map. Kassius pyta, jakim cudem temu udało się wykluczyć tak wiele światów, na co ten odpowiada, iż przeanalizował trasy nadprzestrzenne oraz przyjrzał się miejscom ataków Rebelii na ich obiekty i statki, a przede wszystkim odległość od Lothal. Kończy rozmowę i pozwala kompanom odejść, co też ci robią, zostawiając go samego. Po wyjściu z pokoju pułkownik zaczepia Kallusa i pyta go, czy ten ma jakieś podejrzenia co do tożsamości zdrajcy, na co ten sugeruje kolejno oficera wywiadu lub kogoś z działu komunikacji. Oba miejsca zostają jednak wykluczone, ponieważ albo byłoby to zbyt oczywiste, albo za bardzo niemożliwe. Dodaje, że kimkolwiek jest ta osoba, zna metody komunikacji, o których nie mieli do tej pory pojęcia. Agent pyta, jak może mu pomóc, na co ten zapewnia, że poinformuje go gdy pojawi się jakaś możliwość. Rozchodzą się, a za rogiem na Kallusa czeka porucznik, który mówi, iż według plotek zdrajca przez długi czas ukrywał się przed czujnym Yularenem. Agent zapewnia, iż o wszystkim się jeszcze przekonają, kiedy zza rogu wychodzi im na spotkanie gubernator Arihnda Pryce. Mówi, że słyszała o ostatnim sukcesie w kwestii złodzieja promu, na co Kallus przekazuje całe zasługi porucznikowi. Gubernator sugeruje wówczas, że ten zasłużył na pochwałę, za co ten dziękuje, po czym kobieta odchodzi. Agent dyskretnie podmienia swój cylinder kodowy z urządzeniem towarzysza i przekonuje go, iż biuro przygląda się Price od jakiegoś czasu, a Thrawn chciałby od Lyrce'a, aby on robił to samo. Zmobilizowany do działania porucznik decyduje się ją szpiegować, podczas gdy w biurze Thrawna Chiss zapewnia Yularena, że szpieg z pewnością był z nimi w trakcie przesłuchań, a teraz przekonają się czy złapie haczyk. Wkrótce pułkownik melduje, że krótko po przeniesieniu więźnia do aresztu z pokładu wyszło zakodowane podejrzenie. Decydują się więc odwiedzić złapanego i dowiedzieć się co ten wiedział o wszystkim.

Thrawn pokonuje droidy treningowe.

Na korytarzu przy celach AP-5 tłumaczy Chopperowi, że przed uwolnieniem Ezry muszą zdobyć kody. Przychodzi Kallus, który dezaktywuje monitoring i kieruje ich do celi Bridgera. Otwiera ją, lecz w środku nie dostrzega nikogo. Każe chłopakowi przestać, na co ten zeskakuje z góry i daje mu się odkuć. Stwierdza, że powinni już odlatywać, lecz droidy informują, iż bez kodów nic nie zrobią. Kallus dodaje, że innym problemem było to, iż Thrawn był bliski odkrycia ich bazy, więc ten musiał powiedzieć im gdzie ta była, aby mógł wykasować ją z bazy danych. Chłopak jednak nie ufa mu na tyle, więc AP-5 sugeruje, aby udali się do biura Thrawna, gdzie mogą załatwić oba problemy na raz. Ezra zgadza się, lecz pyta, skąd będą wiedzieli, że Chissa nie ma w środku. Agent łączy się z Lyste i pyta go o postęp misji, na co ten melduje, iż Price idzie z Yularenem i Thrawnem do aresztu. Każe mu więc śledzić ich dalej i wyprowadza z celi Bridgera, mówiąc, że będą musieli załatwić mu mundur. Po chwili do celi przychodzi Thrawn wraz z towarzystwem. Zauważają wyłączony monitoring i brak strażników, a po wejściu do aresztu widzą, że więzień zniknął. Pułkownik melduje, iż jako ostatni celę otwierał porucznik Lyste. W tym czasie Kallus i Bridger docierają do biura Thrawna. Ezra poleca protokolarnemu zostać i pilnować, aby Chiss nie przyszedł. Kallus ostrzega chłopaka, że będzie musiał przekonać strażnika, że jest porucznikiem. Ezra podchodzi więc do niego i Mocą przekonuje, iż musi pilnie porozmawiać z Thrawnem. Ten wpuszcza ich do biura, gdzie Bridger zauważa kalikori Hery. Agent powstrzymuje go jednak i przypomina, że nie przyszli aby kraść. Chopper bierze się więc za wykradanie kodów i przesyła je na prom Jarrusa. Ci odbierają jego transmisję i każą im udać się do hangaru, kiedy nagle AP-5 melduje, że Thrawn jest przy drzwiach. Kallus postanawia się tym zająć i znika za rogiem pokoju, podczas gdy chłopak szybko podmienia planety, wyłącza mapę i nie widząc towarzysza razem z droidem wbiega za kawałem muru, który znajduje się w biurze. W tym czasie Chiss dowiaduje się od strażnika, że w środku czeka za nim porucznik Lyste, lecz ten nie spodziewając się wizyty każe im wejść razem z nim. Wchodzi do środka i nie widząc nikogo odpala mapę, po czym zaczyna się jej przyglądać. Kallus w tym czasie zakrada się do sali treningowej i aktywuje droidy, które następnie wychodzą z pomieszczenia i rzucają się na szturmowców Thrawna. Zabijają ich, a następnie atakują admirała. Chiss daje jednak radę się bronić i zaczyna się walka. Po wymianie ciosów Thrawn zostaje pchnięty na mur, za którym chowa się Ezra. Szybko jednak dominuje droidy, co wykorzystuje Bridger. Chłopak decyduje się wybiec, lecz nie umyka to uwadze Thrawna, który bierze blaster i wykańcza obu przeciwników, po czym kontaktuje się z Yularenem

Kallus podmienia cylindry.

W międzyczasie Kanan i Rex wychodzą z nadprzestrzeni przy flocie Thrawna. Jarrus pyta towarzysza ile niszczycieli jest przed nimi, na co klon odpowiada jedynie, że dużo, lecz zaleca aby się tym nie martwił i przesłał im kody. Kiedy te zostają przyjęte, lądują w hangarze, podczas gdy pułkownik Yularen przygląda się całej sytuacji i decyduje zainterweniować. Łączy się z Pryce, która na jego prośbę udaje się do hangaru. Razem z jednym ze szturmowców wychodzi na spotkanie załogantom przybyłego promu i prosi ich o zdjęcie hełmów, a kiedy widzi, że ci próbują wymigać się od wykonana rozkazu, każe ich aresztować. Szturmowiec ogłusza Kanana, lecz zostaje zabity przez Rexa, który następnie staje do walki z gubernator. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się porucznik Lyste, który widząc jej walkę ze szturmowcem tylko przekonuje się co do jej zdrady. Ezra, Kallus i droidy dobiegają do celu i każą astromechowi zamknąć drzwi za nimi, aby zablokować żołnierzom dogonienie ich. Zaczynają biec w stronę statku, czemu z góry przygląda się Yularen. Rex powala gubernator, a kiedy ta leży na ziemi, próbuje złapać za blaster. Chwyta broń, lecz zanim oddaje strzał, ogłusza ją porucznik Lyste. Pyta szturmowców, czy wszystko było dobrze, na co Ezra spogląda na niego i odpiera, że popełnił złą decyzję. Ten rozpoznaje w nim złodzieja promu, lecz zanim cokolwiek zdąża zrobić, rzuca się na niego Kallus. Bridger pospiesza agenta, lecz ten powrotnie podmienia cylindry z porucznikiem i wyjaśnia, że skoro teraz Imperium miało Lyste za Fulcruma, to będzie mógł zdziałać w ich szeregach więcej dobrego. Ci odlatują więc bez niego, kiedy do hangaru przebijają się przez drzwi oddziały Yularena. Kallus udaje zaskoczenie zdradą Lyste i każe go aresztować. Ten próbuje się tłumaczyć i zwala wszystko na Pryce, lecz szturmowcy chwytają go i zabierają do celi. Pułkownik pochwala jego działania wobec powstrzymania zdrajcy i wkrótce wszyscy spotykają się w biurze Thrawna. Tam admirał melduje, że porucznik używał cylindra kodowego do dezaktywowania monitoringu, uwolnienia więźnia oraz kontaktu z rebeliantami. Gubernator dodaje, że i ona ma dowody na jego zdradę, po czym dziękuje Kallusowi za jego odwagę. Ten przyznaje jednak skromnie, że nie udało mu się powstrzymać porucznika przed zamachem na Thrawna, za co bardzo przeprasza. Chiss odpowiada, że mimo to próba pozbycia się go nie udała się, a przez długi czas będzie pamiętał o jego zasługach agenta. Pozwolił im odejść i został w pomieszczeniu sam z Yularenem. Pułkownik przyznaje, iż nie spodziewał się tego po Lyste, ponieważ nie był on jego zdaniem zdolny do tego wszystkiego. Admirał zgadza się z nim, kiedy do biura wchodzi szturmowiec z hełmem pozostawionym przez złodzieja promów. Chiss chwyta go i pyta Yularena co sądzi o umieszczonych na nim wzorach. Ten zauważa w nich jakieś zwierze, na co Thrawn precyzuje, iż jest to loth-kot, lothalskie zwierze, które narysowane stylem charakterystycznym dla rebeliantki Sabine Wren, przy czym wszystko wskazywało, iż nosił go je przyjaciel, Ezra Bridger. Pułkownik pyta, czemu Kallus nie ostrzegł ich, skoro ten był rebeliantem, na co admirał tłumaczy, że to właśnie agent Kallus był Fulcrumem, który użył cylindra porucznika aby wrobić we wszystko jego, co wyszło mu dość umiejętnie. Yularen wyznaje, że nie spodziewał się tego po swoim najlepszym uczniu, na co Thrawn wyjaśnia, iż właśnie dla tego, że był jego uczniem, zdołał go oszukać. Liczył jednak, że ten okaże się dla rebeliantów bardziej przydatny niż okazał się dla Imperium.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Through Imperial Eyes.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Steps Into Shadow - 40: The Holocrons of Fate - 41: The Antilles Extraction - 42: Hera's Heroes
43: The Last Battle - 44: Imperial Supercommandos - 45: Iron Squadron - 46: The Wynkahthu Job - 47: An Inside Man
48: Visions and Voices - 49/50: Ghosts of Geonosis - 51: Warhead - 52: Trials of the Darksaber - 53: Legacy of Mandalore
54: Through Imperial Eyes - 55: Secret Cargo - 56: Double Agent Droid - 57: Twin Suns - 58/59: Zero Hour

Sezon czwarty: 60/61: Heroes of Mandalore - 62/63: In the Name of the Rebellion - 64: The Occupation - 65: Flight of the Defender
66: Kindred - 67: Crawler Commandeers - 68: Rebel Assault - 69: Jedi Night - 70: DUME - 71: Wolves and a Door - 72: A World Between Worlds - 73: A Fool's Hope - 74/75: Family Reunion - and Farewell
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!