Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Ghosts of Geonosis

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ghosts of Geonosis.jpg
Ghosts of Geonosis
Serial: Rebelianci
Sezon: 3
Odcinek: 10-11
Scenariusz:
Reżyseria:
Data premiery w USA: 7 stycznia 2017
Data premiery w Polsce:
  • 19 marca 2017 (część 1)
  • 26 marca 2017 (część 2)
Czas trwania: Około 20 minut
Czas w chronologii: 2 BBY
Poprzedni: Visions and Voices
Następny: Warhead


Ghosts of Geonosis to dwuczęściowy odcinek składający się z dziesiątego i jedenastego epizodu trzeciego sezonu Rebeliantów. Jego amerykańska premiera odbyła się 7 stycznia 2017 roku na kanale Disney XD.

Opis

Oryginalny

After the legendary Saw Gerrera and his rebel squad go missing on Geonosis, the Ghost crew is sent in to investigate.

Tłumaczenie

Po tym jak legendarny Saw Gerrera i jego oddział rebeliantów znikają na Geonosis, załoga Ghosta zostaje wysłana, aby to zbadać.

Streszczenie

Część pierwsza

Rebelianci w drodze na Geonosis.

Rebelianci lecą nadprzestrzenią, kiedy to Ezra pyta, na czym konkretnie polega ich misja. Sabine odpowiada, że Hera tłumaczyła już, iż jest to tajemnicą. Twi'lekańska pilot każe Chopperowi połączyć ją z komandorem Sato, co droid błyskawicznie wykonuje. Ich oczom ukazuje się jednak stojący obok komandora Bail Organa. Mówi, że sprawa jest na tyle poważna, że wolał osobiście przekazać im szczegóły. Przypomina im o meldunku o zniknięciu Geonosjan, mówiąc że trzeba będzie dokładniej to zbadać. Załoga dopytuje, czy mają po prostu szukać kilku Geonosjan, na co senator odpowiada, że nie o mieszkańców planety mu chodzi, a o kilku przebywających na niej rebeliantów. Kanan pyta, czy Imperium jest z tą sprawą powiązane, lecz Bail odpowiada, że właściwie to nie wiedzą. Mówi, że jest tam źródło sygnału, po którym powinni odnaleźć poszukiwanych. Wtedy odzywa się Rex, który mówi, że chodzi tu o Sawa Gerrerą. Rebelianci dolatują wiec na Geonosis, gdzie lądują na planecie w burzy piaskowej. Zeb pyta Rexa, czy cieszy się z powrotu na Geonosis, na co ten odpowiada, że szczerze nie spodziewał się, że kiedykolwiek jeszcze tu zawita. Klon podchodzi do ekranów z danymi i melduje, że zespół, którego szukają musiał schronić się dwa kilometry na północ stąd. Ezra sugeruje, że mogli oni szukać schronienia. Kanan podejrzewa taką możliwość i pyta o sygnał, na co Sabine odpowiada, że nadaje on z zupełnie innego miejsca. Hera postanawia więc podzielić załogę na dwie grupy. Każe Rexowi, Kananowi, Ezrze i Chopperowi iść odnaleźć poszukiwanych, podczas gdy Zeb i Sabine mają zostać z nią na statku na wypadek niespodziewanego przybycia Imperium.

Rebelianci przeszukują świątynie na Geonosis.

Rex, Kanan i Ezra wraz z droidem wychodzą z pokładu Ghosta. Przedzierając się przez burzę piaskową docierają do geonosjańsiej świątyni. Postanawiają wejść do jej wnętrza. Tam zaczynają wołać Sawa, lecz nikt nie odpowiada. Rex sugeruje, aby rozdzielić się i poszukać wejścia do podziemnych tuneli. Ezra przechodząc po budowli dziwi się, że zbudowana została przez zwykłe robale. Rex tłumaczy mu jednak, że są one mądrzejsze niż się wydaje. Kanan pyta klona o jego znajomość z Gerrerą, na co ten odpowiada, że podczas wojen klonów razem z nim walczył na Onderonie. W walkach o wolność planety uczestniczyła też siostra Sawa, Steela, lecz przypłaciła za to życiem, podczas gdy Saw walczył do końca, po czym kiedy nastały czasy Imperium, założył swoją własną komórkę Rebelii. Nagle Ezra odnajduje ukryte wejście do tuneli. Chopper natychmiastowo robi skan przejścia w poszukiwaniu sygnału, lecz nic nie znajduje. Mimo to rebelianci wchodzą do środka i zaczynają podążać korytarzem przed siebie. Ezra pyta Rexa, jak właściwie wyglądają Geonosjanie, na co żołnierz odpowiada, że są trochę jak cuchnące i obrzydliwe droidy bojowe. Nagle docierają do momentu, gdzie poszczególne rozwidlenia zawalone są kamieniami. Bridger zastanawia się po co właściwie zostały one zagrodzone. Kanan zauważa, że jest tu dość dużo powietrza jak na miejsce ukryte tak głęboko pod ziemią. Rex mówi, że dalej może już nie być takiego luksusu, gdyż przez zablokowane przejścia dopływ powietrza jest mocno ograniczony. Nagle Ezra zauważa na ziemi hełm. Po chwili świeci latarką dalej i odnajduje kolejne. Rex przygląda się znaleziskom i rozpoznaje je jako hełmy należące do jednostki Sawa. Podejrzewa, że wpadli oni w zasadzkę. Niespodziewanie Kanan zaczyna słyszeć coś w korytarzu przed nimi. Mówi, że istota ta zaczyna się cofać, po czym po chwili stwierdza, że już uciekła. Zaniepokojony sugeruje to samo, argumentując się tym, że sami mogą sobie nie poradzić. Ezra prosi więc Choppera o połączenie z Herą. Droid nie może jednak nawiązać łączności, ze względu na to, że są za głęboko pod ziemią. Zaczynają więc głosować co zrobić dalej. Ezra sugeruje żeby iść dalej, a Kanan proponuje odwrót. Decydujący głos należy więc do Rexa. Klon decyduje się kontynuować poszukiwania, wiedząc że Saw na jego miejscu zrobiłby to samo.

Zeb i Sabine szukają źródła sygnału.

Rebelianci idą więc dalej korytarzem. Docierają jednak do ślepego zaułka. Nagle zaczynają słyszeć w oddali dźwięk marszu. Rex rozpoznaje, że są to droidy bojowe. Po chwili zza rogu wychodzi niewielki oddział blaszaków. Jedi odpalają więc swoje miecze świetlne i przygotowują się do odparcia ataku. Ezra pewien jest, że uda im się pokonać niewielką grupę przeciwników. Po jakimś czasie dołącza do nich jednak droideka, co rozwiewa jego pewność siebie. Dowodzący B1 wydaje rozkaz do ataku, na co jego oddział zaczyna strzelać. Kanan i Ezra starają się kierować wystrzelone z blasterów wroga wiązki w kierunku droideki, lecz nie przynosi to żadnych efektów. Po chwili jednak widzą wybuch za droidami. Na jego skutek droideka traci swoją tarczę. Pojawia się Saw, który dołącza do walki. Jedi współpracując niszczą droidekę, podczas gry Rex i Gerrera razem wykańczają resztę B1. Po wszystkim Saw rozpoznaje klona. Dziwi się, że ten wrócił na Geonosis. Witają się, po czym Rex przedstawia mu sowich dwóch przyjaciół i astromecha. Gerrera widząc dwójkę Jedi dziwi się, że ci jeszcze istnieją w galaktyce. Mówi, że nie sądził, że jeszcze któregoś z nich spotka. Zwraca jednak uwagę, że galaktyka lubi zaskakiwać. Kanan pyta co ten ma na myśli, na co Saw odpowiada, że między innymi to co stało się tutaj. W tym samym czasie Zeb i Sabine poszukują źródła sygnału. Her pyta jak im idzie, na co ci odpowiadają, że są coraz bliżej źródła energii. Nagle Zeb zauważa generator osłon, o czym mówi Sabine. Hera pyta co tam znaleźli, na co Sabine tłumaczy, że jest tu w pełni działający generator osłon dla armii. Hera zaczyna rozumieć skąd pojawiły się tak wysokie odczyty. Pyta przyjaciół czy zdołają wymontować zasilanie, na co Mandalorianka odpowiada, że mimo tego iż pogoda nie jest świetna, mogą spróbować. Hera postanawia zameldować o sytuacji Kananowi, lecz gdy próbuje się z nim skontaktować, nie może nawiązać połączenia. W międzyczasie Zeb zastanawia się co mogła chronić ta osłona, skoro nic tu nie ma, a raczej od tak sobie nikt jej tu nie postawił. Sabine zgadza się z nim, po czym pyta go czy wie co to oznacza. Garazeb zaprzecza, na co kobieta odpowiada, że muszą się spieszyć.

Saw na Geonosis.

W tym samym czasie Gerrera mówi rebeliantom o znajdującym się na ziemi generatorze. Buntownicy dziwią się, ponieważ wiedzą że ktoś musiał go regularnie konserwować, jeżeli ten dalej tu jest. Ezra pyta, czy nie były to czasem droidy, które przed chwilą zniszczyli. Rex przeczy jednak, mówiąc że je też ktoś musiał regularnie serwisować. Klon sugeruje, że mógł być to Geonosjanin, którego szukali. Saw mówi, że jest to truteń, który odpowiedzialny jest za to co stało się z jego ludźmi. Mówi, że tylko on przeżył. Kanan chce wrócić więc na górę i złożyć meldunek Herze. Saw sugeruje, że robal może pomóc im dowiedzieć się, czemu Imperium kazało zabić wszystkich tutejszych mieszkańców. Ezra i Rex popierają pomysł nowego towarzysza. Kanan także zgadza się na pogoń, lecz najpierw postanawia powiedzieć o dalszych planach Herze. Saw mówi, że rozrysował sobie cały plan tuneli. Prowadzi ich do gigantycznej zapadni. Kanan wyczuwa świeże powietrze, lecz Gerrera ostrzega go, aby nie spieszył się tak, bo wpadnie jeszcze w przepaść. Mówi, że do tego miejsca gonił trutnia, lecz ten zawalił most. Sugeruje, że mogą stąd połączyć się z przyjaciółmi. Kanan łączy się więc z Herą, która natychmiastowo pyta gdzie byli przez cały czas. Kanan mówi, że są w tunelach, gdzie znaleźli Sawa. Melduje jednak, że jego ludzie nie żyją. Ostrzega Twi'lekankę, że jest tu sporo droidów bojowych, z czego część patroluje powierzchnię. Syndulla mówi, że Sabine i Zeb są na powierzchni. Saw ostrzega, że droidy zlecą się od razu kiedy burza przycichnie. Hera niezwłocznie kontaktuje się z nimi i każe im wracać na statek. Sabine melduje, że odłączyli już generator. Hera dalej nakazuje im jednak jak najszybszy powrót, przekazując, że na powierzchni mogą być droidy. Zeb mówi, że nikogo z nich tu nie ma, a jedynie jest kilka stert gruzów i kamieni. Sabine przygląda się jednak uważnie i widzi, że nie są to wcale kamienie, a droideki. Zeb słysząc to proponuje zniszczenie ich, lecz Hera przestrzega go przed pochopnymi decyzjami, ostrzegając że jeśli uszkodzi jednego z nich, aktywują się też pozostałe. Sabine pyta, czy nie lepiej byłoby zaatakować je działkami z Ghosta, lecz Hera odpowiada, że są zapchane piachem. Zeb proponuje, aby wracać na statek, mówiąc że powinni dać rade przecisnąć się między droidami, lecz Sabine chce zabrać wymontowaną część generatora ze sobą. Zeb pyta, czy da rade przecisnąć go między droidekami, lecz Wren odpowiada, że skoro on dał rade, to zasilanie też da. Zaczynają więc iść.

Rebelianci bronią się przed droidekami.

Hera każę rebeliantom wracać na górę. Gerrera jednak odmawia. Ezra mówi, że muszą pomóc przyjaciołom, lecz Saw mówi, że zanim wybiegną na górę, nie będzie już komu pomagać. Kanan pyta przyjaciół czy widzą coś w dziurze naprzeciwko, na co Ezra prosi Choppera aby poświecił tam latarką. Droid wykonuje polecenie i oświetla wejście. Rebelianci przyglądają się uważnie i widzą w niej poszukiwanego przez nich trutnia, który trzyma w dłoni jakiś przycisk. Spanikowany naciska go, co aktywuje droideki na powierzchni. Sabine melduje Herze, że droidy aktywowały się, co ta przekazuje Kananowi. Rebelianci zaczynają rozumieć, że to Geonosjanin odpowiada za ich aktywację. Kanan mówi, że muszą wracać na powierzchnię ratować przyjaciół. Saw mówi jednak, że nie dobiegną. Sugeruje, aby lepiej dogonić robala i dezaktywować droideki. Hera zgadza się na ich plan. Kanan każe więc Ezrze wykonać manewr z przerzutem. Chłopak rozpędza się i po odliczeniu do trzech podbiega do krawędzi i wybija się najwyżej jak potrafi. Kanan odpycha go równocześnie Mocą, dzięki czemu ten dolatuje do równoległej krawędzi i zaczyna biec za trutniem. Kanan każe lecieć Chopperowi, który natychmiastowo pokonuje przepaść. Saw widząc, że teraz pora na nich, mówi że on nie da rady tak wysoko skoczyć, nawet z pomocą Mocy, lecz Jarrus odpowiada, że dla nich ma inny pomysł. W międzyczasie Zeb widząc powstające droidy pyta co teraz zrobią. Hera sugeruje, aby aktywowali rdzeń generatora. Sabine zaczyna dobierać się do jego systemów i udaje jej się zminimalizować zasięg pola, dzięki czemu aktywuje się ono na chwilę przed strzałami droidów. Kanan każe przyjaciołom zestrzelić jeden ze znajdujących się nad nimi mostów. Kiedy ci strącają przejście, łapie je Mocą. Obraca go tak, aby utworzyć dla nich bezpieczne przejście i dalej trzymając konstrukcję każe im przejść po nim na drugą stronę. Saw i Rex powoli przechodzą po przejściu, a kiedy udaje im się dostać na drugą stronę, Kanan puszcza most. Będący już po drugiej stronie Saw pyta co z Jedi, na co Jarrus wyskakuje w górę i spada obok nich. Gerrera przyznaje, że zapomniał o tej sztuczce, na co Rex odpowiada, że do Skywalkera dalej mu daleko. W tym czasie Ezra goni trutnia. W pewnym momencie traci go z oczu, na co Chopper odpala latarkę i odnajduje go ukrytego w mroku. Saw, Rex i Kanan także dołączają się do poszukiwań. Gerrera znając korytarze kieruje ich w stronę Geonosjan. Ezra widząc że ponownie tracą trutnia z oczu sugeruje Chopperowi, aby się rozdzielili. Droid jedzie więc w bok, aby zagrodzić przeciwnikowi drogę ucieczki. Jednak po chwili biegu za poszukiwanym napotykają na siebie ponownie. Ezra postanawia skupić się w Mocy, aby odnaleźć kryjówkę trutnia. Nagle wyczuwa, że ten jest nad nim. Wskakuje do niego i zaczynają walczyć. Geonosjajni upuszcza przycisk, lecz po chwili wyrywa się Ezrze i dobiega do niego. Tarcza zaczyna padać, lecz Saw odnajduje trutnia i blasterem niszczy przycisk. Droideki wyłączają się, ratując tym samym przebywających na powierzchni rebeliantów. Saw przygniata robala do ściany i zaczyna pytać go, czego chciało tu Imperium. Ten odpowiada w swoim ojczystym języku, lecz jego słowa rozumie tylko Gerrera.

Część druga

Saw przygląda się hologramowi siostry.

Saw rozwścieczony pyta, co takiego ważnego godne było poświęcenia jego ludzi, na co rebelianci starają się go uspokoić. Rex mówi, że truteń jest bezbronny, na co Saw odpowiada, że to on najlepiej powinien wiedzieć, że nie należy im ufać. Rebelianci widząc zdenerwowanie trutnia sugerują, aby przesłuchał go Ezra. Chłopak zgadza się i podchodzi, po czym pyta złapanego, jak się nazywa. Geonosjanin odpowiada coś w swoim ojczystym języku, lecz Ezra nie rozumiejąc go, odpowiada że będzie nazywać go Klik-Klak. Następnie mówi do niego, aby nie bał się ich. Klik-Klak podchodzi do Choppera i mówi coś w jego kierunku. Bridger postanawia zadać kolejne pytanie i pyta co imperialni tak długo robili na planecie. Geonosjanin klęka na ziemi i rysuje duży okrąg, we wnętrzu którego szkicuje kolejny. Rex zaczyna zastanawiać się co może to oznaczać, po czym sugeruje, że mogą być to pierścienie Geonosis. Nagle Chopper informuje, że złapał sygnał z poziomów niżej. Saw widząc że zbiera się na podróż, podchodzi do Klik-Klaka i próbuje zakuć go w kajdany. Genosjanin zaczyna się szarpać, przez co Gerrerze upada na ziemie metalowy dysk. Nie zauważa go jednak i zakuwa trutnia. Ezra widząc leżący na ziemi przedmiot, podnosi go i odpala wyświetlający się na nim hologram. Widząc kobietę, pyta czy jest to Steela, siostra Sawa, na co ten zdenerwowany wyrywa Ezrze dysk i mówi, że tylko tyle mu po niej zostało. Rex tłumaczy chłopakowi, że Separatyści zabili ją strzelając w jej kierunku działami ze swoich statków, które produkowane były właśnie na Geonosis. W międzyczasie do planety zbliża się wezwana przez czujniki w generatorze tarcz kapitan Brunson na pokładzie lekkiego krążownika. Mówi, że liczy na to, iż czujniki uruchomił meteoryt, ponieważ nie ma chęci sprawdzać powodu sygnału. Pracujący na statku technicy robią skan, lecz wykrywają formy życia na powierzchni. Kapitan sugeruje, że mogą być to złomiarze i postanawia wysłać na powierzchnię patrol w postaci dwóch bombowców. Kiedy Hera wykrywa krążownik, wysyła do kokpitu Zeba i Sabine. Melduje im sytuację i mówi, że dobrze byłoby poinformować o tym Kanana, Ezrę i Rexa, lecz nie mają z nimi kontaktu. Zeb sugeruje więc, że może udać się do jaskini, aby go odzyskać, lecz Hera przestrzega go, aby nie wchodził za głęboko. Sabine w tym czasie postanawia zabezpieczyć wydobyty rdzeń.

Rebelianci w gnieździe Klik-Klaka.

Rebelianci idą przed siebie korytarzem. W końcu docierają do niewielkiej jaskini. Ezra pyta trutnia, czy to jego dom, na co Saw dodaje, że przypomina warsztat. Rex zaczyna rozumieć, że to on serwisował te wszystkie droidy. Saw zaczyna się denerwować i mówi, że ten nasyłał je na nich. Ezra tłumaczy, że przecież ten musiał jakoś bronić się przed obcymi. Rex znajduje panel techniczny i podchodzi do niego. W międzyczasie Saw przekopuje zebrane w jednym miejscu przedmioty. Zaciekle szuka czegoś, co wytłumaczy mu powód śmierci jego ludzi. Ezra mówi, że demoluje mu dom, na co Gerrera odpowiada, że truteń musiał coś tu ukryć. Zaczyna przeszukiwać kolejne sterty, aż odnajduje geonosjański blaster soniczny. Pyta, czy ci dalej uważają, że truteń jest niewinny. Zabiera się do kolejnej sterty, na co Klik-Klak rzuca się, aby zabrać ukryty tam przedmiot. Saw odpycha go i jego oczom ukazuje się geonosjańskie jajo. Ezra zaczyna rozumieć, że ten starał się je chronić. Rex zauważa, że jest to rzadkie jajo królowej. Nagle ich rozmowę przerywa Zeb, który kontaktuje się z Kananem. Jarrus odpowiada na wezwanie, na co Lasat łączy go z Herą. Kanan mówi, że mają dla niej zaskakujący meldunek, lecz kobieta odpowiada tym samym. Ostrzega przyjaciół, że na planecie jest już Imperium. Każe im wracać na górę, lecz Kanan mówi, że zawalił się ich korytarz. Zaczynają zastanawiać się nad inną drogą ucieczki. Gerrera mówi, że truteń idzie z nimi, na co reszta pyta kto będzie pilnował jaja. Saw mówi jednak, że Geonosjanin jest kluczem do przyszłości, a jajo nie jest istotne w porównaniu z priorytetem misji. Rex mówi, że miał tylko dowiedzieć się co stało się Geonosis, a nie znęcać się nad miejscowym. Rozkazuje go puścić, lecz Saw odpowiada, że walczą w wojnie, a na wojnie giną ludzie. Szarpie trutnia dalej, podczas gdy Kanan postanawia znaleźć kompromis i mówi, że przesłuchają go i odeślą do domu. Saw niechętnie zgadza się na plan Jedi, po czym przychodzi do nich transmisja od Hery. Twi'lekanka pyta o pozycję, na co Jarrus odpowiada, że wracają do centralnego korytarza jaskini. W międzyczasie Zeb biegnie w kierunku frachtowca. Zanim dociera do celu w pobliżu pojawiają się dwa TIE. Ostrzeliwują Ghosta, uszkadzając jego osłony. Na pokładzie imperialnego statku w atmosferze pracownik melduje dowodzącej Brunson, że zidentyfikowali statek wrogów jako Ghost, co cieszy kobietę, gdyż wie, że po złapaniu rebeliantów otrzymają solidną nagrodę. Hera pospiesza Zeba, po którego wejściu na statek podrywają pojazd do lotu. Sabine zaczyna strzelać z działa. Wkrótce udaje jej się zestrzelić jeden myśliwiec, a Hera udaje się w pogoń za drugim. Zeb dobiega do działa i zaczyna ostrzał, zauważając że jedna lufa nie działa. Hera mówi, że to przez piasek. Po chwili Lasat trafia w panel wroga i sprowadza TIE na ziemię. Hera kontaktuje się z Kananem, który prosi ją o zgarnięcie ich z powierzchni.

Saw kłóci się z rebeliantami.

Rebelianci udają się dalej tunelem. Rex zauważa, że tunele niczym się od siebie nie różnią i pyta, czy Chopper na pewno dobrze ich prowadzi. Klik-Klak pokazuje drogę kierującą się na prawo i wyraźnie chce iść w tym kierunku. Ezra mówi, że może być to krótsza trasa, lecz Saw odpowiada, że pokierują się za droidem. Na pokładzie niszczyciela, Brunson otrzymuje meldunek o zestrzeleniu TIE-ów. Rozzłoszczona rozkazuje odnaleźć ich ostatnią znaną pozycję i udać się za nimi w dół. Pracownik dziwi się czemu w dół, na co dowodząca odpowiada, że rebelianci musieli zejść w tym kierunku. W tym samym czasie Ezra, Kanan, Rex, Saw, Klik-Klak i Chopper docierają do tunelu. Tam w ich kierunku zlatuje powoli ledwo mieszczący się w kominie Ghost. Opuszczają trapę i umożliwiają rebeliantom wejście na pokład. Kanan przedstawia Sawa załodze, z dumą prezentuje mu Herę, Sabine i Zeba. Gerrera szczególnie zwraca uwagę na Herę, której zasługi nie umknęły jego uwadze. Twi'lekanka odpowiada tym samym, po czym na pokład wprowadzony zostaje także truteń. Kapitan statku dziwi się i pyta czy tylko on przeżył. Saw mówi, że nazywa się Klik-Klak i tylko on wie co tu zaszło. Dopowiada, że muszą zabrać go do bazy i przesłuchać, na co Hera pyta, czy on także tego chce. Ezra mówi, że truteń woli zostać tutaj, dodatkowo próbując ich gdzieś zaprowadzić. Saw przypomina o ich umowie, na co Kanan faktycznie potwierdza ich wcześniejsze ustalenia. Hera prosi go o rozmowę na osobności. Wychodzą do sąsiedniego pomieszczenia, gdzie Syndulla pyta go, co właściwie wiedzą o Gerrerze. Kanan odpowiada, że właściwie to niewiele. Hera mówi, że z raportów wynika, że mężczyzna ma skłonności do brutalnych zachowań. Ich rozmowę przerywają wrzaski z ładowni. Dwójka rebeliantów wbiega do pomieszczenia, gdzie widzą jak Saw poraża prądem Klik-Klaka. Mówi, że ma zamiar zabrać ich statek i trutnia. Jedi przypomina mu o umowie, mówiąc że przesłuchają trutnia w bazie. Saw odpowiada jednak, że są za bardzo miękcy i to przez Jedi przegrali wojny klonów. Razi Geonosjanina ponownie, na co Ezra rzuca się na niego. Znacznie silniejszy Saw nie daje się jednak tak łatwo i rzuca chłopakiem o ścianę. W odpowiedzi, Rex stara się go unieruchomić, lecz także on nie daje mu rady i wkrótce Gerrera przerzuca klona przez plecy. Razi trutnia ponownie, na co ten upuszcza jajo. Saw podnosi je i przykłada do niego blaster, mówiąc że nie chciał tego robić.

Saw grozi, że przestrzeli jajo.

Statek imperium zbliża się do planety. Saw rozkazuje załodze zrobić przejście, albo przestrzeli jajo na wylot. Rebelianci starają się przekonać go, że tak naprawdę tego nie chce. Erza mówi, że jeśli uszkodzi to jajo, wtedy raz na zawsze wybije Geonosjan, a Klik-Klak straci swoją rodzinę. Saw mówi, że nie dba o to, lecz Rex dodaje, że wcale tak nie jest. Przypomina mu, że przecież sam zna ten ból. Gerrera odpowiada, że Separatyści wybili mu rodzinę i przejęli jego planetę, a teraz nie pozwoli, aby Imperium zrobiło to samo wobec innych cywilów, a za formę swojego działania przepraszać nie będzie. Nagle do pomieszczenia wjeżdża Chopper, który mówi, że w pobliżu są już siły Imperium. Ezra stwierdza, że nie mogą zabrać trutnia z domu, na co Hera odpowiada, że jak Imperium ich złapie, to trafią do niewoli i sami nie będą mieli domów. Szturmowcy wskakują do korytarza i lecą w kierunku statku. Hera każe Ezrze biec z mężczyznami na górę i zacząć walkę z przeciwnikami, po czym pyta Sawa, czy ten też przyłączy się do bitwy. Gerrera z chęcią zgadza się na pojedynek i oddaje Klik-Klakowi jajo, po czym biegnie na górę. Sabine pyta o ich dalszy plan, na co Twi'lekanka odpowiada, że muszą zejść w dół. Podczas gdy Rex dosiadł górnego działa statku, Kanan i Ezra odpalają swoje miecze świetne i odbijają nimi wystrzelone z blasterów przeciwników wiązki, a Saw wspiera ich ostrzeliwując swoją własną bronią. Jeden ze szturmowców ląduje na statku, na co Gerrera odpycha go i pokonuje w walce wręcz. Nagle szturmowcy zmieniają strategię i zaczynają zatrzymywać się na szczątkach zwalonych mostów. Przy tym zrzucają na przeciwników detonatory termiczne. Saw zauważa zmianę strategii i pokazuje Jedi leżące na ziemi granaty. Ezra stwierdza, że nie jest to problem i Mocą podrzuca je w górę, dzięki czemu wysadza większą część oddziału. Po chwili do walczących dołącza Sabine, która z użyciem swojego plecaka odrzutowego strąca dwójkę szturmowców ze skał i ostrzeliwuje kolejnych, wspomagając się ładunkami wybuchowymi. Kiedy kończy walkę ląduje na górze statku, wysłuchując zadziwionych jej zdolnościami towarzyszy. W tym czasie Brunson otrzymuje meldunek o niepowodzeniu wysłanego na powierzchnię oddziału. Każe więc ustawić krążownik do boju. Na pokładzie Saw mówi, że nie mogą wiecznie tu czekać, na co Ezra zastanawia się ile jeszcze zostało do dna. Sabine odpowiada, że według Choppera zostało niewiele. Gerrera mówi, że każda sekunda spędzona tutaj to stracony dla nich czas. Ezra stwierdza, że Klik-Klak chce im coś pokazać.

Saw odnajduje pojemniki z gazem.

Po chwili rebelianci lądują na dole i wychodzą z frachtowca. Zaczynają rozglądać się po okolicy i dostrzegają kilka kontenerów. Sabine mówi, że są to imperialne kontenery z gazem bojowym. Rex zaczyna rozumieć, że to okrągłe zbiorniki były narysowanym przez trutnia okręgiem w okręgu. Klik-Klak patrzy smutnie w kierunku nowych towarzyszy. Saw mówi, że faktycznie Geonosis jest domem Klik-Klaka i nie powinni go stąd zabierać. Dodaje, że kontenery będą dowodem dokonanej tu przez Imperium zbrodni, a Geonsjanie zasługują, aby się odrodzić. Klik-Kalk nieśmiało patrzy na Ezrę, na co ten pozwala mu odejść. Truteń odchodzi kilka metrów z jajem i zaczyna odkopywać stertę kamieni. Wchodzi w ukryty w nich tunel i zakrywa wejście, znikając z oczu rebeliantów. Załoga zaczyna zastanawiać się, czy Geonosjan może być więcej. Kapitan krążownika postanawia zmienić strategię i każe ostrzeliwać działami dziobowymi skały przy wejściu do jaskini. Podczas gdy rebelianci podczepiają do statku pojemniki z gazem, Hera wbiega na pokład i zauważa spadające z góry głazy. Zwołuje załogę i odpala statek. Omija lecące w ich stronę skały, wykonując przy tym różnorakie manewry. Sabine zauważa jednak, że statek wrogów jest centralnie nad wylotem, przez co blokuje wyjście. Hera odpowiada, że kapitan statku musi być niedoświadczony i każe odpalić działa jonowe. Mandalorianka odpala torpedy jonowe i wystrzeliwuje je w krążownik. Statek Imperium ku niezadowoleniu dowódcy staje w płomieniach. Hera wykonuje manewr i wymija uszkodzony pojazd, lecz w jego trakcie odpadają zamocowane kontenery z gazem. Po znalezieniu się w bezpiecznym miejscu rebelianci kontaktują się z senatorem Bailem Organą i Junem Sato. Hera opowiada im o misji i mówi, że nie mają kontenerów, a jedynie zdjęcia. Bail mówi, że niestety nie jest to niezbity dowód, lecz może ktoś przejrzy dzięki niemu na oczy. Jon podsumowuje misję i gratuluje im licznych sukcesów, takich jak ocalenie ostatniego trutnia, odnalezienie Sawa i zdobycie generatora. Po zakończeniu rozmowy holograficznej Ezra mówi, że dzięki nim Geonsjanie przeżyją. Saw odpowiada jednak, że dalej nie wiadomo co Imperium chciało zbudować na ich planecie. Kanan odpiera jednak, że nie wiadomo tylko do czasu, bo prędzej czy później wszystko wyjdzie na jaw. Kiedy Saw wychodzi z pomieszczenia Hera dodaje, że nie pochwala kontrowersyjnych metod Sawa, lecz dzięki niemu udało się wykonać misję, a dobrze że ten przy okazji ocalił trutnia.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Aktorzy podkładający głosy

Oryginalni

Linki zewnętrzne

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Ghosts of Geonosis.


Rebelianci Serial telewizyjny - Cykl wydawniczy
Odcinki Klipy przedpremierowe: Duch i maszyna - Bombowe dzieło - Zawiłości - Własność Ezry Bridgera

Sezon pierwszy: 1/2: Iskra rebelii - 3: Droidy w opałach - 4: Lot myśliwcem - 5: Powrót dawnych mistrzów
6: W szeregach wroga - 7: Co kryje mrok - 8: Dzień Imperium - 9: Siły wsparcia - 10: Droga Jedi - 11: Ryzykowna gra
12: Wizja nadziei - 13: Wezwanie - 14: Odsiecz - 15: Galaktyka w ogniu

Sezon drugi: 16/17: Oblężenie Lothal - 18: Zaginieni dowódcy - 19: Szczątki Starej Republiki - 20: Dwóch zawsze ich jest
21: Bracia ze Złamanego Rogu - 22: Skrzydła Mistrzów - 23: Więzy krwi - 24: Atak znienacka - 25: Przyszłość Mocy
26: Dziedzictwo - 27: Księżniczka na Lothal - 28: Obrońcy Concord Dawn - 29: Proroctwo Lasatów - 30: Wezwanie
31: Powrót do domu - 32: Ludzie honoru - 33: Zasłona mroku - 34: Zapomniany droid - 35: Tajemnica bazy Choppera
36/37: Zmierzch padawana

Sezon trzeci: 38/39: Steps Into Shadow - 40: The Holocrons of Fate - 41: The Antilles Extraction - 42: Hera's Heroes
43: The Last Battle - 44: Imperial Supercommandos - 45: Iron Squadron - 46: The Wynkahthu Job - 47: An Inside Man
48: Visions and Voices - 49/50: Ghosts of Geonosis - 51: Warhead - 52: Trials of the Darksaber - 53: Legacy of Mandalore
54: Through Imperial Eyes - 55: Secret Cargo - 56: Double Agent Droid - 57: Twin Suns - 58/59: Zero Hour

Sezon czwarty: 60/61: Heroes of Mandalore - 62/63: In the Name of the Rebellion - 64: The Occupation - 65: Flight of the Defender
66: Kindred - 67: Crawler Commandeers - 68: Rebel Assault - 69: Jedi Night - 70: DUME - 71: Wolves and a Door - 72: A World Between Worlds - 73: A Fool's Hope - 74/75: Family Reunion - and Farewell
Książki i opowiadania Opowiadania: Rebel Bluff

Dla dzieci i młodzieży: Always Bet on Chopper - Art Attack - Battle to the End - Beware the Inquisitor! - Chopper w akcji
Draw Star Wars Rebels - Droidy w tarapatach - Dziennik rebelianta autorstwa Ezry Bridgera - Dołącz do Rebelii!
Ezra and the Pilot - Ezra's Duel with Anger - Ezra's Gamble - Fight the Empire - Gry i zabawy - Hera's Phantom Flight
The Inquisitor's Trap - Kanan's Jedi Training - Na ratunek Wookieem - A New Hero - Notatki Rebeliantów - Pocztówki
Popatrz i znajdź - Prasowanki. Moje projekty - Poznaj rebeliantów - Przygody rebeliantów - Property of Ezra Bridger
Rebels 3D Activity Book - Rebels Story and Activity Book - Rebelianci kontra Imperium - Rebel Power! - Narodziny rebelii
Rocznik - Tom 1 - Sabine - Zapiski rebliantki - Sabine's Art Attack - Storybook Library - Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią
TIE Fighter Trouble - Who Are the Rebels? - Wypychanki - Zadanie: naklejanie! - Zeb kontra szturmowcy - Zeb to the Rescue
The Secret Jedi: The Adventures of Kanan Jarrus - The Rebellion Begins

Servants of the Empire: Edge of the Galaxy - Rebel in the Ranks - Imperial Justice - The Secret Academy
Przewodniki Rebelianci: Ilustrowany przewodnik - Rebels: Epic Battles
Komiksy Komiksy wydane w Star Wars Rebelianci - Kanan
HoloNet News Report: Imperial Registration Program - Report: Wookiee Revolt Quelled on Kashyyyk - Special Report: Lothal Jobless Rates Hit All-time Low - Special Report: Controversial Statue Finally Destroyed - Special Report: Rise in Citizen Reporting Results in Captured Criminals - Special Report: Empire Ensures New Affordable Housing on Lothal - Special Report: Famed Imperial Pilot Moves to Lothal - Special Report: Journalists Across Galaxy Join Press Corps - Breaking News: Unauthorized Mining Operation Halted - Special Report: Community Leaders Discuss Capital City Improvements - Exclusive: Mas Amedda receives Governor Arihnda Pryce for Lothal report
Gry wideo Atak rebeliantów - Recon Missions - Wyprawa Ducha - Taktyka zespołu
Czasopisma Star Wars Rebelianci
Inne Rebelianci: Kalendarz 2015 - LEGO Star Wars: Rebelianci - Nowy świt
Muzyka Season One - Season Two

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!