Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Kinect Star Wars

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Star Wars Kinect)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dooku2.png
Nie bądź taki pewien, mój młody Jedi.

Ten artykuł zawiera treści o niedookreślonej zgodności z chronologią Legend.


Treść tego artykułu pochodzi ze źródeł o niepewnej kanoniczności zgodności z chronologią Legend i może być sprzeczna z innymi źródłami tworzącymi ten porządek.

Kinect Star Wars okladka.jpg
Kinect Star Wars
Wydawca: LucasArts
Producent:
Muzyka: John Williams
Data wydania:
  • 3 kwietnia 2012 (premiera międzynarodowa)
  • 6 kwietnia 2012 (w Polsce)
Gatunek: Zręcznościowa
Ograniczenie wiekowe: 12
Platformy: Xbox 360 (Kinect)
Nośnik: DVD
Czas akcji 32 - 19 BBY
Recenzja na StarGamerKinect Star Wars to tworzona przez LucasArts i Microsoft Game Studios oraz dystrybuowana przez Microsoft gra zręcznościowa, oficjalnie zapowiedziana 14 lipca 2010 roku, podczas targów Electronic Enterntainment Expo. Produkcja ta, przeznaczona na konsolę stacjonarną Xbox 360, wykorzystuje technologię Kinect, która pozwala graczom na wchodzenie w interakcję z programem bez konieczności użycia kontrolera, a więc wyłącznie za pomocą gestów, ruchów ciała i komend głosowych. Gra ukazała się na świecie 3 kwietnia 2012 roku, a w Polsce trzy dni później, 6 kwietnia.

Informacje o grze

W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w rycerzy Jedi żyjących w schyłkowym okresie istnienia Republiki Galaktycznej. Za pomocą odpowiednich gestów, ruchów czy komend użytkownicy mogą kierować postacią, walczyć mieczem świetlnym, przemieszczać obiekty za pomocą Mocy, czy sterować pojazdami takimi jak myśliwce X-wing i ścigacze. W grze znajduje się kilka trybów. Poza trybem fabularnym, w grze przewidziano kilka dodatkowych, nastawionych na krótką rozgrywkę.

Tryby gry

Jedi Destiny

Jedi Destiny: Dark Side Rising to swoista kampania fabularna, którą można ukończyć zarówno samodzielnie, jak i w trybie dwuosobowej kooperacji. Gracz wciela się w jednego z ośmiu dostępnych padawanów i w czasie wojen klonów wykonuje misje na różnych planetach galaktyki - m.in na Bespinie, Kashyyyku, Naboo i Tatooine. Podczas rozgrywki, poza używaniem Mocy i walki mieczem świetlnym, gracz będzie musiał pokonywać "bossów" podczas pojedynków z użytkownikami Mocy, takimi jak choćby Darth Vader. W przypadku rozgrywki dwuosobowej, w zależności od momentu fabularnego gry, gracze albo znajdują się na jednym ekranie i walczą razem, albo ekran zostaje podzielony. Zawsze jednak wykonują tę samą misję.

Podracing

Jest to osobny tryb, w którym za pomocą ruchów rąk przed telewizorem gracz steruje ścigaczem podczas wyścigów. Do wyboru jest kilka planet i torów. Postać gracza ma do dyspozycji niewielkiego latającego droida, który strzelając z blasterów może uprzykrzyć życie przeciwnikom. W opcjach tego trybu gry można ustawić różny poziom pomocy w kierowaniu ścigaczem.

Duels of Fate

Jest to tryb gry polegający na pojedynkach na miecze świetlne na wybranej arenie. Pojedynek składa się z naprzemiennych faz obrony i ataku. W czasie obrony gracze mają za zadanie parowanie ciosów przeciwnika, a w drugiej muszą zadawać obrażenia. Ranić przeciwnika można mieczem świetlnym lub rzucanymi w niego dzięki Mocy przedmiotami.

Rancor Rampage

W tym trybie gry gracz wciela się w rankora i ma za zadanie w określonym czasie dokonać jak największych zniszczeń i nie zostać zabitym. Może zjadać przeciwników, tupać i wywoływać falę uderzeniową czy też taranować budynki.

Galactic Dance Off

W minigrze tanecznej gracz wciela się w tancerza lub tancerkę i ma za zadanie jak najwierniej powtarzać ruchy postaci na ekranie. Punkty są przyznawane za dokładność odwzorowania ruchu. Taniec odbywa się do znanych z popowych kawałków z tekstami zmienionymi tak, by pasowały do świata Gwiezdnych wojen, a wśród miejsc rozgrywki znajdują się m.in. pałac Jabby i Miasto w Chmurach.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Stworzenia

Modele droidów

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Broń i technologia

Różne

Logotyp gry.

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!