Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo krwi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Dziedzictwo Mocy II:
Braterstwo krwi
Legacy of the Force II: Bloodlines
Autor/rzy: Karen Traviss
Ilustracja na okładce: Jason Felix
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Del Rey
29 sierpnia 2006
Wydanie polskie: Wydawnictwo Amber
19 listopada 2007
Przekład: Andrzej Syrzycki
Typ publikacji: Powieść
Seria/Cykl: Dziedzictwo Mocy
Tom/Część: 2 z 9
Poprzedni/a: Dziedzictwo Mocy I: Zdrada
Następny/a: Dziedzictwo Mocy III: Nawałnica
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Dziedzictwa
Czas akcji: 40 ABY


Dziedzictwo Mocy II: Braterstwo krwi (Legacy of the Force II: Bloodlines) to druga część serii Dziedzictwo Mocy. Powieść autorstwa Karen Traviss, została wydana w USA, nakładem wydawnictwa Del Rey, 29 sierpnia 2006. W Polsce ukazała się 19 listopada 2007 dzięki wydawnictwu Amber. Jej akcja toczy się w 40 ABY.

Opis książki

Wybucha wojna między Galaktycznym Sojuszem a Korelią. Jacen Solo kroczy szlakiem wiodącym na Ciemną Stronę Mocy, a jego ostatnie wątpliwości rozprasza nowy mentor. Han i Leia z przerażeniem obserwują, jak ich syn staje się wrogiem i wybiera drogę, którą poszedł kiedyś jego przodek – Darth Vader...

Streszczenie fabuły

W dniach gdy Sojusz Galaktyczny będzie musiał stawić czoła wielu miejscowym rebeliom, nad galaktyką po raz kolejny zawiśnie groźba wojny domowej. Wojny, która podzieli rodziny Skywalkerów i Solo. Koreliańskie korzenie Hana oraz poświęcenie Zakonowi Jedi Luke'a, wbiją klin pomiędzy rodzinami. Jacen i Jaina, jako żołnierze Sojuszu, będą uczestniczyć w kampanii przeciwko powstańcom, a Luke i Mara będą niezdolni do bronienia swego syna, Bena, przed wojenną zawieruchą. Pogoń za nieznanym zamachowcem wyciągnie natomiast przerażające nazwisko z przeszłości - Boba Fett. W nowym galaktycznym porządku, dawni przyjaciele staną się wrogami, a wrogowie nieoczekiwanymi sprzymierzeńcami.[1]

Streszczenie

W układzie Atzerri, Boba Fett na zlecenie Koalicji Kupców ściga H'buka, udziałowca Kuat Drive Yards i handlarza błyszczostymem. Ofiara prosi łowcę nagród, by darował mu życie w zamian za podwojoną kwotę za jego głowę. Fett kierując się swoimi zasadami, odmawia. Łowca chwyta H'buka za pomocą promienia ściągającego i dostarcza go do swoich zleceniodawców. Po otrzymaniu drugiej raty honorarium, odlatuje na Kamino, by tam spotkać się ze swoim lekarzem. Fett źle się czuje. Rozmyśla o swojej córce Ailyn oraz o tym jak uniknąć zbliżającej się śmierci.

W budynku Senatu Sojuszu Galaktycznego, Ben Skywalker i Jacen Solo oczekują na spotkanie z Calem Omasem. Jedi rozmawiają o wydarzeniach na stacji Centerpoint. Ben jest dumny z kuzyna, który cieszy się dużą sławą, z drugiej strony jest niezadowolony, że jego udział w operacji nie został zauważony. W końcu Jedi mogą spotkać z przywódcą Sojuszu. Jacen proponuje Omasowi szybkie działanie, które miałoby na celu ustabilizowanie galaktyki. Swoją prośbę podpiera przeczuciem w Mocy. Omas jednak odmawia. Solo i Skywalker po usłyszeniu odmowy opuszczają gabinet przywódcy i rozpoczynają rozmowę na temat przyszłej wojny. Jacen mówi Benowi, że prawdopodobnie nawiążą sojusz z panią admirał Cha Niathal.

Boba Fett.

Tymczasem na Kamino, Boba Fett rozmawia z doktorem Beluinem i Koa Ne. Lekarz mówi łowcy nagród, że czeka go jeszcze maksymalnie dwa lata życia. Fett żąda od niego, by wyjawił mu sposób na odwleczenie zbliżającej się śmierci. Baluine mówi mu, że w tym mogą pomóc mu tylko Kaminoanie. Boba wyprasza doktora i pyta Koa Ne o dokumentację dotyczącą klonów. Minister odpowiada mu, że dokumenty, których potrzebuje posiadają Taun We i Ko Sai. Ta pierwsza odleciała z Kamino trzy tygodnie temu, a po drugiej ślad zaginął. Łowca nagród postanawia podjąć poszukiwania Taun We i odzyskać od niej niezbędne dokumenty. Mówi Koan Ne, że za to zlecenie chce trzy miliony kredytów. Minister nie zgadza się na to i proponuje łowcy tylko milion. Po bezowocnych próbach przekonania Fetta, Koa Ne zgadza się na dwa miliony, jednak Boba pozostaje nieugięty. Wkrótce łowca odchodzi na pokład Slave I i rozpoczyna poszukiwania.

Han i Leia Solo potajemnie pojawiają się w Koronecie na Korelii. Han jest zdenerwowany, że musi przybywać do własnej ojczyzny potajemnie. Martwi go też, że brany jest przez swoich rodaków za pachołka na usługach Sojuszu. Leia prosi męża, by zachował spokój, a gdy przybędą do ich nowego mieszkania, skontaktował się z Jacenem. Solo postanawiają dotrzeć do swojego lokum osobno. Po jakimś czasie docierają do mieszkania, które standardem odbiega od tego pozostawionego na Coruscant. Tuż przed wejściem Leia wyczuwa anomalię w Mocy. Jedi sprawdza drzwi i dochodzi do wniosku, że ktoś złożył im wizytę. Po wejściu do środka, Solo znajdują na podłodze wiadomość od niejakiego Gejjena, który informuje ich o wyznaczeniu za ich głowy nagrody przez Thrackana Sal-Solo. Gejjen w wiadomości prosi, by były przemytnik się z nim spotkał. Han z niepokojem odkrywa, że nie zna człowieka o nazwisku Gejjen i że jego kuzyn po raz pierwszy jawnie chce się go pozbyć.

Luke Skywalker kolejny raz śni o tajemniczym mężczyźnie, który może być zagrożeniem dla galaktyki. Gdy jest o krok od zdjęcia mu kaptura, budzi się. Po cichu, by nie obudzić Mary, wychodzi do kuchni. W niedługim czasie żona dołącza do niego. Mara postanawia napić się z mężem kafeiny, po czym rozpoczyna rozmowę. Luke mówi jej, że chciałby, aby Ben miał innego nauczyciela niż Jacen. Argumentuje to tym, że młody Solo studiował różne aspekty Mocy oraz tym, że ostatnimi czasy wyczuwał zagrożenie, któremu Jacen może zostać poddany. Mara odpowiada mężowi, że młody Solo jest najlepszym z możliwych nauczycieli dla ich syna. Dodaje też, że to właśnie Jacen otworzył Bena na Moc. Po tych słowach, Mara wraca do sypialni. Mistrz Jedi natomiast postanawia medytować nad tajemniczym mężczyzną, który przyniesie cierpienie galaktyce.

W swoim apartamencie Jacen Solo rozmyśla o swojej rodzinie. Tęskni za Tenel Ka i Allaną. Dochodzi do wniosku, że jego córka ma już cztery lata i że dorasta bez ojca. Rozmyśla też nad wyborem ścieżki Sithów. Marzy o krótkiej rozmowie ze swoim zmarłym dziadkiem, Anakinem Skywalkerem, który niemal doprowadził do zagłady galaktyki. Solo dochodzi do wniosku, że gdyby miał wybierać między spotkaniem z bliskimi, a rozmową z przodkiem, wybrałby to drugie. Chwilę potem Jacen udaje się do gmachu Senatu, by spotkać się z admirał Niathal. W oczekiwaniu na pojawienie się Kalamarianki, rozmyśla o Lumiyi. Zastanawia się czy poglądy kobiety są właściwe oraz czy powiedzieć o niej wujkowi Luke'owi. W końcu admirał Niathal opuszcza swoje biuro. Solo proponuje jej rozmowę po za ścianami gmachu. Po opuszczeniu budynku człowiek i Kalamarianka udają się do klubu Cayan. W drodze do lokalu, w powietrznej taksówce, rozmawiają o operacji na stacji Centerpoint. Nieoczekiwanie Jacen wyczuwa zagrożenie. Jedi chroni panią admirał własnym ciałem, a taksówkę bąblem Mocy. Następuje wybuch. Po opadnięciu szczątków, Cha postanawia powrócić do Senatu i porozmawiać ze swoim senatorem. Solo godzi się na to, a w myślach dochodzi do wniosku, że za zamachem stoją korelianie.

Tymczasem w apartamencie Skywalkerów, Mara Jade wyczuwa zniknięcie Jacena w Mocy. Zaniepokojona mówi o tym mężowi. Mistrzowie Jedi sprawdzają najpierw czy nic nie stało się Benowi, a następnie włączają wiadomości. Dowiadują się z nich o zamachu w dzielnicy hoteli. Skywalkerowie postanawiają udać się do gmachu Senatu, by porozmawiać z przywódcą Omasem. Jedi ruszają w podróż pieszo. Po drodze wypytują mieszkańców o to, co się stało. Nikt nie rozpoznaje mistrzów, a dodatkowo wszyscy uważają, że zamach to sprawka Korelii. Gdy Luke i Mara docierają do Senatu dowiadują się, że Omas udał się do centrum strategicznego, by rozpocząć śledztwo. Jedi udają się tam jego śladem. Na miejscu są świadkami zebrania wszystkich służb publicznych. Po przywitaniu z Calem Omasem, dowiadują się od kapitana Lona Shevu, że wybuch nastąpił w hotelu Elita, gdy zamachowiec próbował nastawić czas pozostały do eksplozji. W między czasie pojawił się Jacen. Wtedy Omas nie chcąc przeszkadzać kapitanowi Shevu w jego śledztwie, prosi Jedi, by udali się razem z nim do innego pomieszczenia. Cal chce wiedzieć jak przekazać ludziom, że ponad setka osób, które zginęły w zamachu to pierwsze ofiary wojny.

Na Taris zjawia się Boba Fett. Łowca przemierzając ulice górnego miasta rozmyśla na temat przeszłości planety i wojen w galaktyce. Dochodzi do wniosku, że praktycznie każda wojna odbyła się między siłami Jedi i Sithów. Wspomina też swoje przygody na częściowo zniszczonej planecie. W końcu Fett dociera do hotelu Horyzont. Tam spotyka się z Mandalorianinem, Goranem Beviinem. Podwładny mówi mu, że przez pośrednika dostał od Thrackana Sal-Solo zlecenie na rodzinę Solo. Boba jest zdziwiony, że przywódca Korelii nie zwrócił się z tym zadaniem do niego, lecz nie przejawia większego zainteresowania. Chwilę potem Goran mówi, że córka Boby, Ailyn, interesuje się tą pracą. Fett w głębi serca jest szczęśliwy, że jego córka żyje. Beviin mówi Mandalorowi, że Vel zmieniła nazwisko, lecz wciąż porusza się w zbroi ojca i jego statku. Po chwili rozmowy Fett zmienia temat. Łowca pyta podwładnego o Ko Sai. Mężczyzna odpowiada mu, że badaczka zaginęła przed wielu laty i że prawdopodobnie przeszła na stronę Separatystów. Mówi też, że inna plotka głosi, że wróciła na ojczystą Kamino w kawałkach. Fett słysząc to zaczyna się zastanawiać, czym Ko Sai zasłużyła sobie na poćwiartowanie. Spotkanie dobiega końca. Boba idzie ulicami górnego miasta w stronę swojego apartamentu, lecz po chwili postanawia wstąpić do kantoru. Tam przegląda dokumentację firm medycznych i postanawia bliżej się przyjrzeć kilku z nich. Dodatkowo kupuje pięćdziesiąt tysięcy aukcji spółki SteriPac. Po opuszczeniu lokalu udaje się w stronę mieszkania. Po chwili zauważa, że śledzi go pewna dziewczyna. Gdy kobieta zbytnio się zbliża, Fett odwraca się do niej i pyta, czego chce. Dziewczyna pokazuje mu klejnot zwany Ognistym sercem, który przed laty Boba dał swojej żonie Sintas Vel. Na pytanie skąd trafił on w ręce dziewczyny, ta odpowiada, że dostała go od zabójcy Sintas. Dodaje też, że Ailyn Vel jest jej winna nagrodę, a ona wie, gdzie ją znaleźć.

W kawiarni Carda Han Solo oczekuje na spotkanie z Gejjenem. Były przemytnik ogląda razem z resztą bywalców lokalu wiadomości, z których dowiaduje się o zamachu na Coruscant. Korelianie są oburzeni, że Sojusz obwinia ich za atak na cywilów, twierdzą, że to nie ich metody walki. Nagle pojawia się, Gejjen, a zaraz za nim Leia. Dur proponuje zmianę lokalu na znak jego uczciwości. Gdy zmiana miejsca spotkania dochodzi do skutku, Gejjen ostrzega Solo przed Thrackanem, który wydał rozkaz aresztowania ich całej rodziny oraz potajemnego morderstwa. Dur proponuje Hanowi dokonanie zamachu stanu i objęcie stanowiska kuzyna. Solo odmawia. Po chwili Gejjen mówi, że jeżeli odkryje, kto ma zabić Solo to przekaże im tą informację. Po jakimś czasie spotkanie się kończy, a Han i Leia osobno docierają do swojego mieszkania, gdzie zastanawiają się nad swoją przyszłością.

Nieznajoma przedstawia się Fettowi jako Mirta Gev. Boba przyglądając się ubiorowi dziewczyny pyta ją czy jest łowczynią nagród. Mirta potwierdza jego słowa i pyta Fetta czy chce coś wiedzieć o śmierci swojej żony. Łowca zaprzecza i wypytuje pobieżnie o Ailyn. Po trwającej jakiś czas rozmowie, Gev proponuje mu, że wskaże lokalizację Vel za pięć tysięcy kredytów. Fett bez wahania się na to zgadza. Oboje łowcy udają się na pokład Slave I.

W sali obrad Rady Bezpieczeństwa i Wywiadu, Cal Omas proponuje Marze Skywalker, by stanęła na czele oddziałów tajnej policji. Mistrzyni Jedi się waha i obiecuje się zastanowić. W rzeczywistości jednak nie jest zainteresowana tym stanowiskiem. Gdy Skywalkerowie odchodzą, Jacen Solo pyta przywódcę o możliwość ataku na gwiezdne stocznie Korelii, Cal obiecuje porozmawiać w tej sprawie z admirałem Pellaeonem. Gdy Solo słyszy satysfakcjonującą go odpowiedź, udaje się do świątyni Jedi, by tam w sali Rady Jedi zbadać przeszłość. Jacen wybiera się w czasy, w których jego dziadek podejmował decyzję o przejściu na Ciemną stronę Mocy. Rycerz Jedi dostrzega u siebie podobieństwo do Skywalkera, jednak zauważa też, że jego dziadek stał się Sithem ze względu na swoją miłość do żony, Padmé Amidali. Odkrywając to zakończył badanie przeszłości. Twierdząc, że jego pobudki są bardziej szlachetne. Jacen udaje się do Sali Tysiąca Fontann i rozpoczyna medytację. Wzywa w niej Lumiyę, by przybyła na Coruscant i odpowiedziała na jego pytania.

W tym samym czasie, Ben, zgodnie z poleceniem Jacena, przybywa do Koreliańskiego Sanktuarium. Jeden z mężczyzn stojących przed budynkiem zgadza się go oprowadzić, gdy dowiaduje się, że chłopak jest po części Korelianinem. W środku Ben ogląda diamenty zrobione ze zwłok Korelian. Chwilę potem pojawia się blond włosy chłopak. Przedstawia się jako Barit Saiy i rozpoczyna ze Skywalkerem rozmowę. Ben wypytuje go o nastroje Korelian i czy zamierzają wrócić na swoją ojczystą planetę, by dołączyć do armii. Barit odpowiada, że jego lud jest wściekły, a potrzeby odlotu z Coruscant nie widzi gdyż walczyć może równie dobrze tutaj. Słysząc te słowa Ben obiecuje sobie w duchu, że nie pozwoli, aby wyleciały mu z pamięci.

Han Solo zmierza na lądowisko, by dokonać na Millennium Falconie niezbędnych napraw. Po wejściu na pokład oddaje się pracy, przy czym "rozmawia" ze statkiem. W pewnej chwili ktoś mu odpowiada. Solo natychmiast chowa się i tym samym unika posłanego w jego stronę strzału. Ze swej kryjówki nie widzi napastnika, lecz po dokładnej obserwacji gry światła i cieni, lokalizuje wroga i oddaje strzał. Nieoczekiwanie trafia, lecz wróg wciąż żyje. Nagle pojawia się Leia i zabija przeciwnika. Han po wyjściu z kryjówki stwierdza, że muszą wrócić na Coruscant.

Jacen Solo w towarzystwie swojego ucznia, Bena, oczekuje na spotkanie z Lumiyą. Mówi Skywalkerowi, że Shira pomoże im przeanalizować zagrożenie ze strony Korelii. W niedługim czasie zjawia się oczekiwana kobieta. Jacen cieszy się, że Lumiya potrafiła się zmienić, by zmylić jego ucznia. Po krótkim przywitaniu, Solo proponuje, by ich rozmowę przeprowadzić w świątynia Jedi. Na te słowa Ben mówi kuzynowi, że umówił się z admirał Niathal na zwiedzanie Centrum Operacyjnego Floty. Solo pozwala mu na to spotkanie, a gdy Ben odchodzi, rozpoczyna rozmowę z Lumiyą. Po chwili rzeczywiście proponuje przejście do świątyni, chce, bowiem ujawnić jej zamiary. W budynku Solo pokazuje Lumiyi wszystkie pomieszczenia dostępne dla gości. Aranżuje również spotkanie z Luke'iem, by zobaczyć reakcję jego towarzyszki. Po zakończeniu tego krótkiego spotkania, Lumiya postanawia odejść. Jacen odprowadza ją wzrokiem i z niepokojem odkrywa poprzez Moc, że jego matka jest w niebezpieczeństwie.

Ben nie okłamał kuzyna, rzeczywiście zwiedził Centrum Operacyjne Floty, lecz nie zajęło mu to tak wiele czasu. Chłopak chcąc wykorzystać wolną chwilę, udaje się do dzielnicy koreliańskiej, by poznać mieszkających na Coruscant Korelian. Podczas zwiedzania dowiaduje się, że część wodociągów zostało skażonych. Chłopak postanawia wrócić do dzielnicy senackiej. Zastaje tam manifestację przed ambasadą Korelii. Wściekły tłum zostaje potraktowany gazem łzawiącym przez funkcjonariuszy CSB, lecz nie rozchodzi się do domów. Ben upada i niemal zostaje rozdeptany przez zgromadzonych. Od śmierci ratuje go jeden z policjantów. Nagle Ben zauważa Barita Saiya. Chłopak mierzy do jego wybawcy z blastera. Ben błyskawicznie wyjmuje miecz świetlny i odbija strzał z broni. Skywalker widzi jak jego znajomy ucieka, policjantowi zaś, mówi, że w jego stronę leciał jakiś kamień, a on zdołał go odbić. Funkcjonariusz dziękuje mu za uratowanie zdrowia i proponuje, że odprowadzi go do świątyni Jedi. Chłopak jednak odmawia mówiąc mu, że wkrótce zjawi się tu jego mistrz. Gdy policjant odchodzi Ben próbuje wezwać Jacena, lecz bezskutecznie.

Mimo, że Ben od dłuższego czasu starał się skontaktować z Jacenem, rycerz Jedi mu nie odpowiedział. Młody Solo wyczuł, że jego rodzice są zagrożeni. Po wysłaniu myśli do matki dowiaduje się, że kadłub Falcona ulega rozszczelnieniu. Młody Solo wspiera Mocą swoją matkę, aby miała siłę utrzymać frachtowiec w całości. Gdy Jacen odczuwa wielką ulgę dochodzi do wniosku, że rodzicom udało się bezpiecznie wylądować. Rycerz natychmiast kontaktuje się z bliskimi i prosi, by zaczekali na niego w miejscu lądowania.

Boba Fett po wcześniejszych przygotowaniach wyrusza wraz z Mirtą na Roonadana. Podczas lotu sprawdza, co robi jego towarzyszka. Dochodzi do wniosku, że dziewczyna jest bardzo odważna. Po wylądowaniu na powierzchni Roonadana, nakazuje jej pozostanie na statku. Po przejściu odprawy, w której zdradził, że szuka posady ochroniarza firmy medycznej, udaje się do sklepu odzieżowego. Tam kupuje czarną tunikę i duży worek. Po przymiarkach, Fett rozkłada na części swój plecak rakietowy i wkłada go, razem z hełmem do worka. Tym samym po raz pierwszy w dorosłym życiu wychodzi na dwór bez swojego hełmu.

Po lądowaniu małżeństwo Solo zgodnie z prośbą syna pozostają przy Falconie. Nie mija dużo czasu, a pojawia się Jacen. Młody Solo ściska rodziców i rozpoczyna z nimi rozmowę. Nieoczekiwanie pojawia się Jaina razem z R2-D2. Robot od razu zabiera się do sprawdzania stanu technicznego Falcona, a Jaina chłodno wita rodziców. Han zarzuca jej, że jest pachołkiem na usługach Sojuszu. Dziewczyna nie chcąc kłócić się z rodziną, odchodzi. Jacen proponuje rodzicom tymczasowy dach nad głową. Solo zgadzają się na jego propozycję.

Mara Jade Skywalker.

Tymczasem małżeństwo Skywalkerów oczekuje przed mieszkaniem Bena, na jego powrót. Po krótkiej chłopak się zjawia, lecz w złej kondycji. Tłumaczy się rodzicom gazem łzawiącym, po czym zaprasza ich do środka. W czasie, gdy Ben się odświeża, przychodzi Jacen z rodzicami. Powstaje niezręczna sytuacja i już po krótkiej chwili wybucha kłótnia między Luke'iem i Hanem. Mara chcąc nie mieszać reszty rodziny w ich sprzeczkę proponuje przeniesienie spotkania do kuchni. Gdy Han wychodzi z mieszkania Jacena i Bena, Luke rozpoczyna rozmowę z Jacenem. Mistrz Jedi wyczuwa od chłopaka nutkę znajomych perfum. Po chwili zastanowienia dochodzi do wniosku, że powróciła Lumiya i to ona jest tą tajemniczą postacią z jego snów, nie mężczyzna, lecz ona, Lumiya. Jacen zauważa, że wujek Luke nagle sposępniał. Skywalker jednak postanawia nie zdradzać mu swojego odkrycia.

W swoim gabinecie Cal Omas udziela wywiadu, w którym zapewnia, że woda na Coruscant jest już zdatna do picia. Odpowiadając na pytania mówi też, że rząd walczy z zaistniałym zagrożeniem na ile mu pozwala prawo. Przywódca nie wyklucza też możliwości zastosowania poważniejszych działań, w razie konieczności. Do mężczyzn dołącza senator G'vli G'Sil. Cal porusza temat tajnej policji, której przewodniczenia odmówiła Mara Skywalker. Przywódca Sojuszu proponuje to stanowisko Jacenowi. Młody Solo miałby wstąpić do wojska w stopniu pułkownika i skompletować zespół lojalnych mu ludzi. Jacen godzi się na te warunki i przy poparciu G'Sila oraz Omasa rozpoczyna wykonywanie powierzonego mu zadania.

Boba Fett przemierza ulice Varlo. Po konsultacji z pewnym pilotem udaje się na ulicę, która podobno jest najlepszym domem dla naukowców. Łowca nagród po obejrzeniu okolicy, postanawia odwiedzić jedną z licznych tu kawiarni. Jako, że nie ma hełmu, zamawia koreliańskie piwo i rozpoczyna rozmowę z barmanem. Boba wypytuje o Kaminoan, a ku jego zdziwieniu tutejsi bywalcy słyszeli, co nieco o tych istotach. Mężczyźni mówią, Fettowi, że Kaminoanie prawdopodobnie są zatrudnieni w spółce Arkanian Micro. Łowca dopija piwo i opuszcza budynek kawiarni. Mimo, że trafił na złą planetę, jest zadowolony, że trafił na ślad Kaminoan. Fett postanawia nabyć sześć nieruchomości w tej ekskluzywnej dzielnicy, ze względu na rosnące ceny nieruchomości, po czym odchodzi na swój statek. Na pokładzie, mówi Mircie, że ich kolejnym celem jest sektor Parmel i planeta Vohai. Boba zaprasza swoją towarzyszkę do kabiny pilota i postanawia ponownie ściągnąć hełm. Gdy dziewczyna zauważa, że łowca jest klonem, opowiada mu, że w niedalekiej przeszłości widziała jednego z nich. Fett nie chce w to uwierzyć ze względu na krótką długość życia klonów. Po chwili, w myślach, postanawia odnaleźć swoich żyjących braci.

Gdy admirał Pellaeon dowiedział się o powołaniu do życia Straży Sojuszu Galaktycznego, postanowił ustąpić ze stanowiska naczelnego dowódcy wojsk. Na jego miejsce powołano admirał Cha Niathal. Zmiana przywódcy wojsk stała się przyczyną spotkania Rady Jedi z Kalamarianką. Na zewnątrz jej gabinetu Jacen Solo i Lumiya oczekują, aż zebranie się skończy. Dowódca Straży Sojuszu, prosi swoją mentorkę, by była rozsądna, gdy członkowie Rady Jedi opuszczą gabinet pani admirał. Gdy to następuje i Jedi odchodzą, Jacen zaprasza Lumiyę do gabinetu Niathal i mówi jej, że Kalamarianka w przeciągu roku zastąpi Cala Omasa na stanowisku przywódcy Sojuszu.

Ben Skywalker przemierza ulicę dzielnicy koreliańskiej w poszukiwaniu Barita Saiya. Padawan chce wiedzieć, dlaczego jego nowy znajomy próbował zabić policjanta CSB. Po uzyskaniu informacji o miejscu zamieszkania Barita, Ben udaje się do jego domu. Gdy niedoszły zamachowiec wychodzi mu na spotkanie, Skywalker pyta go, czym zawinili mu Coruscanie. Korelianin odpowiada mu, że choć nie została wypowiedziana wojna, jego lud uważa mieszkańców Coruscant za wrogów. Rozmowa nie może być kontynuowana, gdyż Barit musi wracać do domu.

O czwartej nad ranem, Jacen Solo, Ben Skywalker oraz 967. Oddział Komandosów udają się do miasteczka Jabi w dzielnicy koreliańskiej. Celem operacji jest odnalezienie potencjalnego zagrożenia. Większości mieszkańców nie stawia oporu i sam poddaje się kontroli tożsamości i mienia. Niektórzy jednak sprzeciwiają się działaniom SGS. Jedi oraz żołnierze zmuszeni są do przejęcia ich mieszkań siłom. Dowódców niepokoi, że w ciągu kilku minut znajdą się w wiadomościach HoloNetu, lecz w końcu dochodzą do wniosku, że na Coruscant nie da się tego uniknąć.

Tymczasem Leia i Han Solo na pokładzie nowo nabytego statku, przygotowują się do odlotu na Korelię. Gdy Han sprawdza wszystkie wskaźniki, Leia wzywa go na rufę. Jedi pokazuje mu wiadomości w HoloNecie. Solo z przerażeniem i wściekłością oglądają jak ich syn i Ben Skywalker, biorą udział w obławie miasteczka Jabi. Han decyduje się na natychmiastowy odlot z Coruscant. Mówi C-3PO, by przyleciał do nich, na Korelię, gdy Falcon będzie zdolny do użytkowania.

Na planecie Vohai, Boba Fett obserwuje budynek spółki Arkanian Micro. Łowca chce dokładnie przeanalizować rozmieszczenie pomieszczeń w budynku oraz stanowiska straży. Zastanawia się, w którym miejscu, Taun We mogłaby zrobić swój gabinet. Mimo propozycji pomocy ze strony Mirty, postanawia pracować sam. Fett z zadowoleniem stwierdza, że ochrona budynku nie należy do najlepszych, po czym przystępuje do działania.

W kwaterze głównej Straży Sojuszu Galaktycznego, Jacen Solo spotyka Marę Skywalker. Mistrzyni Jedi mówi, że przez zamieszanie, jakie wywołał, odbywa się teraz nadzwyczajne spotkanie Rady Jedi. Jacen w myślach stwierdza, że nie chciał drażnić Rady, lecz teraz jest to bez znaczenia. Solo pyta byłą Rękę Imperatora, dlaczego odrzuciła proponowane jej stanowisko. Skywalker odpowiada, że wiedziała, że to będzie brudna robota. Mara chce też wiedzieć, co się dzieje z Benem. Jacen zaprasza ją do kwatery żołnierzy, gdzie mara chwilę rozmawia z synem. Mistrzyni Jedi po zaspokojeniu matczynej ciekawości, pyta Jacena o jego sprawy sercowe. Gdy rycerz Jedi potwierdza, że w jego życiu są obecne bliskie mu osoby, Mara mówi mu, że w razie problemów, może na nią liczyć, po czym odchodzi.

Solo zjawiają się w mieszkaniu Dura Gejjena. Polityk nie cieszy się na ich widok, lecz wpuszcza ich do siebie. Zebrani rozmawiają o sytuacji na Korelii. Dur mówi przybyłym, że Thrackan Sal-Solo ma coraz więcej przeciwników, lecz mimo problemów politycznych, wciąż zamierza zabić rodzinę Solo. Goście pytają Gejjena czy jeśli przywódca zostanie wyeliminowany to czy partia Dura dałaby radę utworzyć tymczasowy rząd. Polityk potwierdza ich słowa. Słysząc to Solo żegnają się z Gejjenem i obiecują być w kontakcie. Leia i Han postanawiają kupić jakieś mieszkanie. Razem z wielkim tłumem imigrantów z Coruscant, stoją w kolejce do nabycia nieruchomości. Gdy są już blisko biurka urzędniczki, słyszą jak rodacy Hana narzekają na działania Jacena.

W sali obrad Senatu toczy się rozmowa, w której senator Korelii, Charr wyraża swe oburzenie dotyczące działań SGS. Cal Omas mówi mu, że wewnętrzne sprawy Coruscant są jego własną sprawą i nie musi jej konsultować z Senatem. Po zakończeniu obrad Jacen Solo, admirał Niathal i senator G'Sil udają się do gabinetu przywódcy. Tam dochodzi do kłótni między Omasem, a Niathal. Kalamarianka już nie kryje swojej żądzy władzy. Omas nie chcąc zhańbić się przed senatorem wymawia się pilną rozmową z ambasadorem Korelii. Gdy również senator G'Sil odchodzi, do swych spraw, Jacen Solo i Cha Niathal przedstawiają sobie, jakie każde z nich posiada ambicje.

Boba Fett obserwuje budynki spółki Arkanian Micro. Łowca nagród stara się odnaleźć słaby punkt w ogrodzeniu ośrodka i udaje mu się to. Boba montuje urządzenie zakłócające wykrywanie intruzów, po czym przenika na teren ośrodka. Z dachu budynku, sprawdza rozmieszczenie pomieszczeń oraz osoby znajdujące się w nich. Dzięki urządzeniu wychwytującemu dźwięki, odbiera głos Taun We. Łowca przystępuje do działania. Fett dostaje się do budynku, a po chwili do gabinetu Kaminoanki. Boba mówi badaczce o swojej chorobie i żąda wyników jej badań. Taun We mówi mu, że nie może mu ich dać, co powoduje włamanie się do głównego komputera przez Fetta i skopiowanie danych. Łowca po zakończeniu komputerowej grabieży, pyta Taun We o Ko Sai. Badaczka opowiada mu historię śmierci swojej koleżanki, tym samym naprowadzając, Fetta na ślad podopiecznych Kala Skiraty, którzy mogli skorzystać z wyników badań Ko Sai. Kaminoanka pyta Bobę, co się stanie z jego dziedzictwem, gdy ten umrze. Mówi też, że ten problem miał także Jango. Fett mówi wymijająco, że może nie sprzeda wyników jej badań, po czym odchodzi. Po powrocie na statek pyta Mirtę, gdzie widziała wspomnianego wcześniej klona. Dziewczyna odpowiada mu, że było to na Coruscant. Słysząc to, Fett pyta o swoją córkę. Gdy i ta okazuje się przebywać na Coruscant, łowca obiera kurs na stolicę galaktyki. Nieoczekiwanie pojawia się wiadomość od Thrackana Sal-Solo.

W przestrzeni Centaksa 2, Luke Skywalker i Jaina Solo ćwiczą na myśliwcach. Mistrz Jedi dochodzi do wniosku, że jego siostrzenica jest bardzo szybka, a jemu samemu brak pewności siebie. Luke proponuje zakończenie ćwiczeń, po czym ląduje w hangarze. Skywalker chce porozmawiać z Jainą, w tym celu udają się do mesy. Na miejscu są świadkami oglądania wiadomości przez podwładnych Jainy. Gdy jeden z kapitanów porównuje Jacena do Dartha Vadera, młoda Solo używa na nim pchnięcia Mocy. Zaraz jednak sytuacja się stabilizuje i wszyscy sobie wybaczają. Luke i Jaina rozmawiają o Jacenie. Oboje dochodzą do wniosku, że młody Solo jest złym nauczycielem dla Bena oraz, że otacza się coraz większym mrokiem.

Tymczasem na dolnych poziomach Coruscant, 967. Oddział Komandosów przygotowuje się do nowej akcji. Ben z kilkoma drużynami, ma dokonać obławy apartamentowca, w którym schroniła się czwórka przestępców. Akcję ma ubezpieczać Jacen z drugiej strony budynku. Operacja trwa bez większych problemów, jednak zdarzają się przypadki stawiania oporu. W konsekwencji całe zadanie można zaliczyć do udanych, gdyż cała czwórka podejrzanych zostaje unieszkodliwiona. Gdy Ben spotyka się ze swoim mentorem, ten pyta go o wspomnianą kiedyś sprawę podejrzanego. Młody Skywalker wyjawia, że chodzi o rodzinę Barita Saiya.

Gdy Jacen Solo dowiaduje się o pracach, które mają na celu ponowne uruchomienie stacji Centerpoint, postanawia udać się do Cala Omasa. W drodze do przywódcy spotyka admirał Niathal i razem z nią składa mu wizytę. Kalamarianka mówi Omasowi, że planuje odwołanie ćwiczeń dwóch flot i rozpoczęcie blokady Korelii. Omas odpowiada jej że musi uzyskać na to zgodę Senatu. Niathal mówi mu, że w czasie procedur w Senacie ona przygotuje swoje siły. Kalamarianka i Solo opuszczają Omasa, po czym udają się do gabinetu Cha. Tam Niathal odwołuje ćwiczenia floty i na prośbę Jacena czyni go dowódcą eskadry, którą do tej pory dowodziła Jaina. Kalamarianka oznajmia, że rozpoczęła się wojna.

Boba Fett zmienia kurs. Łowca nagród otrzymał od Thrackana Sal-Solo propozycję obrony stacji Centerpoint. Boba kontaktuje się z Goranem Beviinem, by ten zwołał Mandaloriańskich komandosów. Podwładny odpowiada Fettowi, że w ciągu dwóch dni jest w stanie zwołać sześciu wojowników, ze względu na czas zbiorów. Fett godzi się na to. Zaraz po zakończeniu rozmowy Mirta wypomina mu jak mało wie o własnym narodzie i jak kiepski jest z niego przywódca. Boba zastanawia się nad jej słowami i nad nieuchronnym spotkaniem z córką.

W świątynia Jedi odbywa się zebranie Rady. Luke Skywalker przedstawia swoją opinię dotyczącą konfliktu z Korelią. Wielki Mistrz mówi, że wszelkie działania dyplomatyczne już na nic się nie zdadzą. Członkowie Rady zastanawiają się jaką rolę odegra zakon Jedi w nadchodzącej wojnie. W końcu tematem rozmów staje się Jacen Solo. Mistrzowie stwierdzają, że dzieje się z nim coś złego. Ku ich zdziwieniu potwierdza to sam Luke. Skywalker mówi, że będzie się starał odwlec swojego syna od młodego Solo. Tymczasem mistrz Durron proponuje, by uczynić Jacena mistrzem. Luke obiecuje się nad tym zastanowić, po czym kończy obrady. Po wyjściu z świątyni, w powietrznej taksówce, Skywalkerowie rozmawiają na temat Jacena. Gdy ich kłótnia dochodzi do punktu wyjściowego, Luke mówi żonie, że jest pewien powrotu Lumiyi.

W przestrzeni Korelii flota Sojuszu Galaktycznego oczekuje na rozbrojenie się planety. Mimo próśb, Korelia tego nie czyni, więc admirał Niathal rozkazuje rozpocząć blokadę. Dowódcy wiedzą, że Korelia to jedna z najczęściej odwiedzanych planet, więc pierwszej interwencji spodziewają się bardzo szybko. Jacen Solo prosi o pozwolenie na zmobilizowanie Eskadry Łotrów. Niathal zezwala mu na to, a w tym czasie przybywa pierwszy statek.

Luke Skywalker.

Ben Skywalker pozostał na Coruscant, by być oficerem łącznikowym z Jacenem. Chłopak jest na swoistym szkoleniu kapitana Shevu. Razem z nim udaje się na przesłuchanie Ailyn Habuur, która została złapana w towarzystwie koreliańskiego agenta. Kobieta nie jest skora do rozmów. Shevu mówi jej, że niejaka Mirta Gev pragnie się z nią skontaktować i może to do niej powinien się zwrócić. Habuur odpowiada mu, że dziewczyna miała dla niej zdobyć klejnot po matce. Lon i Ben opuszczają zatrzymaną. Shevu mówi Skywalkerowi, by powiedział kapitanowi Girdunowi, by ten sprawdził dane Mirty Gev. Zgodnie z poleceniem, Ben udaje się do Girduna. Chłopak jest świadkiem przeglądu więźniów aresztowanych w nocy. Wśród nich jest także Barit Saiy.

Na Dralli, w barze Zerrii, Boba Fett rozmawia z szóstką mandaloriańskich wojowników, którzy razem z nim mogliby się podjąć obrony stacji Centerpoint. Mandalorianie nie są zbytnio zainteresowani tą pracą ze względu na pracę czekającą na farmach. Fett każe podwładnym zabawić się grając w chega, sam natomiast zostaje z Beviinem przy stole. Mandalorianin mówi mu, że powinien zacząć rządzić własnym ludem, zrobić z Mandalory lepsza organizacyjnie planetę. Fett odpowiada mu, że Mandalorianie nie potrzebują urzędów i przywódcy, zwłaszcza w czasie pokoju. Boba decyduje się wyjechać na Korelię.

W przestrzeni Korelii Jacen Solo wraz z Jainą i Zekkiem, patroluje obszar wokół planety. Nagle Zekk zauważa transportowiec, który okazuje się być statkiem dostarczającym żywność i wodę. Jedi proponuje przepuszczenie ich lecz nie zgadza się na to Jacen. Jaina i Zekk nie są z tego zadowoleni, lecz zgodnie z rozkazem zawracają dostawę. Nagle pojawiają się koreliańskie myśliwce. Każdy z Jedi bierze na siebie po jednym. Przeciwnik Jacena postanawia otworzyć do niego ogień, przez co zostaje zestrzelony. Widząc, to pozostała dwójka wrogów, ucieka. Jaina, z ironią, gratuluje bratu pierwszego zestrzelenia w wojnie.

Do układu koreliańskiego przybywa Boba Fett. Mimo urządzeń maskujących jego statek zostaje wykryty. Beviin podaje kontroli Sojuszu, że są Mandalorianami z dobrymi intencjami. W tym czasie Boba wykonuje mikro skok w nadprzestrzeń. Tym samym udaje im się ominąć blokadę i dotrzeć do Korelii. Przez mikro skoki kąt podejścia Slave I został zmieniony. Fettowi grozi spłonięcie w atmosferze, jednak po chwili udaje im się wylądować. Łowca nagród zabezpiecza swój statek, a potem razem z towarzyszami wychodzi na spotkanie delegacji wysłanej przez Thrackana Sal-Solo.

Powracający z blokady Korelii, Jacen Solo i Cha Niathal są świadkami ogromnej demonstracji przed budynkiem Senatu. Po wylądowaniu powietrznej taksówki, młody Solo daje pokaz swoich umiejętności władania Mocą, popychając protestujący tłum. Wojskowi udają się na spotkanie z Omasem. Przywódca gości już Skywalkerów. Następuje rozmowa dotycząca blokady i stacji Centerpoint. Admirał Niathal mówi, że w razie potrzeby jest gotowa wydać rozkaz do zniszczenia stacji. Po zakończeniu rozmów Skywalkerowie zapraszają Jacena na rozmowę. Luke mówi siostrzeńcowi, że nie podoba mu się, że to on szkoli Bena i że chce, by jego syn wrócił do Akademii. Jacen obiecuje przysłać do niego Bena i zapewnia, że nie robiłby nic wbrew woli młodego Skywalkera. Luke po chwili namysłu, oznajmia Jacenowi, że Lumiya wróciła. Młody Solo obiecuje mieć się na baczności. Gdy Jacen opuszcza gmach Senatu, kontaktuje się ze swoją mentorką i prosi o spotkanie.

Jacen wraca do kwatery głównej Straży Sojuszu Galaktycznego, mówi Benowi żeby skontaktował się z rodzicami. Chłopak obiecuje spotkać się z nimi wieczorem. Jedi przystępują do przesłuchania Ailyn Habuur, gdy jednak kobieta nie chce współpracować, młody Solo zadaje jej ból za pomocą Mocy. Jacen widząc wstrząśnienie Bana, wyprasza go z sali. Chłopak słucha go i wychodzi. Choć przerażony, stoi tuż za drzwiami celi. W końcu pojawiają się kapitanowie Shevu i Girdun. Wojskowi wchodzą do sali przesłuchań i zastają Ailyn martwą. Lon krzyczy na swojego dowódcę za to co zrobił, lecz bezskutecznie. Ben mimo wielkiego pragnienia powrotu do rodziców, prosi Jacena o pokazanie mu notesu zamordowanej łowczyni. Po analizie przedstawionych tam statków dochodzi do wniosku, że Ailyn polowała na Hana Solo. Młody Skywalker informuje o tym kuzyna. Jacen obiecuje poinformować o tym rodziców. Pułkownik nakazuje swoim ludziom szukanie Mirty Gev, którą podejrzewa o współpracę ze zmarłą.

Na Korelii Boba Fett spotyka się z Thrackanem Sal-Solo. Łowca prosi, by przywódca uściślił o co chodzi z zadaniem na stacji Centerpoint. Sal-Solo mówi, że po wykonaniu napraw na stacji, będzie tam potrzebna ochrona przed atakami Sojuszu. Fett chce za to zadanie milion kredytów od wojownika płacone co miesiąc. Thrackan jest oburzony tak wysoką stawką, ale obiecuje łowcy, że pozostanie z nim w kontakcie. Fett pyta Sal-Solo czy może zwiedzić jego pałac. Do roli przewodnika zgłasza się Dur Gejjen. Gdy wycieczka zapuszcza się w głąb budynku, opozycjonista proponuje Fettowi zabicie Thrackana. Łowca mówi, że podejmie się tego za milion kredytów. Dur na to przystaje. Następnie Boba w rozmowie z Mirtą mówi jej, że prawdziwym celem ich przylotu na Korelię jest poszukiwanie Hana Solo.

Jacen Solo spotyka się z Lumiyą w swoim apartamencie. Jedi mówi jej, że Luke Skywalker odkrył jej obecność. Kobieta odpowiada mu, by o niej nie myślał oraz, że czas, by zdobył wiedzę Sithów. Zaznacza też, że Jacen powinien otrzymać rangę mistrza Jedi, a ona jest w stanie mu to zapewnić. Solo prosi ją, by nie mieszała w głowach Radzie Jedi. Lumiya mówi mu, że zostawi mistrzów w spokoju lecz Jacen w niedługim czasie zostanie mistrzem. f Do apartamentu rodziny Skywalkerów, przychodzi Ben. Rodzice witają chłopca i rozpoczynają z nim rozmowę. Luke mówi mu, że ze względu na wyczyny Jacena, pragnie by Ben wrócił do Akademii. Chłopak odpowiada mu, że jest gotów to zrobić lecz chciałby jeszcze popracować w SGS. Rodzice zgadzają się na to, a następnie wspólnie z synem przystępują do obiadu. Po jakimś czasie Ben zamierza wrócić do swoich obowiązków. Na pożegnanie wyraża pragnienie częstszych spotkań z rodzicami po unormowaniu sytuacji w galaktyce. Rodzice podzielają jego pragnienie. Gdy Ben odchodzi, Mara mówi Luke'owi, że nie ma się czego bać. Mistrz Jedi chciałby wierzyć w słowa żony lecz umysł podpowiada mu, że to on ma rację.

W parku Kebena Han Solo rozmyśla nad zabiciem Thrackana Sal-Solo. Były przemytnik rozważa wszystkie możliwości i dochodzi do wniosku, że będzie najskuteczniejszy na bardzo bliskim dystansie. Gdy Solo zamierza odejść, pojawia się Boba Fett. Łowca chce porozmawiać i proponuje usunięcie się z widoku. Fett mówi Hanowi, że jest mu potrzebny jako przynęta na jego córkę, która dostała zlecenie na zabicie Solo. Nagle zjawia się Mirta przez co Han bierze ją za ową łowczynię. Dziewczyna mówi mu, że nazywa się Gev. Han słysząc to wyjawia jej, że Ailyn Habuur została aresztowana przez Jacena. Fett jest niezadowolony, gdyż Habuur, która w rzeczywistości nazywa się Vel, jest jego córką. Łowca chce, by Solo wysłał wiadomość do swojego syna, by ten uwolnił Ailyn. Solo zgadza się na to i w dodatku prosi Bobę, by ten pomógł mu w zabiciu Thrackana. Łowca godzi się na to, ale zastrzega, że nagroda za głowę Thrackana należy do niego.

W świątyni Jedi, Jacen Solo ponownie bada przeszłość swojego dziadka. Młody Solo obserwuje momenty, w którym Rada Jedi nie chciała przyjąć go na szkolenie oraz gdy nie chciała przyznać mu tytułu mistrza. Solo dochodzi do wniosku, że to Rada Jedi była winna upadku Anakina Skywalkera, który został źle wyszkolony i opuszczony przez mentorów. Jacen wie też, że wkrótce jego Moc dorówna Luke'owi, dlatego zastanawia się czy będzie mógł żyć obok wielkiego mistrza Jedi.

Boba Fett, Han Solo i Mirta Gev przygotowują się do zamachu na Thrackana Sal-Solo. Fett pożycza Hanowi swój zapasowy pancerz, by Solo wyglądał jak Mandalorianin. Solo początkowo nie może przywyknąć do zbroi lecz z biegiem czasu coraz bardziej mu się ona podoba.

W przestworzach Korelii trwa blokada. W bezpiecznej strefie pojawia się wiele statków. Dowództwo Sojuszu nakazuje ogłosić stan podwyższonej gotowości. Eskadra łotrów wylatuje w przestrzeń, by w razie konieczności zawrócić nadlatujące statki. Nagle jeden z frachtowców rusza na Jacena Solo. Jedi postanawia zwlekać do ostatniej chwili ze swoim ruchem. Dziesięć sekund przed nieuchronną kolizją, piloci mijają się. Młody Solo zauważa, że jego przeciwnik ma zainstalowane rufowe działka. Jaina obiecuje, że się nimi zajmie lecz nim jej się to udaje, wrogi pilot oddaje strzał. Widząc to Jacen nakazuje jej zniszczenie obiektu. Siostra odmawia mu wykonania tego rozkazu. Młody Solo sam dokonuje zniszczenia frachtowca. Nagle dowództwo wzywa ich do powrotu, gdyż teraz ogień otworzą niszczyciele. Jacen oznajmia Zekkowi, że Jaina zostaje zawieszona w swoich obowiązkach przez nie wykonanie rozkazu.

Cha Niathal.

Fett upewnia się, że nikt nie podsłuchuje, po czym rozpoczyna rozmowę z Thrackanem Sal-Solo dotyczącą zadania na stacji Centerpoint. Gdy przywódca Korelii wyjaśnia na czym miałaby polegać praca Mandalorian, do ataku rzuca się Han. Mimo przykrej przeszłości Solo nie ma odwagi strzelić do kuzyna. Wyręcza go w tym Mirta, która oddaje trzy strzały w głowę Thrackana. Boba dla pewności dobija Korelianina dwoma strzałami, po czym mówi Hanowi, że musza uciekać. Solo również strzela do martwego kuzyna i rozpoczyna ucieczkę. W korytarzu, który prowadzi do tajnego bunkra Thrackana, Fett mówi Hanowi, że teraz kolej, by i on spełnił część swojej umowy. Solo ma doprowadzić do uwolnienia Ailyn.

Dręczony wyrzutami sumienia, za to co zrobił swojej siostrze, Jacen Solo udaje się do apartamentu Lumiyi. Kobieta wmawia mu, że musi iść drogą cierpienia, by wypełnić swoje przeznaczenie. Doradza też, by zajął się sprawami, które najbardziej go dręczą. Jacen zwierza się, że chodzi o Bena. Lumiya mówi mu, żeby prowadził chłopca drogą kariery w Straży Sojuszu Galaktycznego.

Zamachowcy przemierzają kolejne korytarze awaryjnego bunkra. W pewnej chwili natrafiają na pokój ze strażnikami lecz udaje im się zbiec. W końcu Fett decyduje się na zablokowanie przejścia. Po trwającej jaszcze jakiś czas wędrówce, Solo, Gev i Fett wydostają się a powierzchnię. Wtedy Boba mówi Hanowi, by Leia przyleciał i pomogła im uciec.

W kwaterze głównej SGS, Ben wypytuje kapitana Shevu o Barita Saiya. Okazuje się, że chłopak zniknął, co nie podoba się obu żołnierzom. Młody Skywalker decyduje się na trening walki mieczem świetlnym. Podczas ćwiczeń dochodzi do pełnej czystości umysłu i wyczuwa, że wzywa go Jacen. Kuzyn mówi mu, że już pora, by Ben wziął na siebie więcej obowiązków. Chłopak na podstawie holomapy ma wyczuć gdzie znajduje się zagrożenie. Gdy w końcu mu się to udaje ma przeprowadzić tam akcję. Na miejscu SGS jest świadkiem demonstracji. Ben wyczuwa, że w jednym z lokali umieszczona jest broń ciężka. Jacen rozkazuje mu podjęcie decyzji w tej sprawie. Chłopak decyduje się na rozpoczęcie operacji. Razem z kapitanem Shevu przemierza pomieszczenia lokalu. W końcu w jednym z nich znajdują części rakiet. W kolejnym pomieszczeniu natrafiają na opór. Lon otwiera ogień lecz Ben myśląc, że to strzały nieprzyjaciela, odbija je przez co doprowadza do śmierci dwóch mężczyzn. Ben jest załamany swoim czynem lecz Jacen zapewnia go, że zrobił dobrze. Podbudowany Skywalker postanawia towarzyszyć kuzynowi i żołnierzom w dalszej akcji. Chłopak prosi też Jacena, by ten nauczył go znikać w Mocy. Solo mówi mu, że nie zrobił nic złego, przez co nie musi się ukrywać.

Luke Skywalker wspomina swój niedawny sen ukazujący cierpiącego Bena. Mistrz Jedi oczekuje na Jainę Solo, by z nią porozmawiać o wydarzeniach mających miejsce w przestrzeni Korelii. Jaina bardzo rzeczowo opowiada wujowi o tym co stało się przed jej zawieszeniem. Mistrz Skywalker niepokoi się o Jacena. Jego niepokój podziela siostrzenica, która obawia się, że w niedalekiej przyszłości jej brat złamie jej serce.

W mieszkaniu rodziny Solo, Leia próbuje skontaktować się z synem. Jacen nie odpowiada, więc Jedi postanawia skontaktować się z nim za pomocą Mocy. Ten sposób również zawodzi. Księżniczka ponawia próbę komunikacji przez komunikator i udaje jej się nawiązać połączenie. Mówi synowi o śmierci Thrackana oraz zgodnie z poleceniem Mirty, wypytuje o Ailyn. Leia dowiaduje się o śmierci łowczyni, a następnie przekazuje to pozostałym. Boba Fett, w myślach, nie może uwierzyć w to co się stało. W tym samym czasie Mirta wyciąga blaster i celuje w łowcę. W porę powstrzymuje ją Leia. Jedi chce wiedzieć, dlaczego Gev chciała zabić Fetta. Dziewczyna mówi jej, że łowca miał przyjechać razem z nią na Coruscant, by tam Ailyn mogła go zabić. Mirta dodaje też, że Boba jest jej dziadkiem. Słysząc to Leia próbuje załagodzić sytuację lecz Han chce ją powstrzymać. W pewnej chwili Fett ściąga hełm i niektóre elementy pancerza i mówi Mircie, by ta go zabiła. Dziewczyna jednak nie jest do tego zdolna. Leia obiecuje łowcom, że odzyska od Jacena ciało zmarłej Ailyn, a razem z Hanem zastanawia się co będzie gdy Fett dowie się, że to ich syn zabił jego córkę.

W gabinecie Cala Omasa trwa dyskusja na temat śmierci Thrackana Sal-Solo. Zebrani zastanawiają się kto stał za zamachem oraz czy nowy rząd Korelii będzie współpracował. Przywódca Omas zapewnia, że wyjdzie z propozycją pokojowych rozmów, lecz jeśli zostaną one odrzucone będzie musiał wypowiedzieć Korelii wojnę.

Na pokładzie swojego statku Boba Fett rozmawia z Goranem Beviinem. Łowca pyta podwładnego czego dowiedział się o okolicznościach śmierci jego córki. Beviin mówi mu, że przesłuchaniem Ailyn zajmował się Jacen Solo i to on doprowadził do jej śmierci. W pierwszej chwili Fett planuje zabicie młodego pułkownika lecz gdy słyszy, że mieszkańcy uważają, że Solo zmienia się w nowego Dartha Vadera, postanawia odpuścić i czekać na kolejną autodestrukcję Jedi.

Do zakazanej koreliańskiej przestrzeni przybywa Jacen Solo. Pułkownik wyjawia swoją tożsamość wojskom blokującym planetę, przez co ci go przepuszczają. Na powierzchni młody Solo spotyka się z rodzicami. Han i Leia chcą zobaczyć ciało Ailyn, a gdy widzą w jakim jest stanie pytają jak Jacen doprowadził do jej śmierci. Gdy młody pułkownik wyjawia co zrobił, rodzice nie mogą w to uwierzyć. Jacen próbuje porozmawiać z ojcem lecz ten mówi mu, że nie jest już jego ojcem i nie chce go więcej widzieć.

W kwaterze głównej Straży Sojuszu Galaktycznego, Ben Skywalker i kapitan Shevu zastanawiają się co się stało z ciałem Ailyn Habuur. Gdy jednak nie znajdują przyczyny zniknięcia zwłok, Shevu mówi Benowi, że jest wolny. Młody Skywalker idzie do świątyni Jedi, by spotkać się z rodzicami lecz akurat odbywa się sesja Rady Jedi. Ben udaje się do Archiwów i szuka informacji odnośnie Ailyn oraz ledwo pamiętanych Nelani i Brishy. Gdy w końcu zebranie rady się kończy, Ben spotyka się z rodzicami i prosi ich o wspólny lunch, gdyż chce omówić pierwszą zadaną przez siebie śmierć.

Małżeństwo Solo leci na spotkanie z Bobą Fettem, w celu przekazania mu jego córki. Han zastanawia się kim stał się jego syn. Czy Jacen często używał tortur w swojej karierze i kto będzie jego następną ofiarą. W końcu jednak Solo docierają do Koronetu. Boba Fett i Mirta Gev czekają, aż otrzymają ciało Ailyn. Leia wyraża swoje współczucie dla nich lecz Fett ją ignoruje. Zamiast tego żąda pokazania mu zwłok córki. Po krótkim pożegnaniu Ailyn, Boba i Mirta postanawiają udać się na Mandalorę, gdzie Vel zostanie pochowana.

Dręczony koszmarami sennymi Jacen Solo postanawia odwiedzić Lumiyę. Gdy przychodzi do jej mieszkania i zwierza się ze swych przeżyć, kobieta mówi mu, że już nadszedł czas, by Jacen do końca wypełnił swoje przeznaczenie. W tym celu musi poświęcić osobę, którą kocha. Ma to na celu poczucie ogromnego bólu i wyzwolenia wielkiej potęgi. Jacen początkowo jest przerażony perspektywą zabicia kogoś z rodziny, lecz po chwili godzi się ze swoim losem.

Boba Fett oraz Mirta Gev lecą na Geonosis, by zabrać stamtąd ciało Jango Fetta. Następnie łowcy planują polecieć na Mandalorę i tam pochować Ailyn i Jango. Boba postanawia trzymać się z daleka od nowej wojny. Chce też zaprowadzić porządek w społeczeństwie Mandalorian i odnaleźć klona, dzięki któremu będzie mógł pokonać swoją chorobę.

Zawartość

[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Postacie

Postacie główne

Postacie poboczne

Wydarzenia

Miejsca

Organizacje i tytuły

Rasy rozumne

Pojazdy i statki

Chronologia powieści

Na swoim blogu Sue Rostoni ujawniła chronologię powieści. Akcja rozpoczyna się, biorąc pod uwagę standardowy kalendarz (12 miesięcy/368 dni), w 147 dniu roku 40 ABY.

 • Dokładna chronologia:
  • Dzień 25: Boba Fett łapie H'buka.
  • Dzień 26: Małżeństwo Solo dowiaduje się o polujących na nich łowcach nagród. Boba Fett dowiaduje się o swojej chorobie, przez co postanawia odnaleźć Taun We.
  • Dzień 27: Zamach bombowy na Coruscant. Pierwsze działania Sojuszu przeciwko terrorystom.
  • Dzień 28: Małżeństwo Solo spotyka się z Durem Gejjenem. Leia zabija łowcę próbującego zabić Hana. Jacen Solo przenosi się do czasów Rozkazu 66 i ogląda działania Anakina Skywalkera w świątyni Jedi.
  • Dzień 29: Zostaje napadnięte Koreliańskie Sanktuarium. Boba Fett spotyka i zatrudnia Mirtę Gev.
  • Dzień 30: Jacen zostaje mianowany pułkownikiem i szefem Straży Sojuszu Galaktycznego.
  • Dzień 31: Gilad Pellaeon rezygnuje z funkcji naczelnego dowódcy wojsk Sojuszu Galaktycznego. Jego stanowisko zajmuje Cha Niathal.
  • Dzień 32: Leia i Han Solo wracają na Korelię nowym statkiem. Operacja w miasteczku Jabi.
  • Dzień 33: Boba Fett spotyka Taun We i kopiuje wyniki jej badań.
  • Dzień 34: Cal Omas wprowadza stan wyjątkowy.
  • Dzień 36: Aresztowanie Ailyn Vel.
  • Dzień 39: Cal Omas zarządza blokadę Korelii.
  • Dzień 42: Protest przed gmachem Senatu.
  • Dzień 43: Jacen Solo przesłuchuje i zabija Ailyn Vel. Boba Fett spotyka się z Thrackanem Sal-Solo, by omówić szczegóły pracy na stacji Centerpoint. W tym samym dniu łowca przyjmuje zlecenie na zabicie przywódcy Korelii.
  • Dzień 44: Spotkanie Hana Solo z Bobą Fettem. Były przemytnik obiecuje, że Jacen uwolni Ailyn i prosi Fetta o szansę zabicia Sal-Solo. Jacen Solo ponownie zapuszcza się w przeszłość i dochodzi do wniosku, że upadek Anakina Skywalkera został spowodowany złym szkoleniem.
  • Dzień 45: Mirta Gev zabija Thrackana Sal-Solo. Jacen Solo zawiesza Jainę Solo w obowiązkach za nie wykonanie rozkazu.
  • Dzień 46: Leia dowiaduje się, że to Jacen zabił Ailyn Vel. Gdy kobieta przekazuje to Fettowi i Gev, młoda łowczyni próbuje go zabić. W późniejszym wyjaśnieniu tej próby mówi, że Vel była jej matką, a ona miała doprowadzić Fetta na Coruscant, by Ailyn mogła go zabić. Ben Skywalker zabija dwie osoby w operacji SGS.
  • Dzień 48: Jacen Solo dostarcza ciało Ailyn Vel na Korelię. W tym samym czasie Boba Fett dowiaduje się o udziale młodego Solo w śmierci córki. Po odebraniu ciała łowca zamierza udać się na Geonosis po ciało ojca, a następnie na Mandalorę.
  • Dzień 49: Jacen godzi się z myślą, że prawdopodobnie będzie musiał zabić Tenel Ka i Allanę, by wypełnić swoje przeznaczenie.
  • Dzień 56: Rozpoczyna się Dziedzictwo Mocy III: Nawałnica [2]

Galeria

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 29 sierpnia USA 0345477510 Del Rey 380 stron Druk (miękka) --
2007, 19 lisopada Polska 978-83-241-2943-0 Wydawnictwo Amber 382 stron Druk (miękka) 34,80 PLN

Przypisy

 1. Civil war looms as the fledgling Galactic Alliance confronts a growing number of rebellious worlds-and the approaching war is tearing the Skywalker and Solo families apart. Han and Leia return to Han's homeworld, Corellia, the heart of the resistance. Their children, Jacen and Jaina, are soldiers in the Galactic Alliance's campaign to crush the insurgents.
  Jacen, now a complete master of the Force, has his own plans to bring order to the galaxy. Guided by his Sith mentor, Lumiya, and with Luke's young son Ben at his side, Jacen embarks on the same path that his grandfather Darth Vader once did. And while Han and Leia watch their only son become a stranger, a secret assassin entangles the couple with a dreaded name from Han's past: Boba Fett. In the new galactic order, friends and enemies are no longer what they seem.
 2. Blog Sue Rostoni

Recenzje


Dziedzictwo Mocy
[Pokaż/Ukryj]